Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2011 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Lubelska firma Pol-Skone ukarana za zmowę cenową

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 29 A A
Pol-Skone jest m.in. producentem stolarki drzwiowej (Archiwum)
Pol-Skone jest m.in. producentem stolarki drzwiowej (Archiwum)

300 tys. złotych kary za organizację zmowy cenowej ma zapłacić lubelska spółka Pol-Skone, która w 2001 r. zdobyła tytuł Przedsiębiorstwo Fair Play.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak ustalił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, firma narzucała dystrybutorom ceny dalszej sprzedaży swoich wyrobów: stolarki drzwiowej i okiennej oraz różnych półfabrykatów i materiałów towarzyszących.

– Dystrybutorzy nie mieli żadnej swobody w ustalaniu cen, więc nie mogli ze sobą konkurować – tłumaczy Maciej Fragsztajn, dyrektor katowickiej delegatury UOKiK, która badała zmowę. – Niedozwolone porozumienie miało formę pisemną. Zapisy zobowiązujące przedsiębiorców do doliczania ściśle określonej marży znalazły się w umowach między producentem a dystrybutorami.

Jak ustalili urzędnicy, proceder trwał od 2007 r., a spółka zaniechała go dwa lata temu. Jednak postępowanie udało się zakończyć dopiero teraz. Wiadomo że w zmowie uczestniczyło siedmiu dystrybutorów. To, że do podpisu dostali takie, a nie inne umowy, nie miało dla UOKiK żadnego znaczenia.

– Milcząca aprobata oznacza zgodę na udział w nielegalnym porozumieniu. Nie mamy żadnych dowodów na to, że te firmy sprzeciwiały się takiemu ustalaniu cen – wyjaśnia Fragsztajn. – Poza tym, dystrybutorzy mają interes w tym, by do takiej zmowy doszło. Dzięki temu są w stanie przewidzieć, po jakich cenach będą sprzedawali towar ich konkurenci.

Dystrybutorzy również zostali ukarani – poszczególne firmy mają zapłacić od 1700 zł do 79 tys. zł. Decyzja UOKiK nie jest jeszcze prawomocna. Każdy z przedsiębiorców może zaskarżyć ją do sądu.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mmm / 31 grudnia 2012 o 09:09
Za tak marną pensję Wy też byście tak pracowali...
Avatar
nowa hala / 5 listopada 2012 o 07:23
Tak jestem pracownikiem tej firmie w biłgoraju ,dużo rzeczy się widzi wypalanie odpadów ,niszczenie materiałów ,psucie .Szkoda że Stary o niczym niewie ,ile kasy jego idzie w piec ,mam nadzieje że jak jego syn przejmie ten zakład to zrobi pożądek.i jestem dumny że pracuje w firmie rodzinnej ,ale nie kierujących tą firmą .
Avatar
nowa hala / 5 listopada 2012 o 07:22
Tak jestem pracownikiem tej firmie w biłgoraju ,dużo rzeczy się widzi wypalanie odpadów ,niszczenie materiałów ,psucie .Szkoda że Stary o niczym niewie ,ile kasy jego idzie w piec ,mam nadzieje że jak jego syn przejmie ten zakład to zrobi pożądek.i jestem dumny że pracuje w firmie rodzinnej ,ale nie kierujących tą firmą .
Avatar
abc / 18 sierpnia 2012 o 14:53
Czy mi się wydaje, czy jeszcze do niedawna artykuł sponsorowany o tej właśnie firmie pojawiał się na stronie Dziennika Wschodniego? [:
Avatar
JANEK / 18 sierpnia 2012 o 14:23
Zmoich informacji wynika że Pol-skone nie tylko była w plątana w zmowe milczenia ale również za skarzenie środowiska poprzez wypalania odpadów chemicznych w swoich zakładach .Ślectwo trwa.
Avatar
nowa hala / 5 sierpnia 2012 o 11:28
Popieram pana kolegę w tym zakładzie powini się dokładnie zająć
Avatar
And / 27 lipca 2012 o 18:58
Witam

