Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2011 r.
15:59
Edytuj ten wpis

Lubelscy policjanci będą jeździć alfa romeo

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 9 A A
Polska policja dostała w sumie 120 takich aut (Fot. Policja)
Polska policja dostała w sumie 120 takich aut (Fot. Policja)

Pojutrze do Lublina przyjadą cztery policyjne alfy romeo. Polska policja dostała w sumie 120 takich aut.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mogą rozwinąć prędkość do 235 km/h, a do 100 km/h rozpędzają się tylko w 7,7 sekundy. Będą wyposażone w laserowe mierniki "Iskra”, które są w stanie zmierzyć prędkość pojazdu znajdującego się nawet kilometr od radiowozu. Alfy będą też wyposażone w rejestratory pozwalające na udokumentowanie wykroczeń popełnionych przez kierowcę, który jedzie nawet za radiowozem.

– Na Lubelszczyznę trafią cztery takie radiowozy – informuje młodszy inspektor dr Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. Na razie lubelscy policjanci nie chcą ujawnić, do których komend trafią nowe alfy. Służbę maja rozpocząć w najbliższych dniach.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hamek / 9 lutego 2011 o 05:53
u nas polycjab jezdzi na swoich krajowych autach, to buduje swuj rynek,, a w popapranej polsce ,panstwo inwestuje w zagraniczny kapital, bezmuzgi,, nigdy nie bedziecie dobrzy,,
Avatar
(oo) / 8 lutego 2011 o 23:03
A mnie tylko zastanawia, dlaczego dostaniemy tylko 4?? Województwo lubelskie jest pod względem wielkości jednym z większych. Mieszkańców może za dużo nie ma, ale żeby ledwie 3,33% z ogółu dostać? Lipa
Avatar
xx / 8 lutego 2011 o 21:06
[quote name='Piotrek' timestamp='1297193725' post='435042']
mam nadzieje ze będą tak awaryjne jak 156:)))
[/quote]

Daruj sobie takie opinie "znawco". Ja mam alfe 156 3 rok i oprócz części eksploatacyjncych nic w niej nie trzeba było robić tylko lać paliwo, na dodatek ma bardzo dobrą blachę w przeciwieństwie do innych niemieckich taczek.
Avatar
michał / 8 lutego 2011 o 21:00
Uważam, że to jest paranoja, że Policja dostaje takie drogie samochody do służby, za jedną 159 mogli by kupić np 2 kijanki które tak samo db. speniały by swoje zadania. Albo w ogóle zrezygnować z nowych samochodów na rzecz dodatkowych pieniędzy na paliwo do tych radiowozów co sa? a tak mają piękne 159 które niewiem jaką mają spełniać rolę? chyba tylko wzbudzać zazdrość u kierowców takich dupowozów jak passaty, golfy i audi.
Avatar
Piotrek / 8 lutego 2011 o 20:35
mam nadzieje ze będą tak awaryjne jak 156:)))
Avatar
zią / 8 lutego 2011 o 17:05
Teraz jeszcze muszą dokupić kierowców do tych alf.
Avatar
ormowiec / 8 lutego 2011 o 16:47
Będą 4 nówki?A co się stało z tymi,które gliniarnia otrzymała kilka miesięcy temu?A co z motarami-ścigaczami,które gliniarnia otrzymała na początku bodajże grudnia?Ile z tych samochodów jeszcze jeździ,a ile poszło już do kasacji,a ile kupione zostało w drodze "przetargu"?
Znając lubelskich szoferaków z gliny,to zowu śmiem twierdzić,że w kilka dni po jeździe próbnej takiego samochodziku,będzie wielki "dzwon".A lubelscy szoferzy policyjni słyną z tego,że ich umiejętności szoferskie są mikrutkie.
Dla przykładu można dodać taką gliniarkę z dłuh=gimi czarnymi włosami,która często po CZechowie jeździła policyjną octavią,nie używała żadnych kierunkowskazów,przekraczała linię ciągłą,wyprzedzała po furmańsku.Teraz jej nie widzę,bo nie jeżdżę na Czechów.
Źle glinom nie życzę,no bo ktoś musi robić tą psią robotę,ale szkoda autek dla niedoszkolonych.A i szkoda chłopaków,żeby przypadkiem nie został kaleką.
No i podpowiadam:Przed wypuszczeniemsamochodu w trasę,należy bezwzględnie pośwoięcić.Biskup zastosuje ulgową taryfę za pokropek,ale nie za Bóg Zapłać
Będą 4 nówki?A co się stało z tymi,które gliniarnia otrzymała kilka miesięcy temu?A co z motarami-ścigaczami,które gliniarnia otrzymała na początku bodajże grudnia?Ile z tych samochodów jeszcze jeździ,a ile poszło już do kasacji,a ile kupione zostało w drodze "przetargu"?
Znając lubelskich szoferaków z gliny,to zowu śmiem twierdzić,że w kilka dni po jeździe próbnej takiego samochodziku,będzie wielki "dzwon".A lubelscy szoferzy policyjni słyną z tego,że ich umiejętności szoferskie są mikrutkie.
Dla przykładu mo... rozwiń
Avatar
pablo / 8 lutego 2011 o 16:42
Auta stoją bez homologacji, a gwarancja na auta sobie leci, brawo policja.
Avatar
Mieczysław / 8 lutego 2011 o 16:23
Niech zrobia homologacje na cały sprzęt pomiarowy najpierw a dopiero potem niech jezdza po naszych ulicach
Avatar
hamek / 9 lutego 2011 o 05:53
u nas polycjab jezdzi na swoich krajowych autach, to buduje swuj rynek,, a w popapranej polsce ,panstwo inwestuje w zagraniczny kapital, bezmuzgi,, nigdy nie bedziecie dobrzy,,
Avatar
(oo) / 8 lutego 2011 o 23:03
A mnie tylko zastanawia, dlaczego dostaniemy tylko 4?? Województwo lubelskie jest pod względem wielkości jednym z większych. Mieszkańców może za dużo nie ma, ale żeby ledwie 3,33% z ogółu dostać? Lipa
Avatar
xx / 8 lutego 2011 o 21:06
[quote name='Piotrek' timestamp='1297193725' post='435042']
mam nadzieje ze będą tak awaryjne jak 156:)))
[/quote]

