Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2015 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Lubelski Rower Miejski przeżywa oblężenie

Autor: Zdjęcie autora drs
50 9 A A

Prawie 10,5 tys. wypożyczeń zanotował system Lubelskiego Roweru Miejskiego w ciągu pięciu dni pracy po zimowej przerwie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie dane zaprezentował wczoraj operator systemu, spółka Nextbike. Firma podkreśla, że w ciągu pięciu dni po jesiennym starcie, liczba wypożyczeń wynosiła 6,7 tys.

W środę było blisko od pobicia rekordu dziennej liczby wypożyczeń, który w zeszłym sezonie wyniósł 3647, podczas gdy przedwczoraj rowery w Lublinie wypożyczano 3529 razy.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monique / 23 kwietnia 2015 o 11:33

Witam,

Postanowiłam podbić stary wątek, dając możliwość wyrażenia swojej opinii na temat systemu rowerów miejskich w Lublinie. Poniżej link do ankiety, dzięki której pomożecie mi Państwo w konstrukcji pracy dyplomowej, a może przyczynicie się także do określenia kierunku rozwoju tej formy komunikacji w naszym mieście. Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas.

 

http://moje-ankiety....pond-75425.html

Witam,

Postanowiłam podbić stary wątek, dając możliwość wyrażenia swojej opinii na temat systemu rowerów miejskich w Lublinie. Poniżej link do ankiety, dzięki której pomożecie mi Państwo w konstrukcji pracy dyplomowej, a może przyczynicie się także do określenia kierunku rozwoju tej formy komunikacji w naszym mieście. Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas.

rozwiń

Avatar
ajrisz / 29 marca 2015 o 23:11

Fakt, ścieżki rowerowe (o ile można je tak w ogóle nazwać) w Lublinie, to się bardziej nadają na jakieś MTB niż miejski rower... dlatego ja przyinwestowałem w swojego BEST'a - meega tania i dobra firma z Polski, mało znana ale polecam - i jeżdże sobie do pracy i po mieście rowerem własnym.

Avatar
Gość / 28 marca 2015 o 10:42

Na takie miasto jak Lublin to nie jest tak duzo, pewnie niewielka grupa osob z niego korzysta do roboty i z powrotem. 10500/5 to jest 2500 wypozyczen na dzień czyli około tysiąc, tysiąc pięcset osób. Inwestycja po wuju i jeszcze te niebezpieczne ściezki co utrudniaja płynnośc jazdy samochodem.....

jak sie trafi pare dni deszczowych w miesiacu to sto osób bedzie sukcesem

Avatar
Baady / 28 marca 2015 o 09:56

Te rowery strasznie fajnie pokazują jaki potencjał drzemie w tego typu akcjach!
Choć nadal uważam, że lepiej się wychodzi kupując nawet rower firmy Best w Media Expert, niż zawierzając w pełni rowerowi miejskiemu, to musze przyznać! Mega super pomysł i realizacja, miasto poraz kolejny pokazało, że jak chce, to potrafi!

Avatar
rufus / 28 marca 2015 o 08:19

Niestety, ruszył rower miejski. Całą zimę był spokój na ścieżkach rowerowych, kilku rowerzystów dojeżdzało regularnie do pracy trzymając się zasad na nich obowiązujących. Teraz na rower rzuciło się w większości bydło, króre nie potrafi korzystać ze ścieżki rowerowej. Tępe panienki jadące obok siebie, często we trzy, które mają gdzieś  innych stwarzając zagrożenie. Parki, które jadąc trzymają się za ręce blokując tym samym całą ścieżkę. Czy na prawdę jest tak trudno pomysleć i dać innym możliwość płynnego i bezpiecznego poruszania się rowerem?

Niedawno czytałem artykuł o polowaniu SM na rowerzystów jeżdzących po chodniku. Zaprawszam SM i policję na ścieżki, tam jest więcej do roboty. Może też przy okazji przemówicie do rozsądku wszelkiej maści łaziorom, którzy bez jakiejkolwiek wyobraźni znaleźli sobie sposób na przemieszczanie się z wózkami, pieskami po ścieżkach.

Wracając do roweru miejskiego. Naprawdę super inicjatywa tylko szkoda, że ludzie nie dorośli do tego aby z niego korzystać.

Niestety, ruszył rower miejski. Całą zimę był spokój na ścieżkach rowerowych, kilku rowerzystów dojeżdzało regularnie do pracy trzymając się zasad na nich obowiązujących. Teraz na rower rzuciło się w większości bydło, króre nie potrafi korzystać ze ścieżki rowerowej. Tępe panienki jadące obok siebie, często we trzy, które mają gdzieś  innych stwarzając zagrożenie. Parki, które jadąc trzymają się za ręce blokując tym samym całą ścieżkę. Czy na prawdę jest tak trudno pomysleć i dać innym możliwość płynnego i bezpiecznego poruszania się... rozwiń

Avatar
mjt / 27 marca 2015 o 23:26

Airport - lepsza inwestycja ?

z dwojga złego raczej tak.

Avatar
jerry / 27 marca 2015 o 21:19

Na takie miasto jak Lublin to nie jest tak duzo, pewnie niewielka grupa osob z niego korzysta do roboty i z powrotem. 10500/5 to jest 2500 wypozyczen na dzień czyli około tysiąc, tysiąc pięcset osób. Inwestycja po wuju i jeszcze te niebezpieczne ściezki co utrudniaja płynnośc jazdy samochodem.....

Airport - lepsza inwestycja ?

