Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2012 r.
13:54
Edytuj ten wpis

Lotnisko to szansa dla całego Lubelskiego. Opinie mieszkańców

0 42 A A
Lotnisko w Świdniku
Lotnisko w Świdniku

Opinie mieszkańców Lublina i woj. lubelskiego na temat lotniska w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Piotr Krzyżanowski
62 lata, rencista, Lublin
Otwarcie lotniska w Świdniku jest bardzo dobrą sytuacją dla regionu. Na pewno pobudzi gospodarczo nasze województwo. Osobiście nie mam już nadziei na skorzystanie z lotów, bo jestem prawie w wieku emerytalnym. Natomiast mam rodzinę poza granicami kraju, w Anglii oraz w Irlandii i liczę, że będę miał lepszy kontakt z najbliższymi.

Rafał Hordyjewski
34 lata, pracownik
archiwum, Świdnik
Bardzo się cieszę, że powstaje lotnisko w Świdniku. Mam zamiar wybrać się do Londynu odwiedzić znajomych, a jak przyjdą ciężkie czasy, to może za pracą człowiek się wybierze. Szkoda, że nie ma na razie połączenia z Niemcami, ale może z czasem i to się zmieni. Przydałyby się też loty do ciepłej Hiszpanii, gdzie można wyskoczyć sobie na jakiś weekend.

Anna Dubisz
21 lat, studentka, Lublin
Uważam, że lotnisko w Świdniku będzie sporym udogodnieniem dla mieszkańców całego województwa, gdyż do tej pory każdy, kto chciał udać się w podróż samolotem, musiał najpierw przedostać się do Warszawy, co dla niektórych mogło być sporym problemem czy też wydatkiem. Lotnisko będzie też świetną wizytówką dla Lublina, miasta o sporym potencjale, który nie zawsze jest dobrze wykorzystywany. Osobiście nie planuję w najbliższej przyszłości korzystania z oferty portu lotniczego, gdyż nie przewiduję podróży samolotem, jednak jeśli zajdzie taka konieczność, to z pewnością prędzej skorzystam z tego lotniska niż z innego.

Sławomir Goluch
32 lata, nauczyciel, Puławy
Lotnisko może być tym samym dla Lublina i Świdnika czym Strefa Ekonomiczna. Mam nadzieję, że dzięki niemu ruszy do przodu trochę lokalna gospodarka. Port lotniczy będzie miejscem pracy dla ludzi z naszego województwa. Również przy samym lotnisku powstanie zapewne wiele miejsc, gdzie będzie można znaleźć zatrudnienie. Sama lokalizacja sprawi, że chcący podróżować samolotem nie będą musieli jechać specjalnie do Warszawy. Sam nie zamierzam korzystać z transportu lotniczego, gdyż niezbyt przepadam za tą formą transportu.

Wojciech Czerczak
25 lat, pracownik ochrony, Lublin
Do tej pory jakoś niespecjalnie interesowałem się postępami w budowie lubelskiego lotniska. Chociaż ułatwi to na pewno przemieszczanie się po różnych częściach świata. Jednak na razie nie widzę dla siebie interesującej oferty przelotów. Ostatnio leciałem z Warszawy, gdyż tamtejsze lotnisko ma połączenia z bardziej interesującymi miejscami. Z drugiej jednak strony, lotnisko umożliwi rozwój samemu Świdnikowi, a także Lublinowi, przez który będzie przejeżdżać duża liczba korzystających z portu lotniczego. Sądzę, że zwiększy się także liczba miejsc pracy, co chociaż częściowo poprawi trudną sytuację w naszym regionie, jeśli chodzi o miejsca pracy.

Patrycja Woźniak
21 lat, studentka, Niemce
Sądzę, że ze świdnickiego lotniska nie będzie zbyt dużo rejsów i będą one zapewne dość drogie, droższe niż w Rzeszowie lub Modlinie, dlatego ludzie wybiorą dwa wspomniane przeze mnie lotniska. Minusem jest także ograniczona ilość samych lotów. Osobiście nie zamierzam w najbliższej przyszłości korzystać z lotniska, ponieważ nie znajduję w ofercie kursów do interesujących mnie miejsc. Plusem jest to, że rozwija się sieć drogowa i transportowa w Świdniku oraz w Lublinie, a także stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Jednak na większy rozwój moim zdaniem nie ma szans. Mamy mocno zacofane województwo i jedno lotnisko bez odpowiednich decyzji władz nic nie zmieni.