Daruj sobie takie opinie "znawco". Ja mam alfe 156 3 rok i oprócz części eksploatacyjncych nic w niej nie trzeba było robić tylko lać paliwo, na dodatek ma bardzo dobrą blachę w przeciwieństwie do innych niemieckich taczek.
Avatar
michał / 8 lutego 2011 o 21:00
Uważam, że to jest paranoja, że Policja dostaje takie drogie samochody do służby, za jedną 159 mogli by kupić np 2 kijanki które tak samo db. speniały by swoje zadania. Albo w ogóle zrezygnować z nowych samochodów na rzecz dodatkowych pieniędzy na paliwo do tych radiowozów co sa? a tak mają piękne 159 które niewiem jaką mają spełniać rolę? chyba tylko wzbudzać zazdrość u kierowców takich dupowozów jak passaty, golfy i audi.
Avatar
Piotrek / 8 lutego 2011 o 20:35
mam nadzieje ze będą tak awaryjne jak 156:)))
Avatar
zią / 8 lutego 2011 o 17:05
Teraz jeszcze muszą dokupić kierowców do tych alf.
Avatar
ormowiec / 8 lutego 2011 o 16:47
Będą 4 nówki?A co się stało z tymi,które gliniarnia otrzymała kilka miesięcy temu?A co z motarami-ścigaczami,które gliniarnia otrzymała na początku bodajże grudnia?Ile z tych samochodów jeszcze jeździ,a ile poszło już do kasacji,a ile kupione zostało w drodze "przetargu"?
Znając lubelskich szoferaków z gliny,to zowu śmiem twierdzić,że w kilka dni po jeździe próbnej takiego samochodziku,będzie wielki "dzwon".A lubelscy szoferzy policyjni słyną z tego,że ich umiejętności szoferskie są mikrutkie.
Dla przykładu można dodać taką gliniarkę z dłuh=gimi czarnymi włosami,która często po CZechowie jeździła policyjną octavią,nie używała żadnych kierunkowskazów,przekraczała linię ciągłą,wyprzedzała po furmańsku.Teraz jej nie widzę,bo nie jeżdżę na Czechów.
Źle glinom nie życzę,no bo ktoś musi robić tą psią robotę,ale szkoda autek dla niedoszkolonych.A i szkoda chłopaków,żeby przypadkiem nie został kaleką.
No i podpowiadam:Przed wypuszczeniemsamochodu w trasę,należy bezwzględnie pośwoięcić.Biskup zastosuje ulgową taryfę za pokropek,ale nie za Bóg Zapłać
Będą 4 nówki?A co się stało z tymi,które gliniarnia otrzymała kilka miesięcy temu?A co z motarami-ścigaczami,które gliniarnia otrzymała na początku bodajże grudnia?Ile z tych samochodów jeszcze jeździ,a ile poszło już do kasacji,a ile kupione zostało w drodze "przetargu"?
Znając lubelskich szoferaków z gliny,to zowu śmiem twierdzić,że w kilka dni po jeździe próbnej takiego samochodziku,będzie wielki "dzwon".A lubelscy szoferzy policyjni słyną z tego,że ich umiejętności szoferskie są mikrutkie.
Dla przykładu mo... rozwiń
Avatar
pablo / 8 lutego 2011 o 16:42
Auta stoją bez homologacji, a gwarancja na auta sobie leci, brawo policja.
Avatar
Mieczysław / 8 lutego 2011 o 16:23
Niech zrobia homologacje na cały sprzęt pomiarowy najpierw a dopiero potem niech jezdza po naszych ulicach

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra