Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2017 r.
9:02

LSM będzie miał panią prezes?

2 10 A A
Walne zgromadzenie członków Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Walne zgromadzenie członków Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. (fot. Wojciech Nieśpiałowski/archiwum)

Najprawdopodobniej to Joanna Romańczuk zostanie nowym prezesem Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Sama zainteresowana, dziś kierownik administracji osiedla Prusa, nie chce komentować sprawy. Ostateczna decyzja ma zapaść w przyszły czwartek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konkurs na nowego prezesa spółdzielni został ogłoszony pod koniec września. Jan Gąbka, jej wieloletni prezes ogłosił wtedy, że przejdzie na emeryturę. Informacja o naborze następcy pojawiła się w Informatorze LSM.

Potencjalny prezes musi być członkiem spółdzielni, mieć wyższe wykształcenie i licencję zarządcy nieruchomości, lustratora lub biegłego rewidenta. Kandydatury można było zgłaszać do 15 listopada. – Wpłynęły trzy, ale jedną odrzuciliśmy, gdyż nie spełniała wymogów. Nie mogę jednak podawać nazwisk – powiedział nam Włodzimierz Gaweł, przewodniczący Rady Nadzorczej LSM. To właśnie Rada dokona ostatecznego wyboru.

Mieszkańcy spekulowali, że swoją kandydaturę zgłosił zięć Stefana Pedrycza, wieloletniego przewodniczącego Rady Nadzorczej. – Nie potwierdzam tych doniesień – skwitował Stefan Pedrycz.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z kandydatów jest Joanna Romańczuk, kierownik administracji osiedla Prusa. Wiele wskazuje na to, że właśnie Romańczuk zostanie nowym prezesem.

Sama zainteresowana nie chce komentować sprawy. – Wszystkiego dowiedzą się państwo w swoim czasie. Uważam, że na tym etapie zadawanie pytań nt. wyborów jest niestosowne – mówi. – To osoba, która utrzymuje bardzo dobre kontakty z zarządem spółdzielni. Osiedlem Prusa kieruje od dwudziestu lat – mówi o Romańczuk nasza informatorka.

Ostateczna decyzja w sprawie wyboru prezesa ma zapaść w przyszły czwartek, 7 grudnia. Tego dnia odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Nadzorczej.

