Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2014 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski - jak wypożyczyć rower? Poradnik

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 22 A A

Sieć 40 wypożyczalni z 400 rowerami została w piątek uruchomiona w Lublinie. To drugi co do wielkości taki system w Polsce. Większy jest tylko w Warszawie. Wypożyczalnie mają być czynne do końca października, a po zimowej przerwie zostaną ponownie uruchomione w kwietniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z wypożyczalni może korzystać każdy, kto wcześniej zarejestruje się w systemie.

Bez tego ani rusz

Rejestracja jest na tyle łatwa, że równie dobrze można zrobić to przy samej wypożyczalni, korzystając ze smartfona. Jeśli ktoś woli tradycyjne metody, może zapisać się w biurze mieszczącym się w informacji turystycznej na Starym Mieście, na rogu ul. Bramowej i Jezuickiej.

Aby się zarejestrować przez internet należy wejść na stronę lubelskirower.pl i wypełnić formularz podając w nim imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu. Otrzymamy wtedy wiadomość z sześciocyfrowym kodem PIN do utworzonego w ten sposób konta w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego (LRM). To właśnie tego kodu będziemy używali do logowania się w automatycznych wypożyczalniach. Jeśli ktoś nie ma ochoty zapamiętywać kodu, będzie mógł ułatwić sobie życie tak, by PIN nie był wymagany (szczegóły dalej).10 złotych

Druga i ostatnia z czynności niezbędnych do tego, by móc korzystać z wypożyczalni, to zasilenie utworzonego konta. Najmniejsza wymagana kwota to 10 zł.

- Rekomendowane jest zasilenie kwotą wyższą - radzi Michał Dąbrowski, rzecznik warszawskiej firmy Nextbike Polska, która dostarcza rowery i będzie obsługiwać system LRM.

Dlaczego warto wpłacić więcej pieniędzy? Z wypożyczalni mogą korzystać tylko ci, którzy mają na koncie 10 zł. Jeśli ktoś ma tylko 10 zł, wybrał się na przejażdżkę, która skutkowała naliczeniem opłaty np. 1 zł i pobraniem jej z konta, to nie będzie mógł wypożyczyć roweru na podróż powrotną, dopóki nie zasili konta tak, by było na nim co najmniej 10 zł.

Ci, którzy nie chcą zawracać sobie głowy pamiętaniem, czy na koncie jest odpowiednia kwota, mogą postąpić inaczej. Wystarczy "podpiąć” do systemu swoją kartę płatniczą. I to z niej pobierane będą opłaty.

Za co się płaci

Darmowa jest przejażdżka trwająca 20 minut lub krócej. Za dłuższą przejażdżkę trzeba dopłacić. Czas liczony jest od pobrania roweru z jednej wypożyczalni do odstawienia go w innej (lub tej samej).

Ale jeśli ktoś potrzebuje roweru na dłuższy czas, też ma szansę uniknąć dopłat. Wystarczy, że w ciągu 20 minut dojedzie do innej stacji, odstawi w niej rower i wypożyczy kolejny. Równie dobrze może wypożyczyć ten sam jednoślad, ale między jego oddaniem a ponownym wypożyczeniem muszą minąć co najmniej trzy minuty. Jeśli ktoś nie chce lub nie może korzystać z takiego rozwiązania musi liczyć się z dopłatami za dłuższą podróż.

Przejażdżka trwająca od 21 do 60 minut obciąży nasze konto złotówką. Za drugą godzinę zapłacimy 3 zł, a za trzecią i każdą kolejną 4 zł. I tu ważna uwaga. Nie można korzystać z miejskiego roweru przez okres dłuższy, niż 12 godzin. Grozi za to kara 200 zł.

Może się zdarzyć i tak, że korzystając z miejskiego roweru "wyjeździmy” więcej, niż mamy na koncie kwotę. W takiej sytuacji mamy 7 dni na zasilenie konta w taki sposób, by możliwe było pobranie należności. W przeciwnym razie staniemy się dłużnikiem firmy Nextbike, która będzie miała prawo dochodzić od nas swoich pieniędzy.
Jak wypożyczyć?

Wystarczy podejść do automatycznej wypożyczalni i na elektronicznym terminalu wpisać podany podczas rejestracji numer telefonu oraz otrzymany wówczas kod PIN. Tak będzie za każdym razem, gdy będziemy logować się przy użyciu numeru telefonu.

