czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

LPK zamiast MPK. Komunikacja ma być lubelska i zmieni siedzibę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 września 2009, 19:05
Autor: (drs)

MPK chce zmienić nazwę na Lubelskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. To nie koniec nowości. Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich przygotowuje mapę obiektów, do których można będzie dojechać niskopodłogowymi autobusami.

Jeszcze tej jesieni MPK przeniesie swe biura z al. Kraśnickiej do zajezdni przy Grygowej. Przy okazji chce zmienić nazwę z „Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Lublin” na „Lubelskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne”.

Nie wiadomo tylko jaki adres wpisać w nowe dokumenty spółki, bo... nie jest on do końca znany. W dokumentach zajezdnia Majdan Tatarski ma trzy różne wersje adresu: Grygowej 2, Grygowej 32 i Grygowej 56.

W piątek wieczorem do MPK przyjechały 4 z 10 przegubowych mercedesów, reszta ma dotrzeć do końca miesiąca. Wozy będzie można oglądać w czasie Dnia Otwartego w zajezdni na Helenowie.

Przywrócenia na rozkładach litery „N” oznaczającej kursy niskopodłogowe będzie domagać się MPK od Zarządu Transportu Miejskiego. Od września „N” jest tylko w rozkładach linii 153, na 25 wybranych liniach MPK jeździ tylko wozami niskopodłogowymi, na innych taki wóz albo się trafi, albo nie.

Część pasażerów jest niezadowolona, spółka myślała jak zadowolić wszystkich, a prezes oświadczył, że najlepszy byłby powrót do starego systemu. Decyzja należy do ZTM.

Mapę obiektów takich jak sklepy, urzędy, czy kina do których można dojechać niskopodłogowym autobusem, a później wjechać do nich na wózku inwalidzkim przygotowuje miejski przewoźnik. Ma być gotowa w styczniu. Każdy z tych obiektów pracownicy spółki obejrzą na własne oczy. Mapa uwzględniać ma też potrzeby niedowidzących.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wujo
Gość
Nabity w butelkę
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wujo
wujo (14 września 2009 o 05:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W dobie kryzysu przestańcie trwonić nasze pieniądze.Czy wladze miasta śpią?Po co ZTM? Część taboru ma już nowe barwy,a teraz zmiana nazwy i co nowe przemalowania.Kto chce takich zmian,niech płaci ze swojej kieszeni.Przez 80 lat nie zostały przyjęte barwy taboru.Oglądam film :czerwony,pietrowy autobus,aha,to napewno Londyn,a u nas ???
Rozwiń
Gość
Gość (12 września 2009 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Pan prezes tak naobiecywał...naobiecywał pracownikom i wielki guzik z tego, zamiast podwyżek żenująco niskich pensji będzie znowu wydawał kasę na bzdety...
Rozwiń
Nabity w butelkę
Nabity w butelkę (12 września 2009 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PasazerNaGape napisał:
Tzn. że zrobiono w koziołka wszystkich uczestników kolejnej edycji konkursu na logo MPK. Teraz zrozumiały jest werdykt Jury, które jednomyślnie oświadczyło, że ŻADEN (sic!) ze 176 nadesłanych projektów nie spełniał założeń konkursowych. Wsytuacji, gdy Organizator konkursu w trakcie jego trwania podjął decyzję o zmianie swojej nazwy nie dziwi stwierdzenie wybitnych teoetyków projektowania znaków: „...powierzchowny i nieprzemyślany wybór logotypu byłby czymś niedopuszczalnym i zarazem nagannym zawodowo.” Tylko czy jest to faktycznie ocena cudzych projektów czy może jednak autokrytyka? [url="http://mpk.lublin.pl/index.php?sid=aktualnosci&id=656"]MPK LUBLIN[/url]


To prawda. Zawrócili ludziom cztery litery, zabrali masę czasu, narazili na koszta... Od tej pory niech mnie ręka boska broni siadać do jakiegoś logo. Wydarli ludziom pomysły, a ktoś je teraz wykorzysta i dostanie za to ciężką kasę. Trzeba tylko odczekać aż sprawa przycichnie, emocje opadną, a ludzie zapomną, co projektowali.
Rozwiń
~xyz~
~xyz~ (12 września 2009 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z kasą za nowy sztandar świeżo poświęcony w Katedrze? Będą zamawiać nowy? No bo przecież wyhaftowane jest Miejskie Przedsiębiorstwo.....
Rozwiń
flejp
flejp (12 września 2009 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba czytać ze zrozumieniem, przecież zmieniają siedzibę czyli i tak muszą wszystkie pieczątki, foldery i inne rzeczy powymieniać, więc przy okazji zmiany siedziby chcą także zmienić nazwę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!