Zobacz także: Burzliwe zebranie członków spółdzielni LSM

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
normalny / 8 grudnia 2017 o 18:54
spółdzielca napisał:
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narzędzia by wymieniać zarządy. Dlaczego nie wymieniają? Bo większośc jest zadowolona i skoro na zebraniach nie udaje się odwołac zafządu, znaczy że złe zdanie ma zdecydowana mniejszość. Jak widać niektórzy nie potrafią nawet poprawnie wejsc na sale obrad. Wystarczyło wziąść mandat jeżeli jest się członkiem spółdzielni i byli by wpuszczeni bez szemrania. No ale po co? Lepiej przyjść jeszcze z paroma krzykaczami i robić zamęt!
 Uspokój się pasożycie. Żywiciel znika więc spółdzielcza przywra podnosi wrzask.
 Uspokój się pasożycie. Żywiciel znika więc spółdzielcza przywra podnosi wrzask. rozwiń
Avatar
spółdzielca / 8 grudnia 2017 o 16:30
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narzędzia by wymieniać zarządy. Dlaczego nie wymieniają? Bo większośc jest zadowolona i skoro na zebraniach nie udaje się odwołac zafządu, znaczy że złe zdanie ma zdecydowana mniejszość. Jak widać niektórzy nie potrafią nawet poprawnie wejsc na sale obrad. Wystarczyło wziąść mandat jeżeli jest się członkiem spółdzielni i byli by wpuszczeni bez szemrania. No ale po co? Lepiej przyjść jeszcze z paroma krzykaczami i robić zamęt!
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narz... rozwiń
Avatar
Gaius / 1 grudnia 2017 o 15:35
Proszę poczytać. Według mojej wiedzy spółdzielczość na ziemiach polskich tworzył Stanisław Staszic, kiedy to w dniu 11 kwietnia 1816 roku podpisywał opracowaną przez siebie Ustawę, Statut Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego, które założył w swoich dobrach pod Hrubieszowem. I wydaje mi się, że to było przed PRL.
Avatar
Dzeus / 1 grudnia 2017 o 15:16
Pracowałem przez kilka lat w firmie zarządzającej nieruchomościami, konkretnie wspólnotami mieszkaniowymi. Jeżeli myślicie, że tam nie ma patologii, to grubo się mylicie. A tak na marginesie weźcie się do roboty i zmieniajcie swoje środowisko, m.in. LSM na lepsze, a nie tylko krytykujecie. Jest taka grupa, która próbuje dyskredytować władze LSM ale co oferują w zamian - nic tylko bicie piany i "parcie na szkło" (ale to takie polskie).  Może zarząd LSM to nie osoby święte, to rozstrzygną organy ścigania. Do czasu prawomocnego wyroku człowiek uważany jest za niewinnego. Zobaczcie co się dzieje w polityce i w innych dziedzinach życia. Ilu jest "Misiewiczów"?
Pracowałem przez kilka lat w firmie zarządzającej nieruchomościami, konkretnie wspólnotami mieszkaniowymi. Jeżeli myślicie, że tam nie ma patologii, to grubo się mylicie. A tak na marginesie weźcie się do roboty i zmieniajcie swoje środowisko, m.in. LSM na lepsze, a nie tylko krytykujecie. Jest taka grupa, która próbuje dyskredytować władze LSM ale co oferują w zamian - nic tylko bicie piany i "parcie na szkło" (ale to takie polskie).  Może zarząd LSM to nie osoby święte, to rozstrzygną organy ścigania. Do czasu prawomocnego wyr... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 14:40
Stary układ. Zabetonowany układ. Nic więcej.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:06
To może zacznij od podania danych o kosztach budowy budynków przez LSM, trybie wyboru wykonawców i kosztach zakupu przez wierchuszkę LSM lokali wybudowanych w tych budynkach? To z pewnością rozwieje niecne oskarżenia o patologię :)
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 12:05
miejmy nadzieję, że zadba o bezpieczeństwo mieszkańców i w końcu coś zrobi pożytecznego, by bacie nie były okradane, by nie niszczono osiedli przez wandali.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 11:57
O przy okazji odezwał się pseudozarządca , który szuka pracy i reklamuje swoje pseudousługi za pseudoopłatę
Avatar
-k / 1 grudnia 2017 o 11:48
Poproszę o konkretne dane na temat stawek w spółdzielni vs we wspólnocie oraz struktury zatrudnienia w spółdzielni (chodzi o przerost zatrudnienia) a także wysokość wynagrodzeń pracowników (ciepłe posadki).
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 10:34
Te spółdzielnie to spadek prl-u i trzeba je likwidować albo przekształcać i redukować zatrudnienie. Niewydolna struktura, niewydolne zarządzanie i przerost zatrudnienia. Horrendalnie wysokie czynsze i ciepłe posadki. Przy obsłudze bloku przez prywatną firmę administracyjną opłaty to 50 a nawet 30 procent tego co w spółdzielni a jakość usług o lata świetlne lepsza.
Avatar
normalny / 8 grudnia 2017 o 18:54
spółdzielca napisał:
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narzędzia by wymieniać zarządy. Dlaczego nie wymieniają? Bo większośc jest zadowolona i skoro na zebraniach nie udaje się odwołac zafządu, znaczy że złe zdanie ma zdecydowana mniejszość. Jak widać niektórzy nie potrafią nawet poprawnie wejsc na sale obrad. Wystarczyło wziąść mandat jeżeli jest się członkiem spółdzielni i byli by wpuszczeni bez szemrania. No ale po co? Lepiej przyjść jeszcze z paroma krzykaczami i robić zamęt!
