środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Lubelska firma sprzedała prawa do popularnego leku

Dodano: 8 listopada 2017, 07:44
Autor: kp

Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2017, 11:21

Biomed-Lublin sprzedał wszystkie prawa do produktu i marki Lakcid, Lakcid Forte i Lakcid L. Transakcja z Zakładami Farmaceutycznymi „Polpharma” obejmuje m.in. sprzedaż rejestrów wszystkich wariantów marki Lakcid, Lakcid Forte i Lakcid L oraz pełnej dokumentacji rejestracyjnej wszystkich wariantów tego produktu.

Polpharma przejmie też prawa do znaków towarowych oraz wszelkich praw własności intelektualnej z nimi związanych. - Spółka sprzedała markę Lakcid, bo samodzielnie nie była w stanie konkurować z innymi znanymi i większymi producentami leków i suplementów diety, którzy bardzo aktywnie, inwestując ogromne środki, promowali swoje produkty i wypierali stopniowo Lakcid z rynku – tłumaczy Marcin Piróg, prezes Biomedu.

- Z pozycji lidera kilkanaście lat temu, Lakcid został zepchnięty na 19 pozycję pod względem wartości sprzedaży w roku 2016. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem dla spółki jest produkcja dla tak silnego partnera jak Polpharma. 

W ciągu najbliższych lat Biomed będzie jednak wytwarzał lek i dostarczał go Polpharmie. - Planowana wielkość sprzedaży do Polpharmy będzie istotnie większa od tej realizowanej aktualnie przez spółkę. Biomed, jako producent, ma zagwarantowane w umowie minimalne ilości sprzedaży na lata 2018 - 2022 i uzgodnione marże – zaznacza Piróg. - Polpharma będzie odpowiedzialna za sprzedaż i promocję marki. 

Dodaje, że umowa jest podpisana na okres 5 lat i ulega automatycznemu przedłużeniu na kolejne okresy dwuletnie. - Przewiduje ona również, że spółka może sprzedawać substancje aktywną (API) i wyroby oparte o to API (pod inna nazwą niż Lakcid) na inne rynki eksportowe. Polpharma zastrzegła sobie wyłączność na 15 rynkach, włączając w to rynek krajowy – mówi Piróg.

Pozyskane ze sprzedaży Lakcidu środki Biomed chce m.in. przeznaczyć na spłatę zobowiązań wobec Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. - Biorąc pod uwagę poziom przychodów ze sprzedaż leku Lakcid i osiągany zysk na sprzedaży, spółka uważa cenę i inne warunki transakcji za bardzo korzystne. Była to najlepsza z ofert jakie wpłynęły do spółki – mówi Piróg. - Środki zostaną wykorzystane na spłatę zobowiązań, w tym w szczególności zobowiązań wobec PARP oraz na inwestycje.

Czytaj więcej o: zdrowie Lakcid
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 listopada 2017 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jakiś żart....ten Biomed w tej chwili jest nic nie wart...tylko pewnie długi ma...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!