wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelski producent z sukcesem na Węgrzech. Kontrakt warty 1,3 mln zł

Dodano: 20 czerwca 2017, 18:35

Biomed-Lublin
Biomed-Lublin (fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Szczepionka przeciwgruźlicza BCG-10 produkowana przez Biomed-Lublin zwyciężyła w przetargu publicznym ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia Węgier. Lubelski producent będzie dostawcą szczepionek na węgierski rynek w tym i w przyszłym roku. Wartość kontraktu przekracza 1,3 mln zł.

W przetargu oferta szczepionek produkowanych przez Biomed-Lublin została zgłoszona przez słowacką firmę Biodrug – dystrybutora preparatów Biomedu na Węgrzech. Chodziło o możliwość dostarczenia w tym i przyszłym roku łącznie 500 tysięcy dawek (10 tysięcy opakowań, 250 tysięcy dawek rocznie) szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 wyprodukowanych przez lubelską spółkę.

– Oferta złożona przez naszego partnera handlowego została uznana za najkorzystniejszą. Dostawy szczepionek przeciwgruźliczych na potrzeby węgierskich pacjentów to dla nas ważny element programu ekspansji zagranicznej – mówi Andrzej Stachnik, prezes zarządu Biomed-Lublin.

Na podstawie umowy zawartej z Biomedem na cztery lata, Biodrug uzyskał prawo wyłączności dystrybucji preparatu ONKO BCG na rynku czeskim, słowackim i rumuńskim oraz szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 na rynkach słowackim, rumuńskim i węgierskim. Słowacki dystrybutor zobowiązał się uzyskać wszelkie niezbędne zgody do sprzedaży produktów na tych rynkach.

Biomed-Lublin jest jedynym w Polsce producentem preparatów krwiopochodnych, działającym na rynku już od ponad 70 lat. Firma produkuje takie leki, jak: Lakcid, Trombina, Histaglobina. Jest też jedynym polskim producentem szczepionki przeciwgruźliczej. Od 26 stycznia 2015 roku spółka notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 czerwca 2017 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Histaglobulina a nie Histaglobina
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!