Ale można również ułatwić sobie życie. Wystarczy przy okazji takiego logowania "nauczyć” terminal naszej Karty Biletu Elektronicznego. Tej samej, na której kodowane są bilety komunikacji miejskiej. Jeśli to zrobimy, to wystarczy, że przyłożymy swoją kartę do czytnika i będziemy moli pobrać rower z wypożyczalni bez podawania kodu PIN, o ile w ustawieniach swojego konta odznaczymy opcję "Przy każdym wypożyczeniu i zwrocie ze względu na bezpieczeństwo proszę pytać mnie o mój PIN”. Równie dobrze zamiast Karty Biletu Elektronicznego możemy "nauczyć” system rozpoznawania naszej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

Po zalogowaniu wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu terminalu. Rower automatycznie zostanie zwolniony ze specjalnego elektrycznego zamka. Może się również zdarzyć i tak, że rower nie będzie przypięty przy użyciu wspomnianego zamka, ale za pomocą linki z zamkiem szyfrowym. W takim przypadku należy odpiąć rower używając tego kodu.

Czterocyfrowy kod do linki z zamkiem będzie przyznawany każdej osobie wypożyczającej rower.
Uwaga! Jednocześnie na jedno konto można wypożyczyć nawet cztery rowery, co umożliwia wspólne rodzinne wyprawy. Czas wypożyczenia każdego z jednośladów naliczany jest osobno, dlatego nie trzeba zwracać wszystkich jednocześnie.

W wypożyczalniach, poza standardowymi rowerami, dostępnych będzie również pięć tandemów. A w staromiejskim biurze obsługi będzie można wypożyczyć również audioprzewodniki turystyczne po Lublinie.
Ruszamy w drogę!

Wymagany przepisami komplet lamp jest standardowym wyposażeniem każdego z miejskich rowerów. Włączają się one automatycznie przy ruszeniu, a zasila je dynamo wbudowane w piastę. Zasilanie podtrzymywane jest również przez pewien czas po zatrzymaniu roweru i cyklista jest widoczny nawet wtedy gdy po zmroku zatrzyma się na skrzyżowaniu.

Każdy rower ma trzybiegową, wbudowaną przerzutkę, siodełko o regulowanej wysokości zabezpieczone przed jego całkowitym wyciągnięciem i kradzieżą, zaś łańcuch zabudowany jest tak, by uniemożliwić wkręcanie się spódnic i nogawek spodni. Jednoślad ma ponadto kosz na zakupy ze specjalną klapką do przytrzymywania bagażu. Kosz znajduje się na kierownicy, można do niego włożyć przedmioty ważące nie więcej niż 5 kg.

Dzięki lince z czterocyfrowym zamkiem szyfrowym można pojechać na zakupy i przypiąć rower przed sklepem. A co, jeśli już go tu nie zastaniemy? W takim przypadku należy niezwłocznie powiadomić policję i skontaktować się z biurem obsługi Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Jak zwrócić rower?

Najprostsza metoda to zbliżenie roweru do elektrycznego zamka zamontowanego w charakterystycznych słupkach wypożyczalni. Poprawny zwrot jednośladu zostanie potwierdzony sygnałem dźwiękowym. Ale może być i tak, że wszystkie takie zamki będą już zajęte. Co wtedy? Nie musimy krążyć po mieście, szukać innej stacji, tracić czas i narażać się na dodatkowe koszty. Wystarczy wybrać na ekranie terminalu odpowiednią opcję i przypiąć rower linką z zamkiem szyfrowym, choćby i do innego roweru.

- Każdy nasz rower jest oznaczony w systemie, a jego działanie przez 24 godziny na dobę obserwuje zespół dyspozytorów. W razie sytuacji, gdy na pewnych stacjach zaczyna brakować rowerów, a w innych jest ich nadmiar, dyspozytorzy dają znać znajdującemu się na miejscu serwisowi, który przewozi rowery z jednego miejsca w drugie - tłumaczy Dąbrowski.

To nie koniec

Miasto już zapowiada rozbudowę Lubelskiego Roweru Miejskiego: - Sprawdzimy, jak będzie funkcjonował system bo możemy mierzyć to, w której stacji było najwięcej wypożyczeń, gdzie jest najwięcej zwrotów i gdzie przydałoby się zagęścić sieć wypożyczalni - zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - W przyszłym roku będzie trzeba podjąć rozmowy w tej sprawie.

Całodobowy kontakt do konsultantów Nextbike:
81 464 66 00
81 440 20 20
Biuro Obsługi będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6-18, a w weekendy w godz. 7-19
Świat na rowerze

Rejestrując się w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego automatycznie zyskujemy też możliwość korzystania z podobnych sieci w kilku innych miastach Polski: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Opolu, Sopocie, Białymstoku i... Konstancinie-Jeziornie.

