piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lubelski klub Tektura w tarapatach. Jego twórca stanął przed sądem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 września 2009, 21:06

Dowodzący klubem Tektura Szymon Pietrasiewicz stanął dzisiaj przed sądem obwiniony o zakłócanie ciszy nocnej. Koncert w Tekturze przeszkadzał lublinianinowi, który na klub skarży się regularnie.

Tektura mieści się w niewielkim domku przy ul. Wieniawskiej 15a i jest nie tyle regularnym klubem ile nieformalnym miejscem, gdzie co pewien czas odbywają się różne koncerty i spotkania.

Nie ma tam komercyjnej muzyki, a imprezy bywają kontrowersyjne. Jak choćby "spotkanie z twórcami filmów porno”, które część widowni wzięło na poważnie zadając drobiazgowe pytania o szczegóły takich produkcji. Tymczasem na pytania odpowiadali dziwacznie przebrani znajomi Szymona Pietrasiewicza.


We wtorek Pietrasiewicz stanął przed sądem grodzkim obwiniony o to, że "o godz. 1.30 głośną muzyką zakłócił spoczynek nocny Andrzejowi H.” Wniosek o jego ukaranie skierowała policja po skardze od jednego z mieszkańców, któremu przeszkadzał koncert zespołu Bruno Schulz odbywający się z 25 na 26 kwietnia.

– Impreza zakończyła się o godz. 22, później przy cichej muzyce sprzątaliśmy lokal do godz. 23, kiedy to został zamknięty na klucz – tłumaczył przed sądem Szymon Pietrasiewicz. To samo mówił jego świadek.

Wyrok nie zapadł, sąd odroczył rozprawę do 12 października, kiedy to przesłuchany ma być pokrzywdzony Andrzej H, który nie pierwszy raz skarży się na Tekturę.

– Zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej zgłasza nam jedna rodzina. Było już sporo interwencji – przyznaje Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji.

– Owszem, niektóre skargi były zasadne. Ale nie ta – zarzeka się Pietrasiewicz. Bronił go dzisiaj adwokat, który sam się do niego zgłosił na wieść o rozprawie.

Policja była tu nawet w Noc Kultury, choć głośno było w wielu innych punktach śródmieścia.

– Wezwanie dotyczyło zakłócania ciszy nocnej. Zastaliśmy 5 osób, trzy z nich ukaraliśmy mandatami po 100 i 200 zł, wobec jednej skierowaliśmy wniosek do sądu grodzkiego, a jedna odpowie za znieważenie funkcjonariuszy na służbie – wylicza Arciszewski.

Tektura mieści się w budynku należącym do miasta. Wynajmuje go stowarzyszenie, do którego należy Pietrasiewicz. – Do lipca było to stowarzyszenie TOWER, które się rozwiązało – mówi Mirosław Bielawski, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta. – 24 lipca prezydent zgodził się oddać w najem część nieruchomości o pow. 201 mkw. na rzecz stowarzyszenia Konotacje Sztuki Sztukon na prowadzenie niezarobkowej działalności statutowej – dodaje.

Poprzedni czynsz za cały budynek wynosił 500 zł. – Stawka dla Sztukonu nie została jeszcze ustalona – mówi Bielawski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hahahaha
śmiechu warte
człenio
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hahahaha
hahahaha (20 listopada 2009 o 00:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~gosc~ napisał:
Kupa jest czynnością fizjologiczną i do jej zrobienia wyznaczone jest specjalne pomieszczenie. A na środku klubu można wyrazić swoje poglądy lub pomysly MYŚLICIELU LUBELSKI PETRONIUSZU. I nie musisz już się zastanawiać.

Najwięksi myśliciele i światowej sławy artyści skupiają się wokół Klubu Tektura i jego założyciela. Obawiam się, że miasto nie będzie miało z tego pożytku. Chyba ze zajmą się tym ludzie, którzy się na tym naprawdę znają.
Rozwiń
śmiechu warte
śmiechu warte (20 listopada 2009 o 00:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Twórca klubu sam wypowiadał się dla gazety że lubelscy studenci nie wiedzą co robić z czasem i piją alkohol. Widzę, że sam dał bardzo dobry przykład. Te wulgarne wypowiedzi jego obrońców, a podejrzewam że i członków "klubu" nie rzucają dobrego światła na to towarzystwo.
Rozwiń
człenio
człenio (22 września 2009 o 01:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niezalezne srodowiska zawsze mialy swoją subkulture
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (21 września 2009 o 13:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Petroniusz napisał:
A może wrzaski i wycia nigdy nie miały nic wspólnego z kulturą? Poza tym...co to są kulturalne "działania niekonwencjonalne"? Czy można w waszym klubie zrobić na środku kupę?

Kupa jest czynnością fizjologiczną i do jej zrobienia wyznaczone jest specjalne pomieszczenie. A na środku klubu można wyrazić swoje poglądy lub pomysly MYŚLICIELU LUBELSKI PETRONIUSZU. I nie musisz już się zastanawiać.
Rozwiń
Wili
Wili (21 września 2009 o 06:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to ta sama Tektura, która mieściła się na ul. Okopowej?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!