Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2017 r.
10:49

Lotnisko Lublin znowu pobiło rekord obsłużonych pasażerów

Autor: Zdjęcie autora toma
387 22 A A
Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin

Sierpień był drugim miesiącem z rzędu, w którym Port Lotniczy Lublin zanotował rekordowy wynik pod względem liczby obsłużonych podróżnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym czasie z lotniska skorzystało ponad 46,4 tys. osób. Dotychczasowy rekord padł w lipcu tego roku i wynosił 45,5 tys. 

- W porównaniu do sierpnia 2015 zanotowaliśmy 15-procentowy wzrost pasażerów – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy lubelskiego lotniska. – To przede wszystkim zasługa dużego zainteresowania uruchomionymi w ostatnim czasie kierunkami.

Mowa m.in. o wykonywanych od czerwca przez Wizz Air i PLL LOT rejsach do Tel Awiwu oraz sezonowych lotach do Burgas i Heraklionu, które oferują linie Small Planet. 25 sierpnia zainaugurowano połączenia do Kijowa i według zapewnień władz portu bilety na tej trasie sprzedają się dobrze. 

Ponadto z lotniska w Świdniku możemy obecnie polecieć do Doncaster Sheffield, Dublina, Eindhoven, Liverpoolu, Londynu Luton, Londynu Stansted, Monachium, Oslo Torp i Sztokholmu Skavsta. 29 do Mediolanu zaczną latać linie easyJet, a od 23 grudnia do 24 lutego sezonowe loty do Werony oferować będzie Small Planet.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 08:33
Tymczasem LOT, który miał być sprzedany za bezcen przez Tuska Niemcom, zarobił ponad 150 mln zł w siedem miesięcy tego roku.
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 08:16
Pokażcie dane finansowe i zarobki rady PO-PSL - sami ocenimy jakie tam "rekordy" PObijacie
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 07:28
I złożyło kolejny wniosek o dotacje celowe oraz zmienia terminarz wykupu obligacji. Zmienia się też docelowy poziom pasażerów, który miałby zapewnić rentowność, co oznacza, że ten kolejny rekord będzie podatników kosztował więcej niż ten wcześniejszy.
Avatar
Zzz / 5 września 2017 o 00:02
Ale duzo pisssowskich troli plujacych jadem na lotnikso... A na saksy suweren sobie lataaa
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 23:31
Ten kurnik nazywacie portem lotniczym? Żart. Żeby nie stać było portu lotniczego na zakup normalnego wyświetlacza? Wstawili telewizorek kilkunasto calowy normalnie śmiech.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 23:29
A jak tam wynik finansowy ? To ciekawsze dane.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 23:24
Kiedy Reykjavik ???
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 23:06
Ile sztuk wyleciało, a ile przyleciało? Polak wyleciał za Ukraińca?
Avatar
janusz / 4 września 2017 o 22:57
Rzeszów  stare lotnisko otrzymał od rządu za czasów  PZPR  ,a Lublin musiał sam zapracować na lotnisko  ,powodzenia LUZ
Avatar
roki / 4 września 2017 o 21:40
"lotnisko rzeszow 71 tys -jakies pytania"- tak ja mam jedno: od kiedy działa lotnisko w Rzeszowie i jakie były jego wyniki rok po roku począwszy od uruchomienia i jak na tym tle wypada luz?
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 08:33
Tymczasem LOT, który miał być sprzedany za bezcen przez Tuska Niemcom, zarobił ponad 150 mln zł w siedem miesięcy tego roku.
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 08:16
Pokażcie dane finansowe i zarobki rady PO-PSL - sami ocenimy jakie tam "rekordy" PObijacie
Avatar
Gość / 5 września 2017 o 07:28
I złożyło kolejny wniosek o dotacje celowe oraz zmienia terminarz wykupu obligacji. Zmienia się też docelowy poziom pasażerów, który miałby zapewnić rentowność, co oznacza, że ten kolejny rekord będzie podatników kosztował więcej niż ten wcześniejszy.
Avatar
Zzz / 5 września 2017 o 00:02
Ale duzo pisssowskich troli plujacych jadem na lotnikso... A na saksy suweren sobie lataaa
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 23:31
Ten kurnik nazywacie portem lotniczym? Żart. Żeby nie stać było portu lotniczego na zakup normalnego wyświetlacza? Wstawili telewizorek kilkunasto calowy normalnie śmiech.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 23:29
A jak tam wynik finansowy ? To ciekawsze dane.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 23:24
Kiedy Reykjavik ???
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 23:06
Ile sztuk wyleciało, a ile przyleciało? Polak wyleciał za Ukraińca?
Avatar
janusz / 4 września 2017 o 22:57
Rzeszów  stare lotnisko otrzymał od rządu za czasów  PZPR  ,a Lublin musiał sam zapracować na lotnisko  ,powodzenia LUZ
Avatar
roki / 4 września 2017 o 21:40
"lotnisko rzeszow 71 tys -jakies pytania"- tak ja mam jedno: od kiedy działa lotnisko w Rzeszowie i jakie były jego wyniki rok po roku począwszy od uruchomienia i jak na tym tle wypada luz?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 0 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 4 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 0

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań 3 9

Mieszkań ma powstać setka, a chętnych już jest pięć razy więcej. Właśnie powstała spółka celowa, która zajmie się budową bloków w Świdniku w ramach rządowego programu. Pierwsi lokatorzy na ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” wprowadzą się za dwa lata.

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje

Lubelskie na majówkę! Sprawdź najciekawsze propozycje 0 0

Kajaki, rower, a może gród prasłowiański? Sprawdź co ciekawego dzieje się w woj. lubelskim w długi weekend majowy. Pobierz nasz dodatek specjalny "Lubelskie na majówkę!"

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1 0

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 14 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 14 2

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji - metody leczenia

Zaburzenia erekcji - metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!