Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2008 r.
14:19
Edytuj ten wpis

Lubelskie filmy promują polską armię (wideo)

0 3 A A

"Zawód żołnierz” - to tytuł pierwszej historii multimedialnej kampanii reklamowej, zachęcającej młodych ludzi do wstępowania w kamasze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A jej główne części to filmy przygotowane przez lubelską agencję reklamową Vena Art, które będą pokazywane m.in. w ogólnopolskich telewizjach.

Vena Art wygrała konkurs zorganizowany przez Departament Wychowania i Promocji Obronności MON. Trzeba było przygotować scenariusz 30-sekundowego spotu reklamowego oraz 20-minutowego filmu promocyjnego.

Premiera obydwu odbyła się w weekend na Przystanku Woodstock. 20-minutowy film promocyjny nagrany w pięciu wersjach językowych będzie prezentowany na targach, wystawach i pokazach wojskowych.

Prawdopodobnie trafi również do szkół na lekcje przysposobienia obronnego. Z kolei 30-sekundowy spot reklamowy już jest emitowany na wszystkich kanałach Telewizji Polskiej.

Zdjęcia do obu materiałów były kręcone w czerwcu m.in. w Krzesinach, Gdyni, Warszawie, Hrubieszowie i Lublinie.

- Każda z kilkudziesięciu tysięcy klatek 20-minutowego filmu poddana została kolorowaniu upodobniającego materiał do taśmy filmowej. Zastosowano też animacje 3D oraz muzykę specjalnie skomponowaną pod obraz - wyjaśnia Norbert Rudaś z Vena Art, scenarzysta i reżyser obu produkcji.

- W taki sam sposób został przygotowany spot do telewizji. Chcieliśmy pokazać, że służba w polskim wojsku to honor, prestiż, ale też ogromna przygoda - dodaje Rudaś.

Właśnie tym resort obrony chce skusić młodych ludzi do wstępowania do wojska. Kampania (obejmująca także billboardy i reklamy prasowe) ma trafić głównie do mężczyzn i kobiet w wieku 17-25 lat, którzy są zainteresowani techniką, wojskowością, informatyką, prowadzący aktywny tryb życia, lubiący ryzyko i deklarujący patriotyzm.

Zawodowy żołnierz dostaje w Polsce stałą pensję (ok. 1,8 tys. zł brutto miesięcznie), dodatki, które mogą wynieść nawet 800 zł, a także 26 dni urlopu wypoczynkowego. I emeryturę po 15 latach.




(MB)

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan ostrzyca / 4 sierpnia 2008 o 17:26
Wstępujcie do wojska, wstępujcie. Trzeba więcej mięsa na misje wojenne. Polska wysyła coraz więcej żołnierzy na wojenki w różnych zadupiach naszej planety. Poborowych się nie wysyła, bo byłby straszny wrzask jakby zaczęli wracać w worach. Ale "zawodowcy" to co innego, oni przecież jadą na ochotnika, za forsę...Nawet za komuny polskie rządy nie rwały się tak jak obecne z posyłaniem żołnierzy na zadymy organizowane przez sojuszników z ZSRR...

[url="http://janostrzyca.bloog.pl/id,3593536,title,Wojsko-Polskie-czy-Armia-sp-z-oo-,index.html"]Wojsko Polskie czy Armia sp. z o.o.? [/url]
Wstępujcie do wojska, wstępujcie. Trzeba więcej mięsa na misje wojenne. Polska wysyła coraz więcej żołnierzy na wojenki w różnych zadupiach naszej planety. Poborowych się nie wysyła, bo byłby straszny wrzask jakby zaczęli wracać w worach. Ale "zