Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2010 r.
13:02
Edytuj ten wpis

Lubelski Klub Jeździecki: Kucyk stratował dziewczynkę

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 17 A A

Do groźnego wypadku doszło na terenie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Spłoszony koń poturbował 5-letnią dziewczynkę. Dziecko z pogruchotanym udem trafiło do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. W LKJ odbywały się rekreacyjne przejażdżki na kucykach. Jednego z nich dosiadała poszkodowana dziewczynka. Na teren klubu dostał się pies, należący do mieszkańca pobliskiego osiedla.

– Pies biegał luzem i nie miał kagańca, zaatakował konia – mówi Anna Głębocka, prezes zarządu LKJ. – Kuc się spłoszył, a dziecko spadło z siodła. Niestety noga dziewczynki zaplatała się w strzemię.
Skończyło się na złamaniu kości udowej. Dziecko trafiło do szpitala. Konieczna była operacja.

– Jesteśmy w kontakcie z rodzicami dziewczynki – dodaje Głębocka. – Wiemy, że czuje się już lepiej. W szpitalu ma spędzić dwa tygodnie.

O wypadku powiadomił nas nasz Czytelnik, pan Piotr. Jego zdaniem, winę za zdarzenie ponosi również LKJ. – Na tym terenie wielkimi końmi zajmują się dzieci. Nie są pilnowane przez dorosłych – twierdzi. – Nawet na zajęciach z hipoterapii dzieci oprowadzają konie tam, gdzie przejeżdżają samochody.

Władze klubu odpierają zarzuty. – Wszystkie zajęcia prowadzone są pod okiem instruktora – zapewnia Głębocka. – W naszym stowarzyszeniu są nieletni. Pomagają w opiece nad końmi. Zawsze jednak, czuwa nad nimi ktoś starszy. Nie ma mowy, żeby młodzież prowadziła zajęcia bez opieki.

Właściciel psa nie uchyla się od odpowiedzialności. Sam wezwał pogotowie i policję. Za brak ostrożności przy wyprowadzaniu czworonoga, grozi mu 250 zł grzywny. Rodzice dziewczynki mogą się też domagać odszkodowania na drodze cywilnej.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iha / 21 czerwca 2010 o 14:44
klub pod zarządem p.Rosochackiego - wrzesień 2009
Avatar
~xyz~ / 18 czerwca 2010 o 21:36
[url="######www.youtube.com/watch?v=AA0v52Bo2U4&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=AA0v52Bo2U4...feature=related[/url]
[url="######www.youtube.com/watch?v=KGtEwMmzbxA&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=KGtEwMmzbxA...feature=related[/url]
[url="######www.youtube.com/watch?v=F1qWKyjXKE8&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=F1qWKyjXKE8...feature=related[/url]
[url="######www.youtube.com/watch?v=irzox1w1O8g&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=irzox1w1O8g...feature=related[/url]
Avatar
mama wiktorii / 16 czerwca 2010 o 10:37
"mamo Ani",
tez wtedy byłyśmy z córką na kucyku i pamiętam, że chciała pani żeby ktoś dał kucyka pani mężowi chyba a on miałby oprowadzać dziecko sam. Samoobsługa? Nie dziwię się, że się ktoś ze stajni nie zgodził. Przecież nikt nikogo nie zmusza do korzystania z tych kucyków. A z roweru też może dziecko spaść i złamać rękę czy nogę. Ja zawsze idę z dzieckiem i trzymam ją za spodenki z tyłu. I to już drugi rok.
Avatar
mama_ani / 15 czerwca 2010 o 23:21
Gość napisał:
Droga MAmo Ani - jeśli się boisz o córkę - zapisz ją na szachy - sam miałem wypadek na koniu i nie miałem do nikogo pretensji - koń to nie zabawka - może być niebezpieczny.

Drogi Gosciu - kazda mama boi sie o swoje dzieci; wiem co to jest koń, sama jeżdżę konno i dlatego zaprotestowałam widząc jak odbywaja sie te "oprowadzanki". Jeździectwo to sport urazowy ale czy to znaczy, że nie nalezy minimalizowac ryzyka wypadku? Pozdrawiam
Avatar
~gość~ / 15 czerwca 2010 o 21:34
Wypadki się zdarzają. Koń to tylko zwierze, każdy wie, że wsadzając dziecko na konia naraża go na niebezpieczeństwo.
Jednakże nie zgadzam się ze słowami p.prezes, jeżeli opieką nazywamy jednego instruktora prowadzącego zarówno jazdę jak i oprowadzanie to... Poza tym, rodzice nie powinni się zgadzać by ich dzieci oprowadzały dziewczynki, ponieważ ów młode osoby mogą jedynie uważać, że mają doświadczenie w pracy z końmi, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.
Avatar
kasia / 15 czerwca 2010 o 20:43
dokładnie.Wymagają od innych a prezentują dno.
Avatar
gość~ / 15 czerwca 2010 o 19:38
XXX napisał:
Psa uśpić,a właścicielowi tego kundla nakazać chodzic publicznie w kagańcu,w końcu ludzie powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoja głupotę.Najbardziej wkurzają mnie teksty:PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ TEN PIESEK NIE GRYZIE. IDIOCI.

