Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2013 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin: Wybrane taksówki przed terminalem

0 9 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Pasażerów będą wozić tylko dwie firmy. Na złożenie swojej oferty w Porcie Lotniczym Lublin taksówkarskie korporacje mają tylko kilka dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ogłosimy konkurs ofert na najem powierzchni postojowych oraz zorganizowanie stanowiska przywoławczego w terminalu – informuje Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy PLL.

Na oferty od korporacji port ma czekać tylko do końca tego tygodnia. – Szczegóły postępowania znajdą się na naszej stronie internetowej w zakładce BIP – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Wybrane zostaną dwie korporacje, które uzyskają prawo korzystania z postoju oraz posiadania stanowiska na terenie terminalu pod szyldem "taxi rekomendowane”.

Tydzień temu spółka informowała nas, że wybór korporacji zostanie przeprowadzony do końca marca 2013. Dziś już wiadomo, że postępowanie przedłuży się. Ale wprowadzenie korporacji na lotnisko ma się odbyć jeszcze w kwietniu.

– Najważniejsze, żeby to w końcu uregulować. I żeby było to w interesie pasażerów, a nie tylko lotniska, które będzie chciało zarobić na taksówkarzach – ocenia szef jednej z lubelskich korporacji taksówkarskich.

W tej chwili postój na lotnisku obsługują zarówno świdniccy, jak i lubelscy taksówkarze. Ale ci pierwsi skarżą się do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na swoich kolegów z Lublina, którzy – ich zdaniem – nie mogą stać w porcie.

Argumentują, że teren ten należy do gminy Świdnik, co oznacza, że pasażerów z postoju mogą zabierać wyłącznie taksówki mające licencję na przewóz w obrębie gminy Świdnik. Taksówki z licencją na Lublin mogą jedynie odbywać kursy zamówione na dojazd do lotniska lub zabierać pasażerów z lotniska po wcześniejszym przyjęciu zgłoszenia. Nie mogą natomiast czekać na klientów na postoju.

– Władze portu muszą uregulować tę kwestię. I to w taki sposób, żeby nie stracił na tym pasażer – uważa Mariusz Szabała, z-ca dyrektora WITD.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
margareta / 26 marca 2013 o 14:17
po co tam taksówki jak samoloty lądują w Rzeszowie!?
WIOCHA,WIOCHA
Avatar
lobo / 26 marca 2013 o 09:10
Proponuję postawć na TAXI - te dwa OPLE stojące w garażu na lotnisku
(te dla Prezesów przeznaczone)
Zawsze mogą coś na siebie i lotnisko zarobić, a w dodatku Prezesów wozić będą.
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 08:35
z gory wiadomo ze jedna korporacja bedzie z lublina a druga z swidnika
Avatar
xxx / 26 marca 2013 o 07:28
[quote name='eot' timestamp='1364247402' post='750086']
I bardzo dobrze! Przynajmniej nie będzie naciągaczy biorących 50 złotych za kilometr...
[/quote]