Logowanie odbywa się na takiej samej zasadzie, jak w wypożyczalni w Lublinie. Wystarczy zbliżyć swoją kartę lub wpisać numer telefonu i login.

Z systemów obsługiwanych przez Nextbike można korzystać łącznie w 73 MIASTACH na świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech, w Bułgarii, Łotwie, Chorwacji, Turcji, Cyprze, Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie i Nowej Zelandii. I tu też wystarczy być zarejestrowanym w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Korzystając z systemów Nextbike w innych miastach Polski i świata należy pamiętać o tym, że każde miasto ma własny cennik opłat za przejazd i to według niego pobierane będą należności z naszego konta w systemie.

Opowieść dla turysty

Lubelski Rower Miejski umożliwia też korzystanie z multimedialnych audioprzewodników po mieście dających dostęp do informacji o najważniejszych obiektach i atrakcjach turystycznych. Aby wypożyczyć taki przewodnik trzeba być zarejestrowanym w systemie LRM i udać się do siedziby Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej na rogu Jezuickiej i Bramowej w godz. od 9 do 17, niezależnie od dnia tygodnia. Uważnych czytelników uspokajamy: to nie pomyłka: po przewodnik idzie się pod ten sam adres, gdzie mieści się biuro miejskiego roweru, ale inne są godziny, w których można pobierać audioprzewodnik.

Kaucja za urządzenie wynosi 100 złotych, stawka za trzygodzinne wypożyczenie wynosi 8 złotych, a za ośmiogodzinne 16 zł. Takich przewodników miasto zamówiło łącznie 40.

Pobierz na telefon

Z systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego można będzie korzystać również za pośrednictwem specjalnej aplikacji na telefon komórkowy. Pozwala ona zlokalizować najbliżej znajdującą się wypożyczalnię. Skaner kodów QR pozwala w bardzo szybkim tempie wypożyczyć i zwrócić rower. Tyle, że aplikacja ma jeden, bardzo poważny mankament. Umożliwia wypożyczanie tylko tych rowerów, które przypięte są linką z zamkiem szyfrowym. Korzystając z niej nie można za to wypożyczyć jednośladu przypiętego do słupka zamkiem elektrycznym.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 5 października 2014 o 09:51

A co Ty Leniaku się czepiasz Andrieja Jelitki , to fajny facet jest.

czemu się czepiam?
nie znam tego obcokrajowca 

Ale ten leniak to mądrala siedzi na garnuszku żony nr2 a pyskuje jakby wójtem był z Wilkowyj. Weź się chłopie do porządnej roboty a nie siej demagogii w internecie. wszędzie włazisz z tymi popapranymi poglądami. A kto bogatemu zabroni mieć rower miasto chce to se kupuje i wara ci od tego.

hmm porządna robota ok - zobaczymy czy mnie zatrudnią ;-)
nie sieję demagogii tylko piszę jak jest
a miasto to nie jeden czy drugi przekręciarz tylko miasto to mieszkańcy
 

czemu się czepiam?
nie znam tego obcokrajowca 

Ale ten leniak to mądrala siedzi na garnuszku żony nr2 a pyskuje jakby wójtem był z Wilkowyj. Weź się chłopie do porządnej roboty a nie siej demagogii w internecie. wszędzie włazisz z tymi popapranymi poglądami. A kto bogatemu zabroni mieć rower miasto chce to se kupuje i wara ci od tego.

hmm porządna robota ok - zobaczymy czy mnie zatrudnią ;-)
nie sieję demagogii tylko p... rozwiń

Avatar
m / 5 października 2014 o 09:19

Coś Pan Prezydent złamał przepisy włączając się do ruchu na pasach dla pieszych....phii:) 

ale fajnie ze rowery są...czuć to miasto....

Avatar
Gość 2 / 25 września 2014 o 15:45

Ale ten leniak to mądrala siedzi na garnuszku żony nr2 a pyskuje jakby wójtem był z Wilkowyj. Weź się chłopie do porządnej roboty a nie siej demagogii w internecie. wszędzie włazisz z tymi popapranymi poglądami. A kto bogatemu zabroni mieć rower miasto chce to se kupuje i wara ci od tego.

Avatar
Cyklista / 22 września 2014 o 20:47

A co Ty Leniaku się czepiasz Andrieja Jelitki , to fajny facet jest.

Avatar
Marian / 21 września 2014 o 16:13

Wspaniała inwestycja na przyszłość...ta jak drogi rowerowe w jezdnii

Avatar
Zgryźliwy / 21 września 2014 o 14:14

Miejski rower z logo "Ę banku"? Znowu jakieś wspólne interesy?

