czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelskie dla Syrii. Zbiórka w urzędzie wojewódzkim

Dodano: 25 września 2017, 12:11
Autor: aa

Zdaniem wojewody mieszkańcy Syrii, dzięki wsparciu, będą mieli gdzie mieszkać i gdzie pracować
Zdaniem wojewody mieszkańcy Syrii, dzięki wsparciu, będą mieli gdzie mieszkać i gdzie pracować (fot. Maciej Kaczanowski)

Urzędnicy włączają się do akcji "Lubelszczyzna dla Syrii". W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim trwa zbiórka na odbudowę mieszkań w Aleppo i innych miastach w Syrii i na Bliskim Wschodzie

Odbudowa jednego domu w Aleppo to średnio koszt 6 tysięcy złotych. To zdecydowanie mniej niż koszty tego typu inwestycji w Polsce, czy w Europie. Dlatego każdy grosz 5, 10 czy 100 zł miesięcznie jest na wagę złota – podkreśla Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, który w piątek zainicjował akcję „Lubelszczyzna dla Syrii” w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

W holu urzędu stanęła skarbona, do której można wrzucać pieniądze. Podobne skarbony zostaną ustawione też w innych urzędach administracji rządowej.

– Jak to wszystko poskładamy w całym województwie, to tych mieszkań będzie można odbudować wiele – podkreśla Czarnek.

Zdaniem wojewody mieszkańcy Syrii, dzięki wsparciu, będą mieli gdzie mieszkać i gdzie pracować. – W ten sposób, choć niewielki, ale jednak przyczyniamy się do tego, żeby zastopować problem migracyjny, który widzimy w Europie –dodaje wojewoda lubelski. – Ludzie uciekają stamtąd nie dlatego, że chcą, ale dlatego, że nie mają warunków do mieszkania.

Stąd właśnie ta akcja. – Pomoc ta jest bardzo potrzebna. Bez niej ludzie ci umarliby albo z głodu albo z zimna – tłumaczy ks. Mariusz Boguszewski z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Duchowny dodaje, że ludzie wracają do zniszczonego miasta, by rozpocząć nowe życie. – Ale bardzo często są to starsze kobiety z wnuczkami albo matki z dziećmi – mówi ks. Boguszewski. – Ludzie, którzy nie mają już siły nawet płakać.

Pieniądze na odbudowę mieszkań w Syrii w województwie lubelskim będą zbierane do końca marca 2018 r.

Czytaj więcej o: Urząd Wojewódzki Syria
Chełmianin N
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (25 września 2017 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
                  ELITA LUBELSKA!!! Akcja  za hasłem "Lubelszczyzna dla Syrii" to urzędnicza mania, której się nie wyzbyli, gdyż powinno brzmieć,"Lubelskie dla Syrii" Urzędnicy wyjaśnienie nauki dobrze znają i pytanie: czemu kłamstwu, nie zpobiegają? Elita lubelska, często synonimu nadużywa, co świadczy, iż stanowisko nauki znieważa, czyli uczonych, za niekompetętnych uważa! Morał! Historii i map Polski - nikt nie zmieni, a urzędnik marzy, iż nauka urojenia doceni! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
USRAEL robi wojnę a Polaczki muszą za to płacić, nie lepiej wpłynąć na Trampka niech zatrzyma ta rzez !! "Amerykanie przeznaczyli miliardy na broń dla syryjskich rebeliantów" - wp.pl
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
540 MILIARDÓW za PSL-PO UKRADLY POLSCE KARUZELE VAT-owskie. Ile to by było domków?
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BRAWO - pomagać, ale w miejscu, gdzie powstaje problem. Bardzo mądrze.
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2017 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy ktoś wreszcie o Polakach którzy żyją w nędzy nie ze swojej winy, i kto będzie wrzucał do tej skarbonki bo chyba nie urzędnicy którzy od 10 lat nie mieli podwyżek bo Tusek zamroził płace.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!