środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Lubelski TBS ma zapłacić 11 tys. zł kary za nielegalne zapisy w umowach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2009, 20:55

11 tys. zł kary ma zapłacić Lubelskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego za stosowanie zabronionych prawem zapisów w umowach z klientami.

LTBS przyznawało sobie prawo do swobodnej zmiany projektu budynku zastrzegając, że taka zmiana nie upoważnia klienta do wypowiedzenia umowy.

A to oznaczało, że przyszły lokator mógł dostać mieszkanie zbudowane według innego projektu, niż to, które zamawiał. LTBS pisał też w umowach, że jeśli w drugim wyznaczonym terminie klient nie zgłosi się na odbiór mieszkania to jest to równoznaczne z tym, że bez obejrzenia przyjmuje je do użytkowania.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że takie zapisy są tożsame z tymi, które widnieją w sądowym rejestrze klauzul niedozwolonych. LTBS może jeszcze zaskarżyć decyzję UOKiK do sądu.

(DRS)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Aneta i Włodek L.
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 października 2009 o 17:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W pełni zgadzam się z przedmówcami. Odkąd z firmy LTBS zniknął pan B... , zmieniły się całkowicie relacje pomiędzy mami, mieszkańcami a kierownictwem firmy. Pani Prezes wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań. Trzeba jej dać czas i szansę.
P.K
Rozwiń
Aneta i Włodek L.
Aneta i Włodek L. (1 października 2009 o 22:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skończyły się czasy złodziejskiego panowania pana Grzegorza B., a zaczęły uczciwej Pani prezes Barbary Figiel. Mieszkamy w nowo wybudowanym bloku w Skarżysku na ul. Pułaskiego 7. Pani prezes Figiel obiecała akty notarialne i dotrzymała słowa.Mamy już akty, wpisy do księgi wieczystej i śpimy spokojnie.Pomogliśmy spłacić hipotekę obciążającą blok.W dniu wczorajszym Pani Prezes Barbara Figiel przelała na nasze konta pierwszą ratę wraz z odsetkami jako zwrot wpłaconej hipoteki.Dotrzymała słowa kolejny raz. Uważam, że to kobieta bardzo uczciwa i konsekwentna, w przeciwieństwie do Pana Grzegorza B., który chce poprostu zrobić kawał świństwa Pani Prezes, a zwłaszcza wszystkim, których poprostu chciał okraść. Pani Prezes udowodniła, że da rade i dała Dziekujemy Pani Basiu i trzymamy kciuki aby pokazała Pani wszystkim oszustom gdzie ich miejsce i że uczciwość i prawda zawsze zwyciężą. Złodzieje poprostu powinni siedzieć w więzieniach na ciężkich robotach w kamieniołomach i dziwie sie wymiarowi sprawiedliwości, że człowiek, który ma tyle wyroków i tyle na sumieniu bezkarnie chodzi sobie na wolności i wyprawia wesele synusiowi w Grecji za pieniądze ludzi, którzy czekali na dach nad głową. Śmieje sie złodziej i śmie twierdzić, że cyt. : "zrobie wszystko, żeby tych z Pułaskiego wyrzucić na bruk.." Nie tak łatwo panie B.!!! Pani Basiu, prosze mu pokazac gdzie jego miejsce. Sprawiedliwosc kiedys go dosiegnie i odpłaci za łzy ludzkie!!
Pozdrowienia dla Pana Grzegorza Lipke. Myślę, że i Pan odzyska swoje pieniądze bo Pani prezes robi co może w przeciwieństwie do pana Grzegorza B. Firma popadła w tarapaty przez jego matactwo i oszustwa. Sąd kolejny raz odrzucił wniosek o upadłość, a to już chyba o czymś świadczy.Może, i na pewno mają zobowiązania ale Pani Figiel póki co w miarę możliwości spłaca zadłużenia LTBSu i do tego BGJ. Powoli wyciaga firmę z dołka, o czym świadczy jej zachowanie wobec mieszkańców Pułaskiego 7 w Skarżysku Kamiennej. My też sie baliśmy, ale jestesmy juz spokojniejsi bo wczoraj ponad 30 rodzin dostało zwrot pierwszej raty zadłużenia. Wierzymy, że spłaci też resztę bez większego problemu. Trzeba jej dać czas i szansę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!