 Uspokój się pasożycie. Żywiciel znika więc spółdzielcza przywra podnosi wrzask.
 Uspokój się pasożycie. Żywiciel znika więc spółdzielcza przywra podnosi wrzask. rozwiń
Avatar
spółdzielca / 8 grudnia 2017 o 16:30
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narzędzia by wymieniać zarządy. Dlaczego nie wymieniają? Bo większośc jest zadowolona i skoro na zebraniach nie udaje się odwołac zafządu, znaczy że złe zdanie ma zdecydowana mniejszość. Jak widać niektórzy nie potrafią nawet poprawnie wejsc na sale obrad. Wystarczyło wziąść mandat jeżeli jest się członkiem spółdzielni i byli by wpuszczeni bez szemrania. No ale po co? Lepiej przyjść jeszcze z paroma krzykaczami i robić zamęt!
Jak zwykle "rozwalic spółdzielnie". Tylko co w zamian? Wspólnoty? Myślicie, że prywatni zarządcy będą robić wszystko za darmo? Że w ogóle będą coś sami z siebie robić? Że wszystko będziecie wiedzieć na co i ile idzie? Grubo sie mylicie!!! A może spółdzielnia ma zwolnić połowę pracowników? Będzie lepiej? Jak widać z jednej strony krzyk, że się nic nie robi, a z drugiej że przerost zatrudnienia i za dużo pracowników? Logika istnie... niezrozumiała. Rozumiem, że 50% mniej ludzi zrobi więcej? Poza tym spółdzielcy maja konkretne narz... rozwiń
Avatar
Gaius / 1 grudnia 2017 o 15:35
Proszę poczytać. Według mojej wiedzy spółdzielczość na ziemiach polskich tworzył Stanisław Staszic, kiedy to w dniu 11 kwietnia 1816 roku podpisywał opracowaną przez siebie Ustawę, Statut Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego, które założył w swoich dobrach pod Hrubieszowem. I wydaje mi się, że to było przed PRL.
Avatar
Dzeus / 1 grudnia 2017 o 15:16
Pracowałem przez kilka lat w firmie zarządzającej nieruchomościami, konkretnie wspólnotami mieszkaniowymi. Jeżeli myślicie, że tam nie ma patologii, to grubo się mylicie. A tak na marginesie weźcie się do roboty i zmieniajcie swoje środowisko, m.in. LSM na lepsze, a nie tylko krytykujecie. Jest taka grupa, która próbuje dyskredytować władze LSM ale co oferują w zamian - nic tylko bicie piany i "parcie na szkło" (ale to takie polskie).  Może zarząd LSM to nie osoby święte, to rozstrzygną organy ścigania. Do czasu prawomocnego wyroku człowiek uważany jest za niewinnego. Zobaczcie co się dzieje w polityce i w innych dziedzinach życia. Ilu jest "Misiewiczów"?
Pracowałem przez kilka lat w firmie zarządzającej nieruchomościami, konkretnie wspólnotami mieszkaniowymi. Jeżeli myślicie, że tam nie ma patologii, to grubo się mylicie. A tak na marginesie weźcie się do roboty i zmieniajcie swoje środowisko, m.in. LSM na lepsze, a nie tylko krytykujecie. Jest taka grupa, która próbuje dyskredytować władze LSM ale co oferują w zamian - nic tylko bicie piany i "parcie na szkło" (ale to takie polskie).  Może zarząd LSM to nie osoby święte, to rozstrzygną organy ścigania. Do czasu prawomocnego wyr... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 14:40
Stary układ. Zabetonowany układ. Nic więcej.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 13:06
To może zacznij od podania danych o kosztach budowy budynków przez LSM, trybie wyboru wykonawców i kosztach zakupu przez wierchuszkę LSM lokali wybudowanych w tych budynkach? To z pewnością rozwieje niecne oskarżenia o patologię :)
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 12:05
miejmy nadzieję, że zadba o bezpieczeństwo mieszkańców i w końcu coś zrobi pożytecznego, by bacie nie były okradane, by nie niszczono osiedli przez wandali.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 11:57
O przy okazji odezwał się pseudozarządca , który szuka pracy i reklamuje swoje pseudousługi za pseudoopłatę
Avatar
-k / 1 grudnia 2017 o 11:48
Poproszę o konkretne dane na temat stawek w spółdzielni vs we wspólnocie oraz struktury zatrudnienia w spółdzielni (chodzi o przerost zatrudnienia) a także wysokość wynagrodzeń pracowników (ciepłe posadki).
Avatar
Gość / 1 grudnia 2017 o 10:34
Te spółdzielnie to spadek prl-u i trzeba je likwidować albo przekształcać i redukować zatrudnienie. Niewydolna struktura, niewydolne zarządzanie i przerost zatrudnienia. Horrendalnie wysokie czynsze i ciepłe posadki. Przy obsłudze bloku przez prywatną firmę administracyjną opłaty to 50 a nawet 30 procent tego co w spółdzielni a jakość usług o lata świetlne lepsza.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 0 0

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 0 0

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 1 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 1 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 2

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 4 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 5 0

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 25 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!