... za to będzie monopol 2 (dwóch) firm taksiarskich.
Ceny może regulować TYLKO wolny rynek, a nie koncesje sałaciarskie.
Oby żyło się lepiej ... prezesom, którzy wygrają przetarg.
Wiocha i zadupie UE.
Avatar
Reytan / 26 marca 2013 o 00:42
Ale komuna w Lublinie. Ale mam alternatywną propozycję lewackiej reglamentacji ... może jakiś idiota ogłosi, że mogą wozić trzy korporacje? Albooo ... dlaczego inny idiota nie ogłosi, że jedna? Albo nie, niech wygra ten idiota który ogłosił, że dwie!
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 00:07
Będą naciągacze korporacyjni. Pełny legal.
Avatar
eot / 25 marca 2013 o 22:36
I bardzo dobrze! Przynajmniej nie będzie naciągaczy biorących 50 złotych za kilometr...
Avatar
Gość / 25 marca 2013 o 22:27
No i widzita taksiarze. Sami zgotowaliście sobie ten los. Dwie korporacje a reszta won. Jak będziesz miał trochę szczęścia to może po ciebie zadzwonią albo wystoisz coś w terminalu, ale akwizycja usług wewnątrz lotniska też jest zabroniona. Ciekawe na ile złupią tych zainteresowanych?
Avatar
polocotowiec / 25 marca 2013 o 21:56
Tak jest.Wszystko odgórnie uregulować.Powołać Urząd do Spraw Przewozów Pasażerskich z Lotniska Lublin-Świdnik.Wydzielić departament w Ministerstwie Transportu.Powołać dyrektora w randze wiceministra.Wydać licencje,zebrać opłaty,sprawdzic taksówki czy mają odpowiednie dywaniki.Sprawdzić kierowców czy myją zęby.
Wtedy w końcu będzie porządek!Bo porządek musi być a nie tak żeby sobie pasażer wybierał kto go będzie woził.Toż to pachnie na kilometr anarchią!
Avatar
margareta / 26 marca 2013 o 14:17
po co tam taksówki jak samoloty lądują w Rzeszowie!?
WIOCHA,WIOCHA
Avatar
lobo / 26 marca 2013 o 09:10
Proponuję postawć na TAXI - te dwa OPLE stojące w garażu na lotnisku
(te dla Prezesów przeznaczone)
Zawsze mogą coś na siebie i lotnisko zarobić, a w dodatku Prezesów wozić będą.
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 08:35
z gory wiadomo ze jedna korporacja bedzie z lublina a druga z swidnika
Avatar
xxx / 26 marca 2013 o 07:28
[quote name='eot' timestamp='1364247402' post='750086']
I bardzo dobrze! Przynajmniej nie będzie naciągaczy biorących 50 złotych za kilometr...
[/quote]

... za to będzie monopol 2 (dwóch) firm taksiarskich.
Ceny może regulować TYLKO wolny rynek, a nie koncesje sałaciarskie.
Oby żyło się lepiej ... prezesom, którzy wygrają przetarg.
Wiocha i zadupie UE.
Avatar
Reytan / 26 marca 2013 o 00:42
Ale komuna w Lublinie. Ale mam alternatywną propozycję lewackiej reglamentacji ... może jakiś idiota ogłosi, że mogą wozić trzy korporacje? Albooo ... dlaczego inny idiota nie ogłosi, że jedna? Albo nie, niech wygra ten idiota który ogłosił, że dwie!
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 00:07
Będą naciągacze korporacyjni. Pełny legal.
Avatar
eot / 25 marca 2013 o 22:36
I bardzo dobrze! Przynajmniej nie będzie naciągaczy biorących 50 złotych za kilometr...
Avatar
Gość / 25 marca 2013 o 22:27
No i widzita taksiarze. Sami zgotowaliście sobie ten los. Dwie korporacje a reszta won. Jak będziesz miał trochę szczęścia to może po ciebie zadzwonią albo wystoisz coś w terminalu, ale akwizycja usług wewnątrz lotniska też jest zabroniona. Ciekawe na ile złupią tych zainteresowanych?
Avatar
polocotowiec / 25 marca 2013 o 21:56
Tak jest.Wszystko odgórnie uregulować.Powołać Urząd do Spraw Przewozów Pasażerskich z Lotniska Lublin-Świdnik.Wydzielić departament w Ministerstwie Transportu.Powołać dyrektora w randze wiceministra.Wydać licencje,zebrać opłaty,sprawdzic taksówki czy mają odpowiednie dywaniki.Sprawdzić kierowców czy myją zęby.
Wtedy w końcu będzie porządek!Bo porządek musi być a nie tak żeby sobie pasażer wybierał kto go będzie woził.Toż to pachnie na kilometr anarchią!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 2

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 8

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria
film

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 12 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!