Zamówiłem dwie pary skrzydeł firmy POL-SKONE. Zamówienie realizowano aż 6 tygodni !!! Po tym czasie przyjechała firma montażowa i ku mojemu zaskoczeniu sami fachowcy stwierdzili wady w produkcie. Wady polegały na wgnieceniach, zadrapaniach , nieudolnej próbie zamaskowania wad fabrycznych oraz popsutym zamku hakowym. Dla mnie to był szok,że przy zamówieniu 2 par drzwi wszystkie były uszkodzone razem z ościeżnicami. Ale nie tracąc dobrego nastawienia, myślę sobie, napiszę reklamację to wymienią mi na nowe. Po trzech tygodniach pan z firmy POL-SKONE stwierdził, że takie wady to nie wady tylko naturalny proces produkcji i nie należy mi się wymiana ...ba nie należy mi się nawet naprawa !!! SZOK!!! nie wiedziałem co powiedzieć, nie znam innej firmy, która by tak traktowała klienta. Myślałem ,że badziewiaste firmy zostały już zniszczone na tak wymagającym rynku ale bardzo się pomyliłem. Z uwagi na fakt wpłacenia tylko zaliczki nie odebrałem uszkodzonego produktu a sprawę przedstawiłem Rzecznikowi Praw Konsumenta. Sprawa jest w toku. Polecam wszystkim oszukanym przez firmę krzak „ Pol-Skone, która ze stolarką ma tyle wspólnego co ja ,zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta. Czytając opinie na forach internetowych widzę , że oszukanych osób nie brakuje. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce z OSZUSTAMI z firmy Pol-Skone.

P.s.

Do Pana Prezesa firmy Pol-Skone : komuna już dawno się skończyła a klienci już nie biorą tego co jest ,tylko to co ma swoją JAKOŚĆ.
Witam

Zamówiłem dwie pary skrzydeł firmy POL-SKONE. Zamówienie realizowano aż 6 tygodni !!! Po tym czasie przyjechała firma montażowa i ku mojemu zaskoczeniu sami fachowcy stwierdzili wady w produkcie. Wady polegały na wgnieceniach, zadrapaniach , nieudolnej próbie zamaskowania wad fabrycznych oraz popsutym zamku hakowym. Dla mnie to był szok,że przy zamówieniu 2 par drzwi wszystkie były uszkodzone razem z ościeżnicami. Ale nie tracąc dobrego nastawienia, myślę sobie, napiszę reklamację to wymienią mi na nowe. Po trz... rozwiń
Avatar
nowicjusz / 22 marca 2012 o 16:53
ja wiem naczym można ich udupić
Avatar
nowicjusz / 22 marca 2012 o 16:52
[quote name='karygodne' timestamp='1295018262' post='422743']
Ciekawe czy w tej firmie nie ma innych nadużyć? Powinno się ich porządnie prześwietlić.
[/quote]
Avatar
radziksen90210 / 24 stycznia 2011 o 17:51
eh co snieg spadnie to od razu kilkanascie groszy w gore :/
Avatar
mmm / 31 grudnia 2012 o 09:09
Za tak marną pensję Wy też byście tak pracowali...
Avatar
nowa hala / 5 listopada 2012 o 07:23
Tak jestem pracownikiem tej firmie w biłgoraju ,dużo rzeczy się widzi wypalanie odpadów ,niszczenie materiałów ,psucie .Szkoda że Stary o niczym niewie ,ile kasy jego idzie w piec ,mam nadzieje że jak jego syn przejmie ten zakład to zrobi pożądek.i jestem dumny że pracuje w firmie rodzinnej ,ale nie kierujących tą firmą .
Avatar
nowa hala / 5 listopada 2012 o 07:22
Tak jestem pracownikiem tej firmie w biłgoraju ,dużo rzeczy się widzi wypalanie odpadów ,niszczenie materiałów ,psucie .Szkoda że Stary o niczym niewie ,ile kasy jego idzie w piec ,mam nadzieje że jak jego syn przejmie ten zakład to zrobi pożądek.i jestem dumny że pracuje w firmie rodzinnej ,ale nie kierujących tą firmą .
Avatar
abc / 18 sierpnia 2012 o 14:53
Czy mi się wydaje, czy jeszcze do niedawna artykuł sponsorowany o tej właśnie firmie pojawiał się na stronie Dziennika Wschodniego? [:
Avatar
JANEK / 18 sierpnia 2012 o 14:23
Zmoich informacji wynika że Pol-skone nie tylko była w plątana w zmowe milczenia ale również za skarzenie środowiska poprzez wypalania odpadów chemicznych w swoich zakładach .Ślectwo trwa.
Avatar
nowa hala / 5 sierpnia 2012 o 11:28
Popieram pana kolegę w tym zakładzie powini się dokładnie zająć
Avatar
And / 27 lipca 2012 o 18:58
Witam

