Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2013 r.
19:59
Edytuj ten wpis

Lubelscy śledczy wzięli pod lupę aptekarzy

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 5 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Chodzi o hurtowy obrót lekami, czego aptekom robić nie wolno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Medykamenty trafiały za granicę, dzięki czemu hurtownicy odzyskiwali podatek VAT.

Sprawą zajmuje się lubelska prokuratura. Na obecnym etapie śledztwo prowadzone jest "w sprawie”.

Nikomu nie postawiono więc żadnych zarzutów. Podejrzane praktyki aptekarzy wykryli policjanci z Lublina, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Mechanizm całego procederu był stosunkowo prosty.

– Apteki w całym kraju zamawiały znacznie ilości leków. Nie byłyby w stanie sprzedać ich samodzielnie – wyjaśnia Andrzej Jeżyński, z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. – Leków tych nie wprowadzano do ewidencji. Trafiały do dwóch hurtowni.

Te sprzedawały je trzeciemu hurtownikowi, który z kolei wysyłał leki do innych krajów Unii Europejskiej. Dzięki temu firma mogła wystąpić do fiskusa o zwrot podatku VAT. Z danych skarbówki wynika, że miesięcznie wnioski w tej sprawie opiewały nawet na 900 tys. zł.

– Jeden z wątków śledztwa mówi o wyłudzeniach podatku VAT – przyznaje prokurator Jeżyński. – W drugim z wątków koncentrujemy się na możliwym zawyżaniu marży, powyżej dopuszczalnych norm.

Śledztwo dotyczy ponad stu aptek w całym kraju, w tym kilku z Lublina. Prokuratura nie ujawnia, gdzie działają hurtownie zamieszane w sprawę. Żaden z medykamentów zamawianych przez hurtowników nie jest objęty refundacją z NFZ. Wszystkie leki można natomiast dostać wyłącznie na receptę.

Prowadzenie apteki i hurtowy obrót lekami wymagają osobnych zezwoleń. Jeśli podejrzenia śledczych się potwierdzą, będzie to oznaczało, że aptekarze złamali prawo farmaceutyczne. Może im grozić nawet utrata zezwolenia na prowadzenie działalności.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marta / 14 grudnia 2013 o 11:15

Przecież to nie lekarze tworzą kolejki w poradniach na NFZ. I tak przyjmują za dużo . Po trzydziestu pacjentów dziennie. Na świecie to jest niemożliwe. Przyjmuje się góra do piętnastu pacjentów dziennie.A nikt nie zabroni przyjmować w prywatnych gabinetach ,nikomu.

Zazdrosnych o lekarskie zarobki nie mogę pocieszyć. Lekarze zarabiają całkiem przyzwoicie.

Avatar
pacjęt / 14 grudnia 2013 o 09:21

A może przy okazji wziąć się za winnych kolejek do lekarzy specjalistów przyjmujących w tych samych gabinetach prywatnie jutro,a na ubezpieczenie za parę miesięcy.To interesuje społeczeństwo,a nie jakiś handel lekami.Jest popyt jest podaż,w środku idiotyczne przepisy uchwalane przez lobbystów.

Nie czepiaj sie rządu i ministra zdowia! Oni maja co innego do roboty.

Avatar
MAgister / 13 grudnia 2013 o 21:36

Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej bierze 27000 zł miesięcznie i kryje apteki które są własnością hurtowni łamiąc polskie prawo. Czy ktoś tym się w ogóle interesuje, czy może ktoś bierze łapówki aby nie zauważać problemu?

Avatar
mac / 13 grudnia 2013 o 18:15

No, proszę!

Wzięto się za apteki i handel hurtowy? A ile lubelskich aptek należy do hurtowni, choć przeważnie  figurują na ciotki i córki? A ileż pań z Nadzoru Farmaceutycznego ma apteki? A które apteki bez zażenowania  reklamują się jako tanie, choć tego w ogóle robić nie wolno? Czy to niektórzy, "padający" właśnie farmaceuci byli tacy głupi, że usiłowali sprzedawać zbyt drogo, czy to może hurtownicy ustalali nieprawdopodobnie niskie ceny, bo przy ich obrotach było to możliwe?

Więcej pytań? Może na razie wystarczy odpowiedzieć na poniższe???!!!

No, proszę!

