piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lubelska PGE Dystrybucja ma zapłacić 260 tys. kary

  Edytuj ten wpis
Autor: (drs)

 (sxc)
(sxc)

260 tys. złotych kary ma zapłacić lubelska spółka PGE dystrybucja za nadużywanie dominującej pozycji na rynku. Karę nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Decyzja jest nieprawomocna.

Postępowanie przeciw PGE Dystrybucja zostało wszczęte ponad rok temu po skardze jednego z przedsiębiorców. UOKiK przyjrzał się umowom, które dostawali do podpisu odbiorcy energii. - PGE Dystrybucja narzucała odbiorcom minimalny próg mocy energii elektrycznej - informuje Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK.

- Wnioski o przyłączenie do sieci, które wypełniali odbiorcy nie dawały możliwości określenia mocy poniżej określonej wysokości - dodaje.

W efekcie firmy mogły być zmuszane do ponoszenia wyższych kosztów. Spółka w trakcie toczącego się w UOKiK postępowania zrezygnowała z tej praktyki. Urząd nałożył jednak na firmę prawie 261 tys. zł kary. Decyzja nie jest prawomocna, bo dystrybutor odwołał się od niej do sądu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
E!
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

E!
E! (21 października 2011 o 23:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powiem też o innym nadużyciu. PGE wystawia fv z prognozowanym zużyciem energii i żąda wpłaty określonych kwot w wyznaczonym terminie. Kwoty te nie są jednak należne - zużycie nigdy nie jest dokładne z prognozą, a za zwłokę, PGE za każdy dzień po terminie nalicza dodatkowo odsetki!!
Odsetki przypomnę od wyimaginowanej przez nich kwoty..... jak to jest legalne??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!