piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelskie Fabryki Wag wystawione na sprzedaż, nie wytrzymały konkurencji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2014, 17:00
Autor: (jsz)

Lubelskie Fabryki Wag zostały wystawione na sprzedaż. Właściciel wytwórni FS Holding szuka dla niej inwestora. Taką decyzję wymusił tani import z Azji.

- Decyzja w tej sprawie nie była łatwa - mówi Jerzy Sławek, prezes FS Holding. - Bardzo silna konkurencja, z jednej strony światowych potentatów, z drugiej tanich wag importowanych z Azji, zmusiła nas do poszukiwania rozwiązań. Ich celem jest zachowanie marki i przyszły rozwój fabryki.

FS Holding szuka więc inwestora branżowego, gotowego przejąć fabrykę. Kupiec zyskałby nie tylko nowoczesny zakład, ale również blisko 3 hektary atrakcyjnych gruntów przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie.

- Nieruchomość jest objęta aktualnym planem zagospodarowania terenu - dodaje Sławek. - Składa się z kilku budynków o powierzchni 9,5 tys. mkw., zlokalizowanych na działce o pow. 2,8 ha.

Tak duży teren nie jest już firmie potrzebny. Na przestrzeni lat zmieniła się technologia produkcji wag i nie wymaga już ona olbrzymich przestrzeni produkcyjnych. To zaleta, bo potencjalny inwestor będzie mógł na nowo zagospodarować część terenów przy ul. Łęczyńskiej.

Nie mniej istotne dla inwestora jest to, że po latach stagnacji, FAWAG poprawił swoje wyniki finansowe. W ubiegłym roku przychody fabryki ze sprzedaży osiągnęły 7 mln zł. To oznacza roczny wzrost na poziomie blisko 7 procent.

- Mimo tych wskaźników, uważamy, że naprawdę mocny i stabilny rozwój FAWAGU możliwy jest wyłącznie przy wsparciu solidnego partnera z branży, mającego pewną pozycję na niezwykle trudnym, konkurencyjnym rynku - mówi Sławomir Stanowski, wiceprezes FS Holding.

Początki FAWAGU sięgają 1879 roku. Pierwszą fabrykę wag założył wówczas w Lublinie pochodzący z Czech Wilhelm Hess. W 1908 roku powstała druga fabryka wag Piotra Księżyckiego, a w 1932 roku firma Jarosława Caudra. W 1951 roku z połączenia tych trzech upaństwowionych zakładów powstały Lubelskie Fabryki Wag.

Po zmianie ustroju FAWAG wszedł w skład państwowego FS Holding. Ten został później sprywatyzowany i przejęty przez Fundusz Inwestycyjny Mars FIZ. Od tego czasu FS Holding koncentruje swoją działalność na rynku finansowym i w sektorze nieruchomości. To jeden z powodów, dla które firma postanowiła poszukać inwestora branżowego dla FAWAG.
  Edytuj ten wpis
Użytkownik niezarejestrowany
dzemski
das
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 stycznia 2018 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
krzysztof.henczel@interia.pl
Rozwiń
dzemski
dzemski (21 maja 2014 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

hmmm. Jakoś RADWAG z Radomia sobie radzi na rynku oferując świetnej jakości wagi. Może coś z zarządzaniem firmą jest nie tak. W dzisiejszych czasach trzeba być innowacyjnym, a nie siedzieć i produkować sprzęt od lat taki sam. Konkurencja nie śpi.

Rozwiń
das
das (21 maja 2014 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"To jest ten dobrobyt wg. TUSKA"

Oczywiście to, że Polacy wybierają tańsze wagi z Chin to jest wina tuska.

Winą Tuska jest również to, że Chiny produkują tańsze wagi.

W ogóle winą Tuska jest to, że Chiny istnieją. Gdyby rządził Jarosław Kaczyński Chin by nie było :)

Rozwiń
Jola
Jola (20 maja 2014 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Teraz to żyd,żydowi cały polski majątek za bezcen wyprzedaje.

Rozwiń
konsul RP
konsul RP (20 maja 2014 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w zamieszlych czasach oplacalo sie zbudowac jedna potem druga fabryke wag   dzisiaj nie oplaca sie  n i c  i   n i k o m u   piekny wspolczesny super zaawansowany technologicznie kulturowo  swiat   zyc  nie  umierac!

To jest ten dobrobyt wg. TUSKA, ta druga Irlandia nic tylko słuchać tego oszołoma,kłamce i mu wierzyć.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!