Zamówiłem dwie pary skrzydeł firmy POL-SKONE. Zamówienie realizowano aż 6 tygodni !!! Po tym czasie przyjechała firma montażowa i ku mojemu zaskoczeniu sami fachowcy stwierdzili wady w produkcie. Wady polegały na wgnieceniach, zadrapaniach , nieudolnej próbie zamaskowania wad fabrycznych oraz popsutym zamku hakowym. Dla mnie to był szok,że przy zamówieniu 2 par drzwi wszystkie były uszkodzone razem z ościeżnicami. Ale nie tracąc dobrego nastawienia, myślę sobie, napiszę reklamację to wymienią mi na nowe. Po trzech tygodniach pan z firmy POL-SKONE stwierdził, że takie wady to nie wady tylko naturalny proces produkcji i nie należy mi się wymiana ...ba nie należy mi się nawet naprawa !!! SZOK!!! nie wiedziałem co powiedzieć, nie znam innej firmy, która by tak traktowała klienta. Myślałem ,że badziewiaste firmy zostały już zniszczone na tak wymagającym rynku ale bardzo się pomyliłem. Z uwagi na fakt wpłacenia tylko zaliczki nie odebrałem uszkodzonego produktu a sprawę przedstawiłem Rzecznikowi Praw Konsumenta. Sprawa jest w toku. Polecam wszystkim oszukanym przez firmę krzak „ Pol-Skone, która ze stolarką ma tyle wspólnego co ja ,zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta. Czytając opinie na forach internetowych widzę , że oszukanych osób nie brakuje. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce z OSZUSTAMI z firmy Pol-Skone.

P.s.

Do Pana Prezesa firmy Pol-Skone : komuna już dawno się skończyła a klienci już nie biorą tego co jest ,tylko to co ma swoją JAKOŚĆ.
Witam

Zamówiłem dwie pary skrzydeł firmy POL-SKONE. Zamówienie realizowano aż 6 tygodni !!! Po tym czasie przyjechała firma montażowa i ku mojemu zaskoczeniu sami fachowcy stwierdzili wady w produkcie. Wady polegały na wgnieceniach, zadrapaniach , nieudolnej próbie zamaskowania wad fabrycznych oraz popsutym zamku hakowym. Dla mnie to był szok,że przy zamówieniu 2 par drzwi wszystkie były uszkodzone razem z ościeżnicami. Ale nie tracąc dobrego nastawienia, myślę sobie, napiszę reklamację to wymienią mi na nowe. Po trz... rozwiń
Avatar
nowicjusz / 22 marca 2012 o 16:53
ja wiem naczym można ich udupić
Avatar
nowicjusz / 22 marca 2012 o 16:52
[quote name='karygodne' timestamp='1295018262' post='422743']
Ciekawe czy w tej firmie nie ma innych nadużyć? Powinno się ich porządnie prześwietlić.
[/quote]
Avatar
radziksen90210 / 24 stycznia 2011 o 17:51
eh co snieg spadnie to od razu kilkanascie groszy w gore :/
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 0

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 24 15

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!