Paweł Grodek
21 lat, sprzedawca, Lublin
Dzięki lotnisku w Świdniku otworzą się nowe perspektywy dla Lublina. Poszerzą się możliwości transportu na zachód i północ Polski. Mam nadzieję, że nowy port lotniczy zachęci także inwestorów, którzy zechcą odkryć niewykorzystane zasoby Lubelszczyzny. Sądzę, że jeśli bilety będą w przystępnych cenach, to np. w okresie wakacyjnym chętnie gdzieś się wybiorę. Jeśli chodzi o kierunek, w którym bym podążał, to na pewno przeloty wewnątrzkrajowe, a oprócz tego, gdyby w ofercie znalazły się kraje, które mnie interesują, np. Hiszpania lub Francja, to wycieczka zagraniczna również wchodziłaby w grę.
Łukasz Lipowski
24 lata, instruktor nauki jazdy, Lublin
Dla mnie, czyli dla osoby, która lubi podróżować, jest to szansa na wyprawy do ciekawych krajów takich jak Włochy lub Hiszpania, choć z tego, co wiem, takich połączeń jeszcze nie ma. Moim zdaniem, lotnisko będzie miało szansę funkcjonować jeśli ceny biletów będą przystępne, w przeciwnym razie może być problem. Atutem portu lotniczego jest to, że da szansę na pracę dla ludzi, którzy będą z nim związani. Wątpię też, aby szczególnie na samym lotnisku zyskał sam Świdnik. Oczywiście, będą dodatkowe miejsca pracy, ale zawsze będzie się mówiło, że jest to lotnisko Lublin. Ogromnym plusem tej inwestycji są remonty dróg z Lublina do Świdnika.

Krystyna Baczewska
47 lat, laborantka, Łęczna
Bardzo dobrze, że takie lotnisko powstało. Jedną z największych korzyści będą dodatkowe miejsca pracy głównie dla ludzi z Lubelszczyzny. Mam nadzieję, że wraz z portem lotniczym pojawią się kolejne możliwości zatrudnienia, np. w centrach handlowych, które być może niedługo się pojawią. Wiadomo też, że dużo osób z naszego województwa pracuje za granicą, więc lubelskie lotnisko sprawi, że będą mieli ułatwione podróżowanie z i do Polski. Przyznam, że niezbyt przepadam za podróżowaniem samolotami i jeśli nie będzie takiej konieczności, to raczej nie skorzystam z takiej możliwości.

Marek Reich
64 lata, emeryt, Lublin
Lotnisko jest szansą dla młodych osób, które nie muszą jechać już do Warszawy lub Rzeszowa, żeby móc polecieć do wybranego miejsca w Europie. Cieszę się z tego, że takie miasto jak Lublin doczekało się swojego portu lotniczego. Według mnie, poprawi się również sytuacja gospodarcza regionu, wpłyną dodatkowe pieniądze do miejskiej kasy, a w dalszej perspektywie czasu zmieni się może myślenie ludzi traktujących Lubelszczyznę jako Polskę C i zaczną nasze województwo traktować jako Polskę chociażby B.

Jan Kosiba
61 lat, górnik, Łęczna
Cieszę się bardzo, że w ogóle lotnisko powstało i to jeszcze niedaleko miejsca, w którym mieszkam. Mam dzieci za granicą i zawsze, kiedy mnie odwiedzały musiały lądować w Warszawie lub w Rzeszowie, a teraz będą wysiadały z samolotu ok. 30 minut jazdy samochodem od domu. Sam też może za jakiś czas wybiorę się do nich w odwiedziny. Lotnisko jest również dużym krokiem w rozwoju naszego regionu. Powstanie sporo miejsc pracy, a duże bezrobocie jest szczególnym problemem naszego województwa. Oprócz kopalni w Bogdance oraz Zakładów Azotowych w Puławach Lubelszczyzna nie ma innych zakładów zatrudniających większą ilość pracowników.

