wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Lotnisko to szansa dla całego Lubelskiego. Opinie mieszkańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2012, 13:54

Lotnisko w Świdniku
Lotnisko w Świdniku

Opinie mieszkańców Lublina i woj. lubelskiego na temat lotniska w Świdniku.

Piotr Krzyżanowski
62 lata, rencista, Lublin
Otwarcie lotniska w Świdniku jest bardzo dobrą sytuacją dla regionu. Na pewno pobudzi gospodarczo nasze województwo. Osobiście nie mam już nadziei na skorzystanie z lotów, bo jestem prawie w wieku emerytalnym. Natomiast mam rodzinę poza granicami kraju, w Anglii oraz w Irlandii i liczę, że będę miał lepszy kontakt z najbliższymi.

Rafał Hordyjewski
34 lata, pracownik
archiwum, Świdnik
Bardzo się cieszę, że powstaje lotnisko w Świdniku. Mam zamiar wybrać się do Londynu odwiedzić znajomych, a jak przyjdą ciężkie czasy, to może za pracą człowiek się wybierze. Szkoda, że nie ma na razie połączenia z Niemcami, ale może z czasem i to się zmieni. Przydałyby się też loty do ciepłej Hiszpanii, gdzie można wyskoczyć sobie na jakiś weekend.

Anna Dubisz
21 lat, studentka, Lublin
Uważam, że lotnisko w Świdniku będzie sporym udogodnieniem dla mieszkańców całego województwa, gdyż do tej pory każdy, kto chciał udać się w podróż samolotem, musiał najpierw przedostać się do Warszawy, co dla niektórych mogło być sporym problemem czy też wydatkiem. Lotnisko będzie też świetną wizytówką dla Lublina, miasta o sporym potencjale, który nie zawsze jest dobrze wykorzystywany. Osobiście nie planuję w najbliższej przyszłości korzystania z oferty portu lotniczego, gdyż nie przewiduję podróży samolotem, jednak jeśli zajdzie taka konieczność, to z pewnością prędzej skorzystam z tego lotniska niż z innego.

Sławomir Goluch
32 lata, nauczyciel, Puławy
Lotnisko może być tym samym dla Lublina i Świdnika czym Strefa Ekonomiczna. Mam nadzieję, że dzięki niemu ruszy do przodu trochę lokalna gospodarka. Port lotniczy będzie miejscem pracy dla ludzi z naszego województwa. Również przy samym lotnisku powstanie zapewne wiele miejsc, gdzie będzie można znaleźć zatrudnienie. Sama lokalizacja sprawi, że chcący podróżować samolotem nie będą musieli jechać specjalnie do Warszawy. Sam nie zamierzam korzystać z transportu lotniczego, gdyż niezbyt przepadam za tą formą transportu.

Wojciech Czerczak
25 lat, pracownik ochrony, Lublin
Do tej pory jakoś niespecjalnie interesowałem się postępami w budowie lubelskiego lotniska. Chociaż ułatwi to na pewno przemieszczanie się po różnych częściach świata. Jednak na razie nie widzę dla siebie interesującej oferty przelotów. Ostatnio leciałem z Warszawy, gdyż tamtejsze lotnisko ma połączenia z bardziej interesującymi miejscami. Z drugiej jednak strony, lotnisko umożliwi rozwój samemu Świdnikowi, a także Lublinowi, przez który będzie przejeżdżać duża liczba korzystających z portu lotniczego. Sądzę, że zwiększy się także liczba miejsc pracy, co chociaż częściowo poprawi trudną sytuację w naszym regionie, jeśli chodzi o miejsca pracy.

Patrycja Woźniak
21 lat, studentka, Niemce
Sądzę, że ze świdnickiego lotniska nie będzie zbyt dużo rejsów i będą one zapewne dość drogie, droższe niż w Rzeszowie lub Modlinie, dlatego ludzie wybiorą dwa wspomniane przeze mnie lotniska. Minusem jest także ograniczona ilość samych lotów. Osobiście nie zamierzam w najbliższej przyszłości korzystać z lotniska, ponieważ nie znajduję w ofercie kursów do interesujących mnie miejsc. Plusem jest to, że rozwija się sieć drogowa i transportowa w Świdniku oraz w Lublinie, a także stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Jednak na większy rozwój moim zdaniem nie ma szans. Mamy mocno zacofane województwo i jedno lotnisko bez odpowiednich decyzji władz nic nie zmieni.

Paweł Grodek
21 lat, sprzedawca, Lublin
Dzięki lotnisku w Świdniku otworzą się nowe perspektywy dla Lublina. Poszerzą się możliwości transportu na zachód i północ Polski. Mam nadzieję, że nowy port lotniczy zachęci także inwestorów, którzy zechcą odkryć niewykorzystane zasoby Lubelszczyzny. Sądzę, że jeśli bilety będą w przystępnych cenach, to np. w okresie wakacyjnym chętnie gdzieś się wybiorę. Jeśli chodzi o kierunek, w którym bym podążał, to na pewno przeloty wewnątrzkrajowe, a oprócz tego, gdyby w ofercie znalazły się kraje, które mnie interesują, np. Hiszpania lub Francja, to wycieczka zagraniczna również wchodziłaby w grę.