Avatar
Di / 21 września 2014 o 10:14
To nie jest mankament tylko zaleta tej aplikacji. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Użytkownik wypożycza rower z elektrozamka przez aplikację ale myli numer roweru, a więc na innej stacji odpina się rower a przechodzący obok złodziejaszek słyszy to (bo stacja pika przy otwarciu zamka) i widząc, że przy stacji nikogo nie ma kradnie rower, na konto naszego użytkownika.
Avatar
Przemysław Leniak / 20 września 2014 o 16:54

lubelskie bidne ale pyskate ;-)

a wszystko to wina warszafki :-P
oj zła warszafka zła

Avatar
m / 20 września 2014 o 16:37

zarżneliśmy???

-kto wyciął cukrownie-warszawfka

- kto wyciął ursus gdy ten chciał się usamodzielnić warszafka mu nie pozwalała

-kto nie pomógł fsc???

- czemu warszafka nie dawała kasy na drogi jeśli według UE w lubelskim jest największa śmiertelność??

-Nikt inny jak SLD zablokowało powstanie strefy w lublinie

- warszafka robiła wszystko by blokować lotnisko

czemu lubelskie nie dostało kasy jak nierentowne kopalnie, stocznie, huty????

więc przestań łżeć

Avatar
Przemysław Leniak / 20 września 2014 o 16:08

o ile dobrze widzę to mieszkańcy Lublina zapłacą za te rowery 9 mln zł
to wychodzi na jednego mieszkańca po  jakieś 25,8 zł
za tyle ufundowali sobie lublinianie możliwość zostania dłużnikami spółki Nextbike
rowery co ciekawe powinny być własnością miasta a nextbike powinna za dzierżawę sytsemu płacić
w 2014 - 14 tys zl
w kolejnych do 2019 42 tys zł
...
podobno zarejestrowało się już 3 tys osób więc do kasy Nextbike wpłyneło 3 tys razy 10 zł 30 tys. zł
opłaca się?

oczywiście jakie są prawdziwe warunki umowy nie wiadomo
podałem dane ze wzoru umowy...

darmo nie ma nic jak widać
za wszystko zostało nielicho zapłacone

 

o ile dobrze widzę to mieszkańcy Lublina zapłacą za te rowery 9 mln zł
to wychodzi na jednego mieszkańca po  jakieś 25,8 zł
za tyle ufundowali sobie lublinianie możliwość zostania dłużnikami spółki Nextbike
rowery co ciekawe powinny być własnością miasta a nextbike powinna za dzierżawę sytsemu płacić
w 2014 - 14 tys zl
w kolejnych do 2019 42 tys zł
...
podobno zarejestrowało się już 3 tys osób więc do kasy Nextbike wpłyneło 3 tys razy 10 zł 30 tys. zł
opłaca się?

oczywiście jakie są prawdziwe w... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 5 października 2014 o 09:51

A co Ty Leniaku się czepiasz Andrieja Jelitki , to fajny facet jest.

czemu się czepiam?
nie znam tego obcokrajowca 

Ale ten leniak to mądrala siedzi na garnuszku żony nr2 a pyskuje jakby wójtem był z Wilkowyj. Weź się chłopie do porządnej roboty a nie siej demagogii w internecie. wszędzie włazisz z tymi popapranymi poglądami. A kto bogatemu zabroni mieć rower miasto chce to se kupuje i wara ci od tego.

hmm porządna robota ok - zobaczymy czy mnie zatrudnią ;-)
nie sieję demagogii tylko piszę jak jest
a miasto to nie jeden czy drugi przekręciarz tylko miasto to mieszkańcy
 

czemu się czepiam?
nie znam tego obcokrajowca 

Ale ten leniak to mądrala siedzi na garnuszku żony nr2 a pyskuje jakby wójtem był z Wilkowyj. Weź się chłopie do porządnej roboty a nie siej demagogii w internecie. wszędzie włazisz z tymi popapranymi poglądami. A kto bogatemu zabroni mieć rower miasto chce to se kupuje i wara ci od tego.

hmm porządna robota ok - zobaczymy czy mnie zatrudnią ;-)
nie sieję demagogii tylko p... rozwiń

Avatar
m / 5 października 2014 o 09:19

Coś Pan Prezydent złamał przepisy włączając się do ruchu na pasach dla pieszych....phii:) 

ale fajnie ze rowery są...czuć to miasto....

Avatar
Gość 2 / 25 września 2014 o 15:45

Ale ten leniak to mądrala siedzi na garnuszku żony nr2 a pyskuje jakby wójtem był z Wilkowyj. Weź się chłopie do porządnej roboty a nie siej demagogii w internecie. wszędzie włazisz z tymi popapranymi poglądami. A kto bogatemu zabroni mieć rower miasto chce to se kupuje i wara ci od tego.

