piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2017: Poznaj ofertę uczelni [zdjęcia]

Dodano: 18 września 2017, 18:23

Trwa Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy. Jeszcze we wtorek w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego możemy zapoznawać się z ofertą uczelni i szkół policealnych

W województwie lubelskim do matury w maju może przystąpić ponad 18 tys. osób, w tym 10.753 absolwentów liceów ogólnokształcących i 7.359 absolwentów techników. Podczas Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017 mogą oni dowiedzieć się co i gdzie studiować, czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia, ale także jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej.

- Bardzo dobrze, że takie wydarzenia są organizowane. Sam nie mam jeszcze pomysłu, co robić po szkole. Żeby nie podejmować decyzji spontanicznie w ostatniej chwili warto zapoznać się ofertą wielu uczelni prezentowanych w jednym miejscu – mówi Bartłomiej (na zdjęciu w środku), z Zespołu Szkół nr 2 w Krasnymstawie.

Sprecyzowane plany mają natomiast uczennice z Łęcznej. - Chcemy rozeznać się na targach w całej ofercie edukacyjnej, ale interesuje nas w zasadzie tylko to, co związane z obronnością – przyznaję zgodnym chórem Natalia Wachnik i Łucja Grabczak (na zdjęciu pierwszym) z Technikum Górniczego. – To nie tylko bardzo ciekawa praca, ale i pewne i stabilne zatrudnienie, a w dzisiejszych czasach to bardzo ważne.

Na imprezę obowiązuje wstęp wolny. Podczas jedenastej już edycji Salonu Maturzystów Perspektywy - największej w Polsce kampanii edukacyjno-informacyjnej, prezentują się ośrodki akademickie z całej Polski, w tym z Lublina, Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

"Korki” w weekend

Myśląc o maturze warto już zapisywać się na „korki”. Na bezpłatny kurs dla maturzystów „Trening przed maturą z biologii i chemii” po raz piąty już zaprasza Stowarzyszenie Młodych Naukowców. Kurs rozpocznie się w październiku, a zajęcia będą odbywały się w piątkowe popołudnia i w soboty w sali szkoleniowej Stowarzyszenia przy al. Racławickich 24 w Lublinie. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.uczestnicy.pl

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!