Łukasz Lipowski
24 lata, instruktor nauki jazdy, Lublin
Dla mnie, czyli dla osoby, która lubi podróżować, jest to szansa na wyprawy do ciekawych krajów takich jak Włochy lub Hiszpania, choć z tego, co wiem, takich połączeń jeszcze nie ma. Moim zdaniem, lotnisko będzie miało szansę funkcjonować jeśli ceny biletów będą przystępne, w przeciwnym razie może być problem. Atutem portu lotniczego jest to, że da szansę na pracę dla ludzi, którzy będą z nim związani. Wątpię też, aby szczególnie na samym lotnisku zyskał sam Świdnik. Oczywiście, będą dodatkowe miejsca pracy, ale zawsze będzie się mówiło, że jest to lotnisko Lublin. Ogromnym plusem tej inwestycji są remonty dróg z Lublina do Świdnika.

Krystyna Baczewska
47 lat, laborantka, Łęczna
Bardzo dobrze, że takie lotnisko powstało. Jedną z największych korzyści będą dodatkowe miejsca pracy głównie dla ludzi z Lubelszczyzny. Mam nadzieję, że wraz z portem lotniczym pojawią się kolejne możliwości zatrudnienia, np. w centrach handlowych, które być może niedługo się pojawią. Wiadomo też, że dużo osób z naszego województwa pracuje za granicą, więc lubelskie lotnisko sprawi, że będą mieli ułatwione podróżowanie z i do Polski. Przyznam, że niezbyt przepadam za podróżowaniem samolotami i jeśli nie będzie takiej konieczności, to raczej nie skorzystam z takiej możliwości.

Marek Reich
64 lata, emeryt, Lublin
Lotnisko jest szansą dla młodych osób, które nie muszą jechać już do Warszawy lub Rzeszowa, żeby móc polecieć do wybranego miejsca w Europie. Cieszę się z tego, że takie miasto jak Lublin doczekało się swojego portu lotniczego. Według mnie, poprawi się również sytuacja gospodarcza regionu, wpłyną dodatkowe pieniądze do miejskiej kasy, a w dalszej perspektywie czasu zmieni się może myślenie ludzi traktujących Lubelszczyznę jako Polskę C i zaczną nasze województwo traktować jako Polskę chociażby B.

Jan Kosiba
61 lat, górnik, Łęczna
Cieszę się bardzo, że w ogóle lotnisko powstało i to jeszcze niedaleko miejsca, w którym mieszkam. Mam dzieci za granicą i zawsze, kiedy mnie odwiedzały musiały lądować w Warszawie lub w Rzeszowie, a teraz będą wysiadały z samolotu ok. 30 minut jazdy samochodem od domu. Sam też może za jakiś czas wybiorę się do nich w odwiedziny. Lotnisko jest również dużym krokiem w rozwoju naszego regionu. Powstanie sporo miejsc pracy, a duże bezrobocie jest szczególnym problemem naszego województwa. Oprócz kopalni w Bogdance oraz Zakładów Azotowych w Puławach Lubelszczyzna nie ma innych zakładów zatrudniających większą ilość pracowników.

Ewelina Małek
24 lata, absolwentka uczelni wyższej, Biłgoraj
Przede wszystkim lotnisko w Świdniku daje szansę na niezbyt drogie podróżowanie po niemal całej Europie, z czego bardzo chętnie skorzystam. Słyszałam, że będzie można wybrać się także do Egiptu. Pod względem gospodarczym na tej inwestycji zyska zarówno Świdnik, jak i Lublin. Mam nadzieję, że poprawi się jakość dróg pomiędzy obydwoma miastami, a sam Lublin dzięki portowi lotniczemu pozbędzie się w jakiejś części łatki miasta zaściankowego, leżącego gdzieś we wschodniej Polsce i będzie traktowany jako miasto rozwijające się z naprawdę sporymi perspektywami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Michał
Tomasz
io
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Michał
Michał (9 grudnia 2012 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie chciałbym martwić mieszkańców Lublina, bo lotnisko oznacza większy ruch, miejsca pracy, prestiż i łatwość w podróżowaniu, ale dla tych co lubią spokój nie będzie to nic dobrego. Hałas silnika to jeszcze nie wszystko, jest też hałas wynikający z masy samolotu, wibracje oraz promieniowanie związane z systemami radarowymi i łącznością.
Ja mieszkam w linii prostej 35 km od lotniska w Modlinie pod Warszawą, loty dopiero uruchomiono w tym roku i słyszę szum podchodzących do lądowania samolotów, wiadomo, że im bliżej lotniska tym niżej latają, ale podchodzenie do lądowania zaczyna się nie koło lotniska ale kilkadziesiąt kilometrów wcześniej. Dlatego w Lublinie szum będzie słyszalny na pewno, zwłaszcza tam gdzie do tej pory było cicho. Pozostaje nadzieja, że nie lotnisko nie pójdzie w ilość i rejsy nie będą tak częste.
Rozwiń
Tomasz
Tomasz (9 grudnia 2012 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masz racje, moim zdaniem zyska lublin poniewasz podatki tam właśnie będą trafiać. My świdniczanie nie odczujrmy tego lepszego bytu, rodzi to natomiast broblemy z przestępczością, z zmożonym ruchem na ulicach itd. Natomiast jestem dumny, że to nasze miasto mialenkie coś na mapie Polski znaczy
Rozwiń
io
io (4 grudnia 2012 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ty sądzisz, że Lublin będzie miał 2-3 ??? hahahaha... Ruszy lotnisko, ruszą linie i połączenia, spokojna twoja...
Rozwiń
ktosik
ktosik (3 grudnia 2012 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='marek' timestamp='1354547512' post='704230']
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
[/quote]

Zdaje się, że jeszcze "luzak" należy do tych myślących, więc pozdrawiam.
Rozwiń
marek
marek (3 grudnia 2012 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktosik, ja też się z Tobą zgadzam. Szkoda, że tylko dla nas to lotnisko i wszystko z nim związane nie jest cudem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!