sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

LSM: Kontrowersyjna inwestycja nie powstanie? Jest decyzja wojewody


Wojewoda podtrzymał decyzję Ratusza ws. planowanej budowy domu seniora na os. Piastowskim. Wszystko wskazuje na to, że kompleks nie powstanie

Dom seniora na zielonym placu zabaw osiedla Piastowskiego chciała postawić Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Planowana budowa spotkała się jednak ze sprzeciwem znacznej części okolicznych mieszkańców.

Ratusz nie wydał zgody na rozpoczęcie budowy, ale spółdzielnia zaskarżyła decyzję do wojewody.
Przemysław Czarnek utrzymał w mocy decyzję Ratusza. Dlaczego?

– Budowa obiektu byłaby sprzeczna z planem zagospodarowania przestrzennego – tłumaczy Radosław Brzózka, rzecznik prasowy wojewody.

Spółdzielnia w ciągu miesiąca może złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie zdecyduje się na taki krok.

Emocje mieszkańców dzielnicy budzi także trwająca już budowa domu seniora na zielonym terenie osiedla Sienkiewicza. Ich zdaniem będzie on w rzeczywistości zwykłym budynkiem mieszkalnym. Przedstawiciele mieszkańców złożyli skargę do wojewody na decyzję Ratusza, który wydał pozwolenie na budowę. Liczyli na to, że zostanie ona wstrzymana, ale wojewoda umorzył postępowanie. Mieszkańcy w świetle prawa nie byli jego stroną.

QUIZ

Ulice Lublina z czasów PRL. Sprawdź, ile z nich pamiętasz QUIZ

Czytaj więcej o: Lublin dom seniora LSM
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
tadeusz
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 października 2017 o 00:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niedaleko Krasnobrodu (chyba w Hutkach 0 mieszkańcy jakiś czas temu zablokowali budowę ośrodka dla chorych dzieci teraz w Lublinie blokują budowy domów seniora...jakieś to społeczeństwo się porobiło na wskroś pseudoaryjskie ...nie mają pojęcia jaka będzie ich starość i jakie dzieci urodzą ich dzieci ale na umór wszystko blokują
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 15:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całkowicie bezpodstawne straszenie mitycznym deweloperem to element kłamliwej propagandy spółdzielczych leśnych dziadków. Wyuczeni na starych wzorcach jak amerykańska stonka.
Rozwiń
tadeusz
tadeusz (12 października 2017 o 14:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości jakiś deweloper wybuduje w tym miejscu jakiegoś drapacza chmur jak ten TBV na Balcera...
 Na pewno nie na os. Piastowskim ponieważ ..... " - Budowa obiektu byłaby sprzeczna z planem zagospodarowania przestrzennego – tłumaczy Radosław Brzózka, rzecznik prasowy wojewody."
Rozwiń
Gosc
Gosc (12 października 2017 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co do Sienkiewicza - trzeba było nie wnosić o wstrzymanie, tylko uchylenie z powodu rażącego naruszenia prawa (zapisy planu).
Rozwiń
Gosc
Gosc (12 października 2017 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"50 metrowa ściana apartamentowca rośnie  na historycznej osi Krakowskiego Przedmieścia, co należy uznać jako zezwolenie na architektoniczną i konserwatorską zbrodnię" Zabawne. Doprawdy zabawne. A KUL nie przeszkadza? W tym miejscu dobra architektura tej wysokości to nie grzech, czep się lepiej "nowotwora" i jego ozdobnej elewacji (sam budynek by nie przeszkadzał nkomu). Na Nałęczowskiej wysoko nie wolno, na Czechowie (sic!) nie wolno - przynajmniej tutja maisto poszło po rozum do głowy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!