Ewelina Małek
24 lata, absolwentka uczelni wyższej, Biłgoraj
Przede wszystkim lotnisko w Świdniku daje szansę na niezbyt drogie podróżowanie po niemal całej Europie, z czego bardzo chętnie skorzystam. Słyszałam, że będzie można wybrać się także do Egiptu. Pod względem gospodarczym na tej inwestycji zyska zarówno Świdnik, jak i Lublin. Mam nadzieję, że poprawi się jakość dróg pomiędzy obydwoma miastami, a sam Lublin dzięki portowi lotniczemu pozbędzie się w jakiejś części łatki miasta zaściankowego, leżącego gdzieś we wschodniej Polsce i będzie traktowany jako miasto rozwijające się z naprawdę sporymi perspektywami.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 9 grudnia 2012 o 13:33
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej latają, ale podchodzenie do lądowania zaczyna się nie koło lotniska ale kilkadziesiąt kilometrów wcześniej. Dlatego w Lublinie szum będzie słyszalny na pewno, zwłaszcza tam gdzie do tej pory było cicho. Pozostaje nadzieja, że nie lotnisko nie pójdzie w ilość i rejsy nie będą tak częste.
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej la... rozwiń
Avatar
Tomasz / 9 grudnia 2012 o 08:24
Masz racje, moim zdaniem zyska lublin poniewasz podatki tam właśnie będą trafiać. My świdniczanie nie odczujrmy tego lepszego bytu, rodzi to natomiast broblemy z przestępczością, z zmożonym ruchem na ulicach itd. Natomiast jestem dumny, że to nasze miasto mialenkie coś na mapie Polski znaczy
Avatar
io / 4 grudnia 2012 o 10:55
A ty sądzisz, że Lublin będzie miał 2-3 ??? hahahaha... Ruszy lotnisko, ruszą linie i połączenia, spokojna twoja...
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 o 17:09
[quote name='marek' timestamp='1354547512' post='704230']
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
[/quote]

Zdaje się, że jeszcze "luzak" należy do tych myślących, więc pozdrawiam.
Avatar
marek / 3 grudnia 2012 o 16:11
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
Avatar
struśnielot / 3 grudnia 2012 o 15:22
gdzie jest wieża kontroli lotów?
Avatar
Luzak / 3 grudnia 2012 o 15:13
wow, chyba pani wyleciala z uczelini i albo ma inny problem. Albo skaczyla studia i ma prace za granica na niskim poziomie.
"Nikt nie bedzie robil interesow"?: podam jeden z wielu przykladow: frima produkujaca smidlowce w Swidniku. Oni bardzo, barzo czesto lataja do niemczech i GB. (byl kiedys wywiad na stronie swidnika)
"malo gdzie sie liczy papier z lubelskich uczelni": chyba twoj papier, na kturym stoi zla ocena. Lublin ma 100.000 studentow, to samo z siebie swiadczy o popularnosci i jakosci studiow. Jak by bylo zle to, by sobie gdzies indziej studiowali

"Watpie, ze ktos z lokalnych wladz czyta to forum, bo wiekszosc z nich nawet nie umie sie obslugiwac komputerem:)" wow, pani naprawde ma problem.

