Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2016 r.
19:35

Lubelski Rower Miejski: Przygotowują place pod nowe stacje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A

Czas goni robotników przygotowujących place pod nowe stacje Lubelskiego Roweru Miejskiego. Ze wszystkim muszą się uwinąć do końca miesiąca, a pracy mają jeszcze sporo. Zaraz po nich do akcji mają wkroczyć ekipy firmy, która zainstaluje urządzenia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do montażu automatycznych wypożyczalni trzeba przygotować w sumie 42 miejsca. – Mamy na to czas do końca lutego – mówi Paweł Tycyk, kierownik projektu w Przedsiębiorstwie Robót Drogowych Lubartów. Jego ekipy utwardziły już place przy Zbożowej, Gospodarczej, Hempla (na zdjęciu), Cukrowniczej, Niepodległości i Walecznych.

Wczoraj trwały prace obok skarpy przy Ruskiej i na Spokojnej w pobliżu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. A dzisiaj przygotowane powinno być już miejsce na wypożyczalnię przy ul. Godebskiego obok I LO im. Stanisława Staszica. – Pracujemy zgodnie z planem, zdążymy w terminie – zapewnia Tycyk. W przeciwieństwie do poprzednich lokalizacji, teren nie jest już utwierdzany kostka brukową, ale betonowymi płytami. Tylko w kilku miejscach nie trzeba utwardzać terenu.

Niepewna jest wciąż lokalizacja stacji rowerowej przy pl. Litewskim. Zgodnie z projektem powinna być ona zamontowana na chodniku Krakowskiego Przedmieścia między zatoką przystankową obok Poczty Głównej a przejściem dla pieszych przy pl. Czechowicza. Problem w tym, że miejsce to ma być przebudowane w ramach modernizacji pl. Litewskiego. To oznacza, że wypożyczalnię niedługo po jej uruchomieniu trzeba by odkręcać i szukać dla niej innego miejsca. Żeby tego uniknąć, Ratusz zamierza ją od razu postawić w tymczasowej lokalizacji.

– Mamy jeszcze chwilę na decyzję, ale najbardziej prawdopodobnym miejscem jest Krakowskie Przedmieście obok Grand Hotelu Lublinianka – stwierdza Aleksander Wiącek, asystent prezydenta miasta ds. polityki rowerowej. Ostateczna decyzja ma zapaść za około tydzień.

Zaraz po tym, jak przygotowane zostaną place pod wypożyczalnie, rozpocznie się montaż samych urządzeń. Zgodnie z umową z miastem mają być one zainstalowane najpóźniej do 31 marca, czyli w przeddzień uruchomienia systemu po zimowej przerwie. Ale jeśli montaż uda się zakończyć wcześniej – co jest prawdopodobne – to i wcześniej będziemy mogli korzystać z wypożyczalni. – Chcielibyśmy uruchomić Lubelski Rower Miejski jeszcze w marcu – deklaruje Wiącek.

W wyniku rozbudowy system powiększy się o 40 stacji w Lublinie, 5 stacji w Świdniku oraz dwie stacje z rowerkami dziecięcymi zlokalizowane przy Ogrodzie Saskim. Równocześnie aż dwukrotnie zwiększy się liczba dostępnych rowerów. Te nowe będą lepsze od starych, bo pięcio- a nie trzybiegowe.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbigniew / 19 lutego 2016 o 01:52

A możeby tak pomysł rozszerzyć na powiat???

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 17:39
Można liczyć na stację na Dożynkowej???
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 15:30

no i fajnie, nie mogę się doczekać otwarcia nowego sezonu :)

Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 18 lutego 2016 o 14:10

Jeszcze inna sprawa, że mimo iż obok jest nowa ścieżka rowerowa, to i tak "Mądrzy inaczej" zapindalają szosą - tak jest na nowej Mełgiewskiej, często to tam widzę...

Avatar
gość / 18 lutego 2016 o 14:07

a tatary kojarza się wszystkim z patologia

A kto to jest ten "wszystkim" ???

Teraz patologia jest wszędzie -lepiej rozejrzyj się wokół siebie...

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 13:55

Rower kojarzy mi się z korkami, zawalidrogami i dziadkiem jadącym do ge-esu. Zmarnowana kasa i utrudnianie życia kierowcom. Zal.

a tatary kojarza się wszystkim z patologia

Avatar
OO / 18 lutego 2016 o 11:56

czy ktoś wie gdzie są planowane stacje rowerowe w Świdniku. Czy to prawda że na obrzezach a nie w centrum.

Po co Ci te pancerne rowerki? Nie stać Cię na normalny rower za 600 zł? Na zdjęciu widać jak niszczą zieleń aby zrobić stacje rowerków. Ina to urzędasy dają zgodę ale na bezpłatne parkingi brak pieniędzy. Gdzie idą pieniądze z parkomatów?

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 10:15
W końcu dobra wiadomość! Będę korzystał z systemu, jest o tyle dobry, że nawet jak czasem jestem w "stolycy" to system jest kompatybilny i tam też jeżdżę rowerkiem zamiast stać w korkach. Polecam wszystkim!
Avatar
Piotrek / 18 lutego 2016 o 10:09

Rower kojarzy mi się z korkami, zawalidrogami i dziadkiem jadącym do ge-esu. Zmarnowana kasa i utrudnianie życia kierowcom. Zal.

To źle Ci się kojarzy. To jak by kojarzyć Messiego z siatkówką, a Jordana z Prezydentem Kuby. Świat poszedł do przodu - szkoda, że część ludzi zatrzymała się w miejscu.

...co z mieszkańcami i tymi którzy maja rowery i brakuje ścieżek ?

Jest za mało ścieżek rowerowych ....

