Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2017 r.
8:37

Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej. Ruszyły spotkania dla kandydatów na żołnierzy

Autor: Zdjęcie autora p.p
36 26 A A

Rozpoczął się cykl spotkań informacyjnych dla kandydatów na żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Młodzi ludzie są zapraszani do jednostki przy ulicy Kruczkowskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na spotkaniach informujemy kandydatów do służby o tym, jak funkcjonują Wojska Obrony Terytorialnej. Zapoznajemy ich także z infrastrukturą jednostki, wyposażeniem, sprzętem, wymaganiami i specyfiką służby w nowej formacji – mówi mjr Dariusz Drączkowski, nieetatowy oficer prasowy 2. LBOT.

Spotkania odbywają się dwa, trzy razy w tygodniu. W każdym uczestniczy po 25 osób, które złożyły akces do służby. Zainteresowani wciąż mogą składać wnioski do odpowiednich terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Dowódcą 2. Lubelskiej Brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz, były szef 3. Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.

2. Brygada WOT będzie liczyć 3500 żołnierzy. W pierwszej kolejności jest kompletowany 23. Batalion w Lublinie, który skupi rekrutów z siedmiu powiatów: lubelskiego, łęczyńskiego, lubartowskiego, kraśnickiego, janowskiego, świdnickiego i miasta Lublin.

Do końca roku planowane jest skompletowanie kadry żołnierzy zawodowych w batalionach w Zamościu, Chełmie i Dęblinie. W przyszłym roku do tych batalionów zostaną powołani szeregowi. A w 2019 roku powstanie batalion w Białej Podlaskiej.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 21:30
a ten stary łysy osioł zakupił już w przetargu wozy drabiniaste dla tych udających żołnierzy? tych nowych misków ? te głąby i tak skończą jako błazny tupiące na świętach kościelnych i państwowych ,pilnując jakichś głazów ,krzyżyków i zapalonych świeczek,nawet nie domyślałem się ile jest durni w tym narodzie
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 14:15
pajace na własne bezmyślne życzenie
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 13:51
Po wyroku możesz iść do WOT-u ale tylko rozwodowym lub alimentacyjnym.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 13:47
Ci, którzy nie przebrnęli rekrutacji nawet do straży miejskiej będą teraz trafiać do Wojsk Obrony Terytorialnej
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:54
Wezmą dzieciaki, dadzą karabiny, pomaszerują 3 miesiące i wyślą ich do maszynki do mielenia mięsa na front. Mimo szczerych chęci, patriotyzmu te siły nic nie znaczą w konfrontacji z armią zawodową. Ludzie brać broń do ręki i do domu pilnować rodzin i sąsiadów, na wojnie nie macie żadnych szans !!!
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:44
czego mają bronić ? zagranicznych fabryk , marketów i posiadłości polskich milionerów i nowobogackich ?
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:33
Wg mnie WOT to nie jest zły pomysł. Oczywiście, że w razie wojny zostaną zmasakrowani, ale może właśnie o to chodzi. Pozbędziemy się w ten sposób najgorszego, nacjonalistycznego, prawicowego elementu, w dodatku damy czas na mobilizację i oszczędzimy krwi regularnej armii. Trzeba tylko zadbać żeby do WOT trafiali wystarczająco zmotywowani, a może raczej sfanatyzowani osobnicy, którzy bez wahania poświecą życie.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 11:45
Jak wygląda sytuacja osób po wyroku, w związku z naborem ? Jeśli ktoś wie, poproszę o odp.
Avatar
Xyz / 24 marca 2017 o 11:42
Buahahaha i co oni mają nas bronić?  Armia rozmontowana, śmigłowców nie ma,  dronów też... Polska w ruinie!! 
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 11:29
Czyli banda zasrañców tow. maciora I-ego agenta Putina i niszczyciela Polski.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 21:30
a ten stary łysy osioł zakupił już w przetargu wozy drabiniaste dla tych udających żołnierzy? tych nowych misków ? te głąby i tak skończą jako błazny tupiące na świętach kościelnych i państwowych ,pilnując jakichś głazów ,krzyżyków i zapalonych świeczek,nawet nie domyślałem się ile jest durni w tym narodzie
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 14:15
pajace na własne bezmyślne życzenie
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 13:51
Po wyroku możesz iść do WOT-u ale tylko rozwodowym lub alimentacyjnym.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 13:47
Ci, którzy nie przebrnęli rekrutacji nawet do straży miejskiej będą teraz trafiać do Wojsk Obrony Terytorialnej
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:54
Wezmą dzieciaki, dadzą karabiny, pomaszerują 3 miesiące i wyślą ich do maszynki do mielenia mięsa na front. Mimo szczerych chęci, patriotyzmu te siły nic nie znaczą w konfrontacji z armią zawodową. Ludzie brać broń do ręki i do domu pilnować rodzin i sąsiadów, na wojnie nie macie żadnych szans !!!
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:44
czego mają bronić ? zagranicznych fabryk , marketów i posiadłości polskich milionerów i nowobogackich ?
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 12:33
Wg mnie WOT to nie jest zły pomysł. Oczywiście, że w razie wojny zostaną zmasakrowani, ale może właśnie o to chodzi. Pozbędziemy się w ten sposób najgorszego, nacjonalistycznego, prawicowego elementu, w dodatku damy czas na mobilizację i oszczędzimy krwi regularnej armii. Trzeba tylko zadbać żeby do WOT trafiali wystarczająco zmotywowani, a może raczej sfanatyzowani osobnicy, którzy bez wahania poświecą życie.
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 11:45
Jak wygląda sytuacja osób po wyroku, w związku z naborem ? Jeśli ktoś wie, poproszę o odp.
Avatar
Xyz / 24 marca 2017 o 11:42
Buahahaha i co oni mają nas bronić?  Armia rozmontowana, śmigłowców nie ma,  dronów też... Polska w ruinie!! 
Avatar
Gość / 24 marca 2017 o 11:29
Czyli banda zasrañców tow. maciora I-ego agenta Putina i niszczyciela Polski.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 6 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!