Nie pani, a pan. I nie "ktury", a ktory, nie do "Niemczech" a Niemiec.Pochodze z Lubelszczyzny tak poza tym. Nie mam zamiaru z wami polemizowac. Jestem zadowolny z tego co osiagnalem. Zanim zaczniesz kogokolwiek obrazac zastanow sie dwa razy, bo tak sie sklada, ze jednak zdarzaja sie przypadki, ze znajdzie sie ktos madrzejszy od ciebie.
Zycze wam sukcesow z tym waszym lotniskiem:)
wow, chyba pani wyleciala z uczelini i albo ma inny problem. Albo skaczyla studia i ma prace za granica na niskim poziomie.
"Nikt nie bedzie robil interesow"?: podam jeden z wielu przykladow: frima produkujaca smidlowce w Swidniku. Oni bardzo, barzo czesto lataja do niemczech i GB. (byl kiedys wywiad na stronie swidnika)
"malo gdzie sie liczy papier z lubelskich uczelni": chyba twoj papier, na kturym stoi zla ocena. Lublin ma 100.000 studentow, to samo z siebie swiadczy o popularnosci i jakosci studiow. Jak by... rozwiń
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 o 15:06
[quote name='marek' timestamp='1354529629' post='704099']
Z tego wszystkiego rozumiem, że to będą loty głownie dla ludzi, którzy będą latać 2 razy w miesiącu, albo i rzadziej, czyli do pracy i z pracy, a co z lotami - rano wylot, a wieczorem przylot? Poza tym budowanie lotniska w XXI wieku, tak aby stratowały i lądowały nad miastami to archaizm. Ale cóż się dziwić, jak wybudowanie tego lotniska pochłonęło tyle mln i ponad 10 lat, bo chyba nikt nie wierzy, że to lotnisko powstawało od ruszenia łopatą do pozamiatania płyty? Przecież ktoś brał kasę w tym Porcie przez ponad 10 lat, że nie wspomnę o podwójnie wykupywanej ziemi na lotnisko w dwóch rejonizacjach? Samoloty do latania do pracy i z pracy, a może by tak zająć się modernizacją kolei i skończyć z tą jazdą tirami w mieście, budową obwodnicy nie w planie 10-letnim, ale już, remontem ulic i chodników w mieście oraz zastanowieniem się nad przemysłem spożywczo - warzywniczo - owocowym? W końcu nasze województwo to głównie tereny rolnicze. Zniszczono doskonale wyposażoną cukrownię, bo tak pasowało rządzącym, to może coś w zamian, a nie jedynie ścieżka zdrowia po stadionie, który ma byc wybudowany? Atrakcje to są na końcu, a najpierw to jest to, co pozwoli zarobić pieniądze na te atrakcje.
[/quote]

100%
[quote name='marek' timestamp='1354529629' post='704099']
Z tego wszystkiego rozumiem, że to będą loty głownie dla ludzi, którzy będą latać 2 razy w miesiącu, albo i rzadziej, czyli do pracy i z pracy, a co z lotami - rano wylot, a wieczorem przylot? Poza tym budowanie lotniska w XXI wieku, tak aby stratowały i lądowały nad miastami to archaizm. Ale cóż się dziwić, jak wybudowanie tego lotniska pochłonęło tyle mln i ponad 10 lat, bo chyba nikt nie wierzy, że to lotnisko powstawało od ruszenia łopatą do pozamiata... rozwiń
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 o 15:05
[quote name='marek' timestamp='1354534888' post='704149']
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2 godziny, aby zobaczyć lotnisko. Jedźcie jeszcze na jego otwarcie i pocałujcie w rękę najpierw samozwańczego "ojca" lotniska, a potem jak leci od prezydenta do prezesa, nie wspominając o kilku dyrektorach, w tym radnym. Dla Was coś co jest normalne jest wyczynem. Nawet nie zastanawiacie się kiedy i co powinno być i dlaczego to lotnisko to jest Wam potrzebne w pierwszej kolejności do latania, aby być popychadłem u obcych, a nie pracować w swoim kraju, zgodnie z wykształceniem, a ludzi innych narodowości zatrudniać u siebie w domu do sprzątania. Jak długo tak będziecie myśleć, tak długo każdy rząd, władza będą Was traktować tak, jak p.Lis.
[/quote]

100%
[quote name='marek' timestamp='1354534888' post='704149']
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był ... rozwiń
Avatar
marek / 3 grudnia 2012 o 12:41
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2 godziny, aby zobaczyć lotnisko. Jedźcie jeszcze na jego otwarcie i pocałujcie w rękę najpierw samozwańczego "ojca" lotniska, a potem jak leci od prezydenta do prezesa, nie wspominając o kilku dyrektorach, w tym radnym. Dla Was coś co jest normalne jest wyczynem. Nawet nie zastanawiacie się kiedy i co powinno być i dlaczego to lotnisko to jest Wam potrzebne w pierwszej kolejności do latania, aby być popychadłem u obcych, a nie pracować w swoim kraju, zgodnie z wykształceniem, a ludzi innych narodowości zatrudniać u siebie w domu do sprzątania. Jak długo tak będziecie myśleć, tak długo każdy rząd, władza będą Was traktować tak, jak p.Lis.
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2... rozwiń
Avatar
Michał / 9 grudnia 2012 o 13:33
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej latają, ale podchodzenie do lądowania zaczyna się nie koło lotniska ale kilkadziesiąt kilometrów wcześniej. Dlatego w Lublinie szum będzie słyszalny na pewno, zwłaszcza tam gdzie do tej pory było cicho. Pozostaje nadzieja, że nie lotnisko nie pójdzie w ilość i rejsy nie będą tak częste.
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej la... rozwiń
Avatar
Tomasz / 9 grudnia 2012 o 08:24
Masz racje, moim zdaniem zyska lublin poniewasz podatki tam właśnie będą trafiać. My świdniczanie nie odczujrmy tego lepszego bytu, rodzi to natomiast broblemy z przestępczością, z zmożonym ruchem na ulicach itd. Natomiast jestem dumny, że to nasze miasto mialenkie coś na mapie Polski znaczy
Avatar
io / 4 grudnia 2012 o 10:55
A ty sądzisz, że Lublin będzie miał 2-3 ??? hahahaha... Ruszy lotnisko, ruszą linie i połączenia, spokojna twoja...
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 o 17:09
[quote name='marek' timestamp='1354547512' post='704230']
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
[/quote]