Przy okazji budowy systemu - miasto inwestuje w rozwój ścieżek dla rowerów. Oba rozwiązania idą ze sobą w parze. Teraz wręcz muszą budować więcej ścieżek :)

Dla mnie rower miejski jest ok. Mam swój i częściej z niego korzystam, ale jak jestem na mieście bez niego, to z chęcią korzystam z miejskiego.

inwestuje w rozwój ścieżek dla rowerów. Oba rozwiązania idą ze sobą w parze. Teraz wręcz muszą budować więcej ścieżek :)

Dla mnie rower miejski jest ok. Mam swój i częściej z niego korzystam, ale jak jestem na mieście bez niego, to z chęcią korzystam z miejskiego.

rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 09:14

Rower kojarzy mi się z korkami, zawalidrogami i dziadkiem jadącym do ge-esu. Zmarnowana kasa i utrudnianie życia kierowcom. Zal.

Rower i korki :) chyba u ciebie na wsi skoro jesteś tak obeznany  w temacie ge-su :)

Niedowartościowany kierowca dla którego rowerzysta to biedak , dziadek i ten którego nie stać na rozklekotanego 15 letniego grata jakie jeżdżą po wsi np bmw :)

Miasto ma inne cele , inną kulturę i obyczaje .

Rower i korki :) chyba u ciebie na wsi skoro jesteś tak obeznany  w temacie ge-su :)

Niedowartościowany kierowca dla którego rowerzysta to biedak , dziadek i ten którego nie stać na rozklekotanego 15 letniego grata jakie jeżdżą po wsi np bmw :)

Miasto ma inne cele , inną kulturę i obyczaje .

rozwiń
Avatar
Zbigniew / 19 lutego 2016 o 01:52

A możeby tak pomysł rozszerzyć na powiat???

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 17:39
Można liczyć na stację na Dożynkowej???
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 15:30

no i fajnie, nie mogę się doczekać otwarcia nowego sezonu :)

Avatar
coNato św.Krzysiek ? / 18 lutego 2016 o 14:10

Jeszcze inna sprawa, że mimo iż obok jest nowa ścieżka rowerowa, to i tak "Mądrzy inaczej" zapindalają szosą - tak jest na nowej Mełgiewskiej, często to tam widzę...

Avatar
gość / 18 lutego 2016 o 14:07

a tatary kojarza się wszystkim z patologia

A kto to jest ten "wszystkim" ???

Teraz patologia jest wszędzie -lepiej rozejrzyj się wokół siebie...

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 13:55

Rower kojarzy mi się z korkami, zawalidrogami i dziadkiem jadącym do ge-esu. Zmarnowana kasa i utrudnianie życia kierowcom. Zal.

a tatary kojarza się wszystkim z patologia

Avatar
OO / 18 lutego 2016 o 11:56

czy ktoś wie gdzie są planowane stacje rowerowe w Świdniku. Czy to prawda że na obrzezach a nie w centrum.

Po co Ci te pancerne rowerki? Nie stać Cię na normalny rower za 600 zł? Na zdjęciu widać jak niszczą zieleń aby zrobić stacje rowerków. Ina to urzędasy dają zgodę ale na bezpłatne parkingi brak pieniędzy. Gdzie idą pieniądze z parkomatów?

Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 10:15
W końcu dobra wiadomość! Będę korzystał z systemu, jest o tyle dobry, że nawet jak czasem jestem w "stolycy" to system jest kompatybilny i tam też jeżdżę rowerkiem zamiast stać w korkach. Polecam wszystkim!
Avatar
Piotrek / 18 lutego 2016 o 10:09

Rower kojarzy mi się z korkami, zawalidrogami i dziadkiem jadącym do ge-esu. Zmarnowana kasa i utrudnianie życia kierowcom. Zal.

To źle Ci się kojarzy. To jak by kojarzyć Messiego z siatkówką, a Jordana z Prezydentem Kuby. Świat poszedł do przodu - szkoda, że część ludzi zatrzymała się w miejscu.

...co z mieszkańcami i tymi którzy maja rowery i brakuje ścieżek ?

Jest za mało ścieżek rowerowych ....

Przy okazji budowy systemu - miasto inwestuje w rozwój ścieżek dla rowerów. Oba rozwiązania idą ze sobą w parze. Teraz wręcz muszą budować więcej ścieżek :)

Dla mnie rower miejski jest ok. Mam swój i częściej z niego korzystam, ale jak jestem na mieście bez niego, to z chęcią korzystam z miejskiego.

inwestuje w rozwój ścieżek dla rowerów. Oba rozwiązania idą ze sobą w parze. Teraz wręcz muszą budować więcej ścieżek :)

Dla mnie rower miejski jest ok. Mam swój i częściej z niego korzystam, ale jak jestem na mieście bez niego, to z chęcią korzystam z miejskiego.

rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2016 o 09:14

Rower kojarzy mi się z korkami, zawalidrogami i dziadkiem jadącym do ge-esu. Zmarnowana kasa i utrudnianie życia kierowcom. Zal.

Rower i korki :) chyba u ciebie na wsi skoro jesteś tak obeznany  w temacie ge-su :)

Niedowartościowany kierowca dla którego rowerzysta to biedak , dziadek i ten którego nie stać na rozklekotanego 15 letniego grata jakie jeżdżą po wsi np bmw :)

Miasto ma inne cele , inną kulturę i obyczaje .

Rower i korki :) chyba u ciebie na wsi skoro jesteś tak obeznany  w temacie ge-su :)

Niedowartościowany kierowca dla którego rowerzysta to biedak , dziadek i ten którego nie stać na rozklekotanego 15 letniego grata jakie jeżdżą po wsi np bmw :)

Miasto ma inne cele , inną kulturę i obyczaje .

rozwiń