I kto tutaj jest idiotą ? Takich , jak ty bezmózgowców należałoby usypiać, bo pożytku z tego , nie ma żadnego.
Avatar
anula / 15 czerwca 2010 o 19:35
Lubelak napisał:
Trzeba zrobić porządek z lobby psiarzy które sra psami i straszy nimi ludzi......

Oto jest wypowiedż kulturalnego człowieka. Brak słów.
Avatar
koń / 15 czerwca 2010 o 16:56
Lubelak napisał:
Trzeba zrobić porządek z lobby psiarzy które sra psami i straszy nimi ludzi......

co za bełkot - czy ty się dobrze czujesz ? idż odpocznij!
Avatar
XXX / 15 czerwca 2010 o 16:54
Psa uśpić,a właścicielowi tego kundla nakazać chodzic publicznie w kagańcu,w końcu ludzie powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoja głupotę.Najbardziej wkurzają mnie teksty:PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ TEN PIESEK NIE GRYZIE. IDIOCI.
Avatar
iha / 21 czerwca 2010 o 14:44
klub pod zarządem p.Rosochackiego - wrzesień 2009
Avatar
~xyz~ / 18 czerwca 2010 o 21:36
[url="######www.youtube.com/watch?v=AA0v52Bo2U4&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=AA0v52Bo2U4...feature=related[/url]
[url="######www.youtube.com/watch?v=KGtEwMmzbxA&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=KGtEwMmzbxA...feature=related[/url]
[url="######www.youtube.com/watch?v=F1qWKyjXKE8&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=F1qWKyjXKE8...feature=related[/url]
[url="######www.youtube.com/watch?v=irzox1w1O8g&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=irzox1w1O8g...feature=related[/url]
Avatar
mama wiktorii / 16 czerwca 2010 o 10:37
"mamo Ani",
tez wtedy byłyśmy z córką na kucyku i pamiętam, że chciała pani żeby ktoś dał kucyka pani mężowi chyba a on miałby oprowadzać dziecko sam. Samoobsługa? Nie dziwię się, że się ktoś ze stajni nie zgodził. Przecież nikt nikogo nie zmusza do korzystania z tych kucyków. A z roweru też może dziecko spaść i złamać rękę czy nogę. Ja zawsze idę z dzieckiem i trzymam ją za spodenki z tyłu. I to już drugi rok.
Avatar
mama_ani / 15 czerwca 2010 o 23:21
Gość napisał:
Droga MAmo Ani - jeśli się boisz o córkę - zapisz ją na szachy - sam miałem wypadek na koniu i nie miałem do nikogo pretensji - koń to nie zabawka - może być niebezpieczny.

Drogi Gosciu - kazda mama boi sie o swoje dzieci; wiem co to jest koń, sama jeżdżę konno i dlatego zaprotestowałam widząc jak odbywaja sie te "oprowadzanki". Jeździectwo to sport urazowy ale czy to znaczy, że nie nalezy minimalizowac ryzyka wypadku? Pozdrawiam
Avatar
~gość~ / 15 czerwca 2010 o 21:34
Wypadki się zdarzają. Koń to tylko zwierze, każdy wie, że wsadzając dziecko na konia naraża go na niebezpieczeństwo.
Jednakże nie zgadzam się ze słowami p.prezes, jeżeli opieką nazywamy jednego instruktora prowadzącego zarówno jazdę jak i oprowadzanie to... Poza tym, rodzice nie powinni się zgadzać by ich dzieci oprowadzały dziewczynki, ponieważ ów młode osoby mogą jedynie uważać, że mają doświadczenie w pracy z końmi, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.
Avatar
kasia / 15 czerwca 2010 o 20:43
dokładnie.Wymagają od innych a prezentują dno.
Avatar
gość~ / 15 czerwca 2010 o 19:38
XXX napisał:
Psa uśpić,a właścicielowi tego kundla nakazać chodzic publicznie w kagańcu,w końcu ludzie powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoja głupotę.Najbardziej wkurzają mnie teksty:PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ TEN PIESEK NIE GRYZIE. IDIOCI.

I kto tutaj jest idiotą ? Takich , jak ty bezmózgowców należałoby usypiać, bo pożytku z tego , nie ma żadnego.
Avatar
anula / 15 czerwca 2010 o 19:35
Lubelak napisał:
Trzeba zrobić porządek z lobby psiarzy które sra psami i straszy nimi ludzi......

Oto jest wypowiedż kulturalnego człowieka. Brak słów.
Avatar
koń / 15 czerwca 2010 o 16:56
Lubelak napisał:
Trzeba zrobić porządek z lobby psiarzy które sra psami i straszy nimi ludzi......

co za bełkot - czy ty się dobrze czujesz ? idż odpocznij!
Avatar
XXX / 15 czerwca 2010 o 16:54
Psa uśpić,a właścicielowi tego kundla nakazać chodzic publicznie w kagańcu,w końcu ludzie powinni zacząć ponosić odpowiedzialność za swoja głupotę.Najbardziej wkurzają mnie teksty:PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ TEN PIESEK NIE GRYZIE. IDIOCI.