Zdaje się, że jeszcze "luzak" należy do tych myślących, więc pozdrawiam.
Avatar
marek / 3 grudnia 2012 o 16:11
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
Avatar
struśnielot / 3 grudnia 2012 o 15:22
gdzie jest wieża kontroli lotów?
Avatar
Luzak / 3 grudnia 2012 o 15:13
wow, chyba pani wyleciala z uczelini i albo ma inny problem. Albo skaczyla studia i ma prace za granica na niskim poziomie.
"Nikt nie bedzie robil interesow"?: podam jeden z wielu przykladow: frima produkujaca smidlowce w Swidniku. Oni bardzo, barzo czesto lataja do niemczech i GB. (byl kiedys wywiad na stronie swidnika)
"malo gdzie sie liczy papier z lubelskich uczelni": chyba twoj papier, na kturym stoi zla ocena. Lublin ma 100.000 studentow, to samo z siebie swiadczy o popularnosci i jakosci studiow. Jak by bylo zle to, by sobie gdzies indziej studiowali

"Watpie, ze ktos z lokalnych wladz czyta to forum, bo wiekszosc z nich nawet nie umie sie obslugiwac komputerem:)" wow, pani naprawde ma problem.

Nie pani, a pan. I nie "ktury", a ktory, nie do "Niemczech" a Niemiec.Pochodze z Lubelszczyzny tak poza tym. Nie mam zamiaru z wami polemizowac. Jestem zadowolny z tego co osiagnalem. Zanim zaczniesz kogokolwiek obrazac zastanow sie dwa razy, bo tak sie sklada, ze jednak zdarzaja sie przypadki, ze znajdzie sie ktos madrzejszy od ciebie.
Zycze wam sukcesow z tym waszym lotniskiem:)
wow, chyba pani wyleciala z uczelini i albo ma inny problem. Albo skaczyla studia i ma prace za granica na niskim poziomie.
"Nikt nie bedzie robil interesow"?: podam jeden z wielu przykladow: frima produkujaca smidlowce w Swidniku. Oni bardzo, barzo czesto lataja do niemczech i GB. (byl kiedys wywiad na stronie swidnika)
"malo gdzie sie liczy papier z lubelskich uczelni": chyba twoj papier, na kturym stoi zla ocena. Lublin ma 100.000 studentow, to samo z siebie swiadczy o popularnosci i jakosci studiow. Jak by... rozwiń
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 o 15:06
[quote name='marek' timestamp='1354529629' post='704099']
Z tego wszystkiego rozumiem, że to będą loty głownie dla ludzi, którzy będą latać 2 razy w miesiącu, albo i rzadziej, czyli do pracy i z pracy, a co z lotami - rano wylot, a wieczorem przylot? Poza tym budowanie lotniska w XXI wieku, tak aby stratowały i lądowały nad miastami to archaizm. Ale cóż się dziwić, jak wybudowanie tego lotniska pochłonęło tyle mln i ponad 10 lat, bo chyba nikt nie wierzy, że to lotnisko powstawało od ruszenia łopatą do pozamiatania płyty? Przecież ktoś brał kasę w tym Porcie przez ponad 10 lat, że nie wspomnę o podwójnie wykupywanej ziemi na lotnisko w dwóch rejonizacjach? Samoloty do latania do pracy i z pracy, a może by tak zająć się modernizacją kolei i skończyć z tą jazdą tirami w mieście, budową obwodnicy nie w planie 10-letnim, ale już, remontem ulic i chodników w mieście oraz zastanowieniem się nad przemysłem spożywczo - warzywniczo - owocowym? W końcu nasze województwo to głównie tereny rolnicze. Zniszczono doskonale wyposażoną cukrownię, bo tak pasowało rządzącym, to może coś w zamian, a nie jedynie ścieżka zdrowia po stadionie, który ma byc wybudowany? Atrakcje to są na końcu, a najpierw to jest to, co pozwoli zarobić pieniądze na te atrakcje.
[/quote]

