niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelskie drugą Skandynawią? Międzynarodowa konferencja

Dodano: 29 czerwca 2016, 10:35

Czy nowoczesność i postęp technologiczny może współgrać z naturą i czystym środowiskiem? Doświadczenia Finów i Szwedów pokazują, że tak. Okazuje się, że Lubelszczyzna ma potencjał, by stać się drugą Skandynawią. Co więcej można jeszcze na tym zaoszczędzić.

- Lubelskie pod względem czystości środowiska, w tym jakości wód i czystego powietrza jest perełką nie tylko na mapie Polski, ale także Europy. Ale to nie znaczy, że nie jesteśmy otwarci na nowoczesność. Wręcz przeciwnie – mądre, efektywne i sprawdzone technologie, to dla nas wyzwanie. Chętnie je promujemy i wspieramy. Dla dobra mieszkańców Zamojszczyzny i całego województwa lubelskiego – mówi Arkadiusz Bratkowski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Właśnie takim technologiom poświęcona będzie Międzynarodowa Konferencja „Nowoczesne technologie oczyszczania ścieków i ochrona wód na przykładzie doświadczeń Skandynawii. Wykorzystanie systemów IN DRÄN i LPS”. Organizuje ją 29 czerwca w Hotelu „Koronny” w Zamościu Arkadiusz Bratkowski, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Grupa KMS z Zamościa. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele FANN VA-Teknik AB, specjalizującej się w nowoczesnych i zarazem w pełni ekologicznych systemów oczyszczania ścieków. Start godz. 13.00

W programie także prezentacja fińskiej firmy SKT, lidera systemów kanalizacji niskociśnieniowych. Skandynawowie opowiedzą o najnowocześniejszych modelach biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków, które opierają się na perfekcyjnych – i sprawdzonych w Skandynawii - rozwiązaniach oraz na innowacyjnej technologii. Opierają się na innowacyjnej technologii, wykorzystującej tzw. moduł IN-DRÄN. To dzięki niemu systemy okazują się nie tylko bezpieczne, ekologiczne, ale również i ekonomiczne.

O polityce ekologicznej Lubelszczyzny, otwartej na technologie skandynawskie powiedzą natomiast Arkadiusz Bratkowski oraz Sławomir Struski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Możliwości pozyskania środków na inwestycje ekologiczne zaprezentuje Wojciech Piekarczyk, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Lublinie.

Czytaj więcej o: Lublin konferencja
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 czerwca 2016 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak tylko pamiętajmy, że Skandynawowie mają realnie większe budżety/koszty niż nasze instytucje, inna też kwestia, że u nas zyskuje się wyższy margines operacji niż na Zachodzie, nie tylko dlatego że do bólu optymalizujemy koszty, ale polegamy dużo na naukach o Ziemi. Dobrze, że są ciekawi poznania nas.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!