Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2015 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Lubelscy radni PiS z apelem do prezydenta RP

Autor: Zdjęcie autora drs
90 36 A A

To uderzenie w instytucję małżeństwa - uważają lubelscy radni PiS, którzy postanowili włączyć się w ogólnopolską dyskusję na temat ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grupa miejskich radnych chce, by na najbliższej sesji Rada Miasta uchwaliła przygotowany przez nich apel do prezydenta RP, żeby nie podpisywał ustawy ratyfikującej wspomnianą konwencję.

Taką ustawę prezydent już podpisał, a nastąpiło to dzień po tym, jak grupa radnych PiS złożyła w lubelskim Ratuszu swój projekt apelu, by tego nie robił. Miejscy samorządowcy złożyli ten projekt po to, by został rozpatrzony na zaplanowanej na 26 marca sesji rady.

Choć ustawa jest już podpisana, to prezydent Bronisław Komorowski nie złożył jeszcze podpisu ratyfikującego Konwencję, który ostatecznie zobowiązałby Polskę do przestrzegania jej zapisów. A te zdaniem miejskich radnych PiS uderzają "w instytucję małżeństwa i rodziny, wskazując na błędne przyczyny przemocy i proponując nietrafne środki jej przezwyciężania” - czytamy w projekcie grupy radnych. Ich zdaniem przyjęcie konwencji "przyczyni się do degradacji polskich rodzin i wpłynie negatywnie na wychowanie młodego pokolenia”.

Autorzy projektu chcą, by cała Rada Miasta podpisała się również pod stwierdzeniem, że słuszne jest stanowisko Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny "wskazujące, że przy jej (konwencji - red.) pomocy usiłuje się stworzyć nowy ład społeczny, w którym rodzina i tradycja będą zmarginalizowane, a państwo otrzyma instrumenty głębokiej kontroli nad nimi”.
Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kot alik / 18 marca 2015 o 21:22
Apel niczym słoiczek kiepskiego miodu z kiepskim cukrem
Avatar
Andy / 18 marca 2015 o 13:46

 dobre i całkowita racja.

Pisiory to złodzieje i kręty w dodatku pod płaszczykiem wiary kłócą wszystkich dookoła.

No ale już niedługo znikną ze sceny wraz z wymarciem moherów i nierobów

Czy te pisowskie oszołomy w końcu zajmą się czymś pożytecznym, czy wleźli tam tylko po to by siać ferment? Stawiam 100zł że większość z nich nawet nie zapoznała się z treścią konwencji. Polecam matołom przeczytać ZE ZROZUMIENIEM !! tekst ks. Alfreda Wierzbickiebo z KUL.

O czym ty piszesz ?? komunistyczno-konfidencka,czerwona świnio !!!!! jakim zrozumieniem ??? mało ci tych POlszewickich, komunistycznych przekrętów, afer,tego wszystkiego ??

O czym ty piszesz ?? komunistyczno-konfidencka,czerwona świnio !!!!! jakim zrozumieniem ??? mało ci tych POlszewickich, komunistycznych przekrętów, afer,tego wszystkiego ??

rozwiń
Avatar
JUDE ??? / 18 marca 2015 o 13:24

 dobre i całkowita racja.

Pisiory to złodzieje i kręty w dodatku pod płaszczykiem wiary kłócą wszystkich dookoła.

No ale już niedługo znikną ze sceny wraz z wymarciem moherów i nierobów

Czy te pisowskie oszołomy w końcu zajmą się czymś pożytecznym, czy wleźli tam tylko po to by siać ferment? Stawiam 100zł że większość z nich nawet nie zapoznała się z treścią konwencji. Polecam matołom przeczytać ZE ZROZUMIENIEM !! tekst ks. Alfreda Wierzbickiebo z KUL.

rozwiń
Avatar
kasikia / 18 marca 2015 o 12:58

Radni PiS tylko kase trzepia

nic nie moga a kase biora

szum szum i tylko tyle 

Juz Tulajew pokazal jak potrafi zarzadzac

nie potrafil zorganizowac porządnie wyborow do Rad Dzielnic

BRRAWO PiS  !!!!;/

Avatar
5% / 18 marca 2015 o 12:28

W komentarzach tylko wojna pis i po. Żenada... Mam nadzieje ze Pawel Kukiz wygra wybory i ch... Wam w d.... Komuchy!!!

wygra na fujarce to pewne.

Avatar
hahah / 18 marca 2015 o 12:27

Popieram bo jeśli radni PIS są przeciwko to znaczy że ta ustawa jest zła. Treści ustawy nie znam ale im można wieżyć, reszcie nie.

wierna z wieżeniem.

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 12:08

Ludzie! O co te pretensje. Niedawno były wybory. Wybraliście matołów to teraż macie. Wstyd na całą Polskę. Lubli to śmierdzący kresamo pis-owski grajdoł. Tu bez problemów mozna zrobić tylko jedną żecz. Kupę. A swoją drogą zastanawia mnie jak zakaz bicia po pysku może zniszczyc polską rodzinę.

Avatar
serotonin / 18 marca 2015 o 11:49

Radni PiS jak zwykle zajmują się wszystkim byle nie miastem, ale to juz u nich tradycja

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 11:49

Niech radni PiS najpierw rozliczą się ze SKOK-ów!!!!!

Avatar
w temacie / 18 marca 2015 o 10:54

miało być z Konstytucją RP - przepraszam za pomyłkę 

Avatar
kot alik / 18 marca 2015 o 21:22
Apel niczym słoiczek kiepskiego miodu z kiepskim cukrem
Avatar
Andy / 18 marca 2015 o 13:46

 dobre i całkowita racja.

Pisiory to złodzieje i kręty w dodatku pod płaszczykiem wiary kłócą wszystkich dookoła.

No ale już niedługo znikną ze sceny wraz z wymarciem moherów i nierobów

Czy te pisowskie oszołomy w końcu zajmą się czymś pożytecznym, czy wleźli tam tylko po to by siać ferment? Stawiam 100zł że większość z nich nawet nie zapoznała się z treścią konwencji. Polecam matołom przeczytać ZE ZROZUMIENIEM !! tekst ks. Alfreda Wierzbickiebo z KUL.

O czym ty piszesz ?? komunistyczno-konfidencka,czerwona świnio !!!!! jakim zrozumieniem ??? mało ci tych POlszewickich, komunistycznych przekrętów, afer,tego wszystkiego ??

O czym ty piszesz ?? komunistyczno-konfidencka,czerwona świnio !!!!! jakim zrozumieniem ??? mało ci tych POlszewickich, komunistycznych przekrętów, afer,tego wszystkiego ??

rozwiń
Avatar
JUDE ??? / 18 marca 2015 o 13:24

 dobre i całkowita racja.

Pisiory to złodzieje i kręty w dodatku pod płaszczykiem wiary kłócą wszystkich dookoła.

No ale już niedługo znikną ze sceny wraz z wymarciem moherów i nierobów

Czy te pisowskie oszołomy w końcu zajmą się czymś pożytecznym, czy wleźli tam tylko po to by siać ferment? Stawiam 100zł że większość z nich nawet nie zapoznała się z treścią konwencji. Polecam matołom przeczytać ZE ZROZUMIENIEM !! tekst ks. Alfreda Wierzbickiebo z KUL.

rozwiń
Avatar
kasikia / 18 marca 2015 o 12:58

Radni PiS tylko kase trzepia

nic nie moga a kase biora

szum szum i tylko tyle 

Juz Tulajew pokazal jak potrafi zarzadzac

nie potrafil zorganizowac porządnie wyborow do Rad Dzielnic

BRRAWO PiS  !!!!;/

Avatar
5% / 18 marca 2015 o 12:28

W komentarzach tylko wojna pis i po. Żenada... Mam nadzieje ze Pawel Kukiz wygra wybory i ch... Wam w d.... Komuchy!!!

wygra na fujarce to pewne.

Avatar
hahah / 18 marca 2015 o 12:27

Popieram bo jeśli radni PIS są przeciwko to znaczy że ta ustawa jest zła. Treści ustawy nie znam ale im można wieżyć, reszcie nie.

wierna z wieżeniem.

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 12:08

Ludzie! O co te pretensje. Niedawno były wybory. Wybraliście matołów to teraż macie. Wstyd na całą Polskę. Lubli to śmierdzący kresamo pis-owski grajdoł. Tu bez problemów mozna zrobić tylko jedną żecz. Kupę. A swoją drogą zastanawia mnie jak zakaz bicia po pysku może zniszczyc polską rodzinę.

Avatar
serotonin / 18 marca 2015 o 11:49

Radni PiS jak zwykle zajmują się wszystkim byle nie miastem, ale to juz u nich tradycja

Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 11:49

Niech radni PiS najpierw rozliczą się ze SKOK-ów!!!!!

Avatar
w temacie / 18 marca 2015 o 10:54

miało być z Konstytucją RP - przepraszam za pomyłkę 

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 12

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 11

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!