100%
[quote name='marek' timestamp='1354529629' post='704099']
Z tego wszystkiego rozumiem, że to będą loty głownie dla ludzi, którzy będą latać 2 razy w miesiącu, albo i rzadziej, czyli do pracy i z pracy, a co z lotami - rano wylot, a wieczorem przylot? Poza tym budowanie lotniska w XXI wieku, tak aby stratowały i lądowały nad miastami to archaizm. Ale cóż się dziwić, jak wybudowanie tego lotniska pochłonęło tyle mln i ponad 10 lat, bo chyba nikt nie wierzy, że to lotnisko powstawało od ruszenia łopatą do pozamiata... rozwiń
Avatar
ktosik / 3 grudnia 2012 o 15:05
[quote name='marek' timestamp='1354534888' post='704149']
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2 godziny, aby zobaczyć lotnisko. Jedźcie jeszcze na jego otwarcie i pocałujcie w rękę najpierw samozwańczego "ojca" lotniska, a potem jak leci od prezydenta do prezesa, nie wspominając o kilku dyrektorach, w tym radnym. Dla Was coś co jest normalne jest wyczynem. Nawet nie zastanawiacie się kiedy i co powinno być i dlaczego to lotnisko to jest Wam potrzebne w pierwszej kolejności do latania, aby być popychadłem u obcych, a nie pracować w swoim kraju, zgodnie z wykształceniem, a ludzi innych narodowości zatrudniać u siebie w domu do sprzątania. Jak długo tak będziecie myśleć, tak długo każdy rząd, władza będą Was traktować tak, jak p.Lis.
[/quote]

100%
[quote name='marek' timestamp='1354534888' post='704149']
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był ... rozwiń
Avatar
marek / 3 grudnia 2012 o 12:41
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2 godziny, aby zobaczyć lotnisko. Jedźcie jeszcze na jego otwarcie i pocałujcie w rękę najpierw samozwańczego "ojca" lotniska, a potem jak leci od prezydenta do prezesa, nie wspominając o kilku dyrektorach, w tym radnym. Dla Was coś co jest normalne jest wyczynem. Nawet nie zastanawiacie się kiedy i co powinno być i dlaczego to lotnisko to jest Wam potrzebne w pierwszej kolejności do latania, aby być popychadłem u obcych, a nie pracować w swoim kraju, zgodnie z wykształceniem, a ludzi innych narodowości zatrudniać u siebie w domu do sprzątania. Jak długo tak będziecie myśleć, tak długo każdy rząd, władza będą Was traktować tak, jak p.Lis.
Informacje to mam akurat doskonałe. Radzę przeczytać w KRS od kiedy istnieje spółka PLL, jak zmieniali się prezesi i ile pieniędzy pochłonęło to całe lotnisko. Sprawozdania są jawne, każdy może się z nimi zapoznać. Koszt lotniska to nie tylko faktyczna budowa, ale wszystko to co było z nią związane. Nie chcę obrażać, ale u Pana takie wnioski jak i pisownia. Niektórych zadowoli byle co. Stąd właśnie festyny przed wyborami, oglądanie lotniska, jakby to był kolejny cud świata. Ludzie Wy naprawdę macie mało atrakcji, skoro stoicie w korkach po 2... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dachowanie busa w Żyrzynie. Sześć osób przewiezionych do szpitala

Dachowanie busa w Żyrzynie. Sześć osób przewiezionych do szpitala 2 0

Są utrudnienia na drodze krajowej nr 17. W Żyrzynie bus wjechał do rowu i dachował. Do szpitala zostało przewiezionych 6 osób.

Zaginął 23-letni Jarosław Kowalik. Rodzina prosi o pomoc w odnalezieniu syna
PILNE

Zaginął 23-letni Jarosław Kowalik. Rodzina prosi o pomoc w odnalezieniu syna 30 1

Trwają poszukiwania Jarosława Kowalika, mieszkańca powiatu puławskiego. W miniony piątek rano 23-latek wyjechał z domu w miejscowości Stok (gmina Końskowola) i do tej pory nie skontaktował się z rodziną.

Ornitolog podczas badań utknął na bagnach. Pomogli mu policjanci i strażacy

Ornitolog podczas badań utknął na bagnach. Pomogli mu policjanci i strażacy 1 2

Jeden z mężczyzn z grupy ornitologów prawdopodobnie zasłabł na bagnach, przewrócił się i nie mógł się samodzielnie wydostać. Do zdarzenia doszło wczoraj wczesnym rankiem w miejscowości Żłobek (powiat włodawski). Na szczęście w porę przyszła pomoc.

Kolizje z udziałem rowerzystów. Wśród potrąconych osób jest 12-latka

Kolizje z udziałem rowerzystów. Wśród potrąconych osób jest 12-latka 0 3

Na szczęście 12-letnia rowerzystka, która została wczoraj potracona przez samochód w Skrobowie (powiat lubartowski) nie odniosła groźnych obrażeń. Dziewczyna nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w nissana. W kolejnym zdarzeniu został poszkodowany 11-latek.

Nightskating Lublin 2018. Rolkarze przejechali przez miasto
ZDJĘCIA
galeria

Nightskating Lublin 2018. Rolkarze przejechali przez miasto 8 3

To był kolejny już nocny przejazd rolkarzy przez Lublin. Trasa liczyła 27,5 km. Wczoraj zanim osoby jeżdżące na rolkach ruszyły w trasę ćwiczyły hamowanie przed Centrum Spotkania Kultur.

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD?

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD? 1 6

Na początku stycznia padła obietnica, że w tym roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego zatrudni w swoim bialskim wydziale 100 osób. Jak na razie pracuje tu 29 osób.

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało
Uwaga! TVN
film

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało 47 5

Trzyletniego Karola zabija nie choroba, ale jego własne ciało. Śmiertelnym wrogiem chłopca jest jego kręgosłup, który naciska na serce, płuca, tchawicę. Karol to jeden z kilkuset ludzi na świecie, którzy chorują na bardzo rzadką chorobę genetyczną - zespół Bealsa. Ratunkiem dla niego jest nowatorska operacja w USA.

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać
film

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać 0 0

Jeszcze tylko w niedzielę będziemy cieszyć się pogodą spod znaku słonecznego wyżu. Od poniedziałku chmur będzie przybywać. Czeka nas porcja deszczu i burz, które zostaną z nami co najmniej do czwartku.

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika 0 4

Mieszkańców kilku bloków przy ulicy Kopernika zaniepokoiła zapowiedź likwidacji miejsc postojowych. Okazuje się, że to decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci 29 8

Po 30 latach pracy i wychowaniu 19 dzieci na emeryturę przechodzi Danuta Ulidowicz, najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Marzy tylko o tym, żeby rano po przebudzeniu nigdzie nie musieć gnać i zwiedzić kilka wspaniałych miejsc. Szanse na zrealizowanie planów są jednak niewielkie, bo jej dzieci już przygotowują grafik, kogo odwiedzi w pierwszej kolejności.

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek 1 1

Przy ul. Staszica trwa porządkowanie terenu na tyłach pałacu Potockich. Inwestor wyburzył charakterystyczny mur i gospodarcze budynki. Zanim zacznie w ich miejscu stawiać nowy budynek będzie tu znów można parkować

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 3

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 7 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Grażyna Torbicka wśród Ambasadorów Województwa Lubelskiego. „Jestem zaszczycona”
WIDEO, ZDJĘCIA
galeria
film

Grażyna Torbicka wśród Ambasadorów Województwa Lubelskiego. „Jestem zaszczycona” 50 9

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.