Wzięto się za apteki i handel hurtowy? A ile lubelskich aptek należy do hurtowni, choć przeważnie  figurują na ciotki i córki? A ileż pań z Nadzoru Farmaceutycznego ma apteki? A które apteki bez zażenowania  reklamują się jako tanie, choć tego w ogóle robić nie wolno? Czy to niektórzy, "padający" właśnie farmaceuci byli tacy głupi, że usiłowali sprzedawać zbyt drogo, czy to może hurtownicy ustalali nieprawdopodobnie niskie ceny, bo przy ich obrotach było to możliwe?

Więcej pytań? Może na razie wystarcz... rozwiń

Avatar
ubezpieczony / 13 grudnia 2013 o 18:03

A może przy okazji wziąć się za winnych kolejek do lekarzy specjalistów przyjmujących w tych samych gabinetach prywatnie jutro,a na ubezpieczenie za parę miesięcy.To interesuje społeczeństwo,a nie jakiś handel lekami.Jest popyt jest podaż,w środku idiotyczne przepisy uchwalane przez lobbystów.

Avatar
Marta / 14 grudnia 2013 o 11:15

Przecież to nie lekarze tworzą kolejki w poradniach na NFZ. I tak przyjmują za dużo . Po trzydziestu pacjentów dziennie. Na świecie to jest niemożliwe. Przyjmuje się góra do piętnastu pacjentów dziennie.A nikt nie zabroni przyjmować w prywatnych gabinetach ,nikomu.

Zazdrosnych o lekarskie zarobki nie mogę pocieszyć. Lekarze zarabiają całkiem przyzwoicie.

Avatar
pacjęt / 14 grudnia 2013 o 09:21

A może przy okazji wziąć się za winnych kolejek do lekarzy specjalistów przyjmujących w tych samych gabinetach prywatnie jutro,a na ubezpieczenie za parę miesięcy.To interesuje społeczeństwo,a nie jakiś handel lekami.Jest popyt jest podaż,w środku idiotyczne przepisy uchwalane przez lobbystów.

Nie czepiaj sie rządu i ministra zdowia! Oni maja co innego do roboty.

Avatar
MAgister / 13 grudnia 2013 o 21:36

Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej bierze 27000 zł miesięcznie i kryje apteki które są własnością hurtowni łamiąc polskie prawo. Czy ktoś tym się w ogóle interesuje, czy może ktoś bierze łapówki aby nie zauważać problemu?

Avatar
mac / 13 grudnia 2013 o 18:15

No, proszę!

Wzięto się za apteki i handel hurtowy? A ile lubelskich aptek należy do hurtowni, choć przeważnie  figurują na ciotki i córki? A ileż pań z Nadzoru Farmaceutycznego ma apteki? A które apteki bez zażenowania  reklamują się jako tanie, choć tego w ogóle robić nie wolno? Czy to niektórzy, "padający" właśnie farmaceuci byli tacy głupi, że usiłowali sprzedawać zbyt drogo, czy to może hurtownicy ustalali nieprawdopodobnie niskie ceny, bo przy ich obrotach było to możliwe?

Więcej pytań? Może na razie wystarczy odpowiedzieć na poniższe???!!!

No, proszę!

Wzięto się za apteki i handel hurtowy? A ile lubelskich aptek należy do hurtowni, choć przeważnie  figurują na ciotki i córki? A ileż pań z Nadzoru Farmaceutycznego ma apteki? A które apteki bez zażenowania  reklamują się jako tanie, choć tego w ogóle robić nie wolno? Czy to niektórzy, "padający" właśnie farmaceuci byli tacy głupi, że usiłowali sprzedawać zbyt drogo, czy to może hurtownicy ustalali nieprawdopodobnie niskie ceny, bo przy ich obrotach było to możliwe?

Więcej pytań? Może na razie wystarcz... rozwiń

Avatar
ubezpieczony / 13 grudnia 2013 o 18:03

A może przy okazji wziąć się za winnych kolejek do lekarzy specjalistów przyjmujących w tych samych gabinetach prywatnie jutro,a na ubezpieczenie za parę miesięcy.To interesuje społeczeństwo,a nie jakiś handel lekami.Jest popyt jest podaż,w środku idiotyczne przepisy uchwalane przez lobbystów.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 2

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!