Avatar
alf / 27 marca 2015 o 19:12
Pojeb
Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 18:10

Na takie miasto jak Lublin to nie jest tak duzo, pewnie niewielka grupa osob z niego korzysta do roboty i z powrotem. 10500/5 to jest 2500 wypozyczen na dzień czyli około tysiąc, tysiąc pięcset osób. Inwestycja po wuju i jeszcze te niebezpieczne ściezki co utrudniaja płynnośc jazdy samochodem.....

Avatar
Monique / 23 kwietnia 2015 o 11:33

Witam,

Postanowiłam podbić stary wątek, dając możliwość wyrażenia swojej opinii na temat systemu rowerów miejskich w Lublinie. Poniżej link do ankiety, dzięki której pomożecie mi Państwo w konstrukcji pracy dyplomowej, a może przyczynicie się także do określenia kierunku rozwoju tej formy komunikacji w naszym mieście. Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas.

 

http://moje-ankiety....pond-75425.html

Witam,

Postanowiłam podbić stary wątek, dając możliwość wyrażenia swojej opinii na temat systemu rowerów miejskich w Lublinie. Poniżej link do ankiety, dzięki której pomożecie mi Państwo w konstrukcji pracy dyplomowej, a może przyczynicie się także do określenia kierunku rozwoju tej formy komunikacji w naszym mieście. Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas.

rozwiń

Avatar
ajrisz / 29 marca 2015 o 23:11

Fakt, ścieżki rowerowe (o ile można je tak w ogóle nazwać) w Lublinie, to się bardziej nadają na jakieś MTB niż miejski rower... dlatego ja przyinwestowałem w swojego BEST'a - meega tania i dobra firma z Polski, mało znana ale polecam - i jeżdże sobie do pracy i po mieście rowerem własnym.

Avatar
Gość / 28 marca 2015 o 10:42

Na takie miasto jak Lublin to nie jest tak duzo, pewnie niewielka grupa osob z niego korzysta do roboty i z powrotem. 10500/5 to jest 2500 wypozyczen na dzień czyli około tysiąc, tysiąc pięcset osób. Inwestycja po wuju i jeszcze te niebezpieczne ściezki co utrudniaja płynnośc jazdy samochodem.....

jak sie trafi pare dni deszczowych w miesiacu to sto osób bedzie sukcesem

Avatar
Baady / 28 marca 2015 o 09:56

Te rowery strasznie fajnie pokazują jaki potencjał drzemie w tego typu akcjach!
Choć nadal uważam, że lepiej się wychodzi kupując nawet rower firmy Best w Media Expert, niż zawierzając w pełni rowerowi miejskiemu, to musze przyznać! Mega super pomysł i realizacja, miasto poraz kolejny pokazało, że jak chce, to potrafi!

Avatar
rufus / 28 marca 2015 o 08:19

Niestety, ruszył rower miejski. Całą zimę był spokój na ścieżkach rowerowych, kilku rowerzystów dojeżdzało regularnie do pracy trzymając się zasad na nich obowiązujących. Teraz na rower rzuciło się w większości bydło, króre nie potrafi korzystać ze ścieżki rowerowej. Tępe panienki jadące obok siebie, często we trzy, które mają gdzieś  innych stwarzając zagrożenie. Parki, które jadąc trzymają się za ręce blokując tym samym całą ścieżkę. Czy na prawdę jest tak trudno pomysleć i dać innym możliwość płynnego i bezpiecznego poruszania się rowerem?

Niedawno czytałem artykuł o polowaniu SM na rowerzystów jeżdzących po chodniku. Zaprawszam SM i policję na ścieżki, tam jest więcej do roboty. Może też przy okazji przemówicie do rozsądku wszelkiej maści łaziorom, którzy bez jakiejkolwiek wyobraźni znaleźli sobie sposób na przemieszczanie się z wózkami, pieskami po ścieżkach.

Wracając do roweru miejskiego. Naprawdę super inicjatywa tylko szkoda, że ludzie nie dorośli do tego aby z niego korzystać.

Niestety, ruszył rower miejski. Całą zimę był spokój na ścieżkach rowerowych, kilku rowerzystów dojeżdzało regularnie do pracy trzymając się zasad na nich obowiązujących. Teraz na rower rzuciło się w większości bydło, króre nie potrafi korzystać ze ścieżki rowerowej. Tępe panienki jadące obok siebie, często we trzy, które mają gdzieś  innych stwarzając zagrożenie. Parki, które jadąc trzymają się za ręce blokując tym samym całą ścieżkę. Czy na prawdę jest tak trudno pomysleć i dać innym możliwość płynnego i bezpiecznego poruszania się... rozwiń

Avatar
mjt / 27 marca 2015 o 23:26

Airport - lepsza inwestycja ?

z dwojga złego raczej tak.

Avatar
jerry / 27 marca 2015 o 21:19

Na takie miasto jak Lublin to nie jest tak duzo, pewnie niewielka grupa osob z niego korzysta do roboty i z powrotem. 10500/5 to jest 2500 wypozyczen na dzień czyli około tysiąc, tysiąc pięcset osób. Inwestycja po wuju i jeszcze te niebezpieczne ściezki co utrudniaja płynnośc jazdy samochodem.....

Airport - lepsza inwestycja ?

Avatar
alf / 27 marca 2015 o 19:12
Pojeb
Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 18:10

Na takie miasto jak Lublin to nie jest tak duzo, pewnie niewielka grupa osob z niego korzysta do roboty i z powrotem. 10500/5 to jest 2500 wypozyczen na dzień czyli około tysiąc, tysiąc pięcset osób. Inwestycja po wuju i jeszcze te niebezpieczne ściezki co utrudniaja płynnośc jazdy samochodem.....

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!