Avatar
Cyklista / 22 września 2014 o 20:47

A co Ty Leniaku się czepiasz Andrieja Jelitki , to fajny facet jest.

Avatar
Marian / 21 września 2014 o 16:13

Wspaniała inwestycja na przyszłość...ta jak drogi rowerowe w jezdnii

Avatar
Zgryźliwy / 21 września 2014 o 14:14

Miejski rower z logo "Ę banku"? Znowu jakieś wspólne interesy?

Avatar
Di / 21 września 2014 o 10:14
To nie jest mankament tylko zaleta tej aplikacji. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Użytkownik wypożycza rower z elektrozamka przez aplikację ale myli numer roweru, a więc na innej stacji odpina się rower a przechodzący obok złodziejaszek słyszy to (bo stacja pika przy otwarciu zamka) i widząc, że przy stacji nikogo nie ma kradnie rower, na konto naszego użytkownika.
Avatar
Przemysław Leniak / 20 września 2014 o 16:54

lubelskie bidne ale pyskate ;-)

a wszystko to wina warszafki :-P
oj zła warszafka zła

Avatar
m / 20 września 2014 o 16:37

zarżneliśmy???

-kto wyciął cukrownie-warszawfka

- kto wyciął ursus gdy ten chciał się usamodzielnić warszafka mu nie pozwalała

-kto nie pomógł fsc???

- czemu warszafka nie dawała kasy na drogi jeśli według UE w lubelskim jest największa śmiertelność??

-Nikt inny jak SLD zablokowało powstanie strefy w lublinie

- warszafka robiła wszystko by blokować lotnisko

czemu lubelskie nie dostało kasy jak nierentowne kopalnie, stocznie, huty????

więc przestań łżeć

Avatar
Przemysław Leniak / 20 września 2014 o 16:08

o ile dobrze widzę to mieszkańcy Lublina zapłacą za te rowery 9 mln zł
to wychodzi na jednego mieszkańca po  jakieś 25,8 zł
za tyle ufundowali sobie lublinianie możliwość zostania dłużnikami spółki Nextbike
rowery co ciekawe powinny być własnością miasta a nextbike powinna za dzierżawę sytsemu płacić
w 2014 - 14 tys zl
w kolejnych do 2019 42 tys zł
...
podobno zarejestrowało się już 3 tys osób więc do kasy Nextbike wpłyneło 3 tys razy 10 zł 30 tys. zł
opłaca się?

oczywiście jakie są prawdziwe warunki umowy nie wiadomo
podałem dane ze wzoru umowy...

darmo nie ma nic jak widać
za wszystko zostało nielicho zapłacone

 

o ile dobrze widzę to mieszkańcy Lublina zapłacą za te rowery 9 mln zł
to wychodzi na jednego mieszkańca po  jakieś 25,8 zł
za tyle ufundowali sobie lublinianie możliwość zostania dłużnikami spółki Nextbike
rowery co ciekawe powinny być własnością miasta a nextbike powinna za dzierżawę sytsemu płacić
w 2014 - 14 tys zl
w kolejnych do 2019 42 tys zł
...
podobno zarejestrowało się już 3 tys osób więc do kasy Nextbike wpłyneło 3 tys razy 10 zł 30 tys. zł
opłaca się?

oczywiście jakie są prawdziwe w... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino
film

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino 0 0

Biało czerwone piłki plażowe z logo Instytutu Pamięci Narodowej, w którym znajduje się godło Polski, zamówił lubelski oddział IPN. Patriotyczny gadżet wywołał wiele skrajnych emocji.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca 0 0

W weekend na Arenie Lublin zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Chłopców U-12 „Duńczyk Cup 2018. Udział w zawodach wezmą chociażby akademie: Legii Warszawa, Lecha Poznań Zagłębia Lubin, ale i Motoru Lublin oraz Górnika Łęczna.

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty 1 4

Pomnik Partyzanta nie zostanie usunięty. Wojewoda zmienił zdanie

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala
galeria

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala 2 0

Kierowca zasnął za kierownicą. Jazdę skończył na ogrodzeniu.

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu 1 0

To może być trudne lato dla kibiców w Lubartowie. Zanosi się na to, że Lewart straci trzech najlepszych strzelców z poprzednich rozgrywek. Michał Zuber i Karol Bujak próbują swoich sił w... Górniku Łęczna

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 4 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 6 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód 0 3

Czwartkowe burze nie spowodowały większych szkód w woj. lubelskim

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 93 28

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 9

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 2

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 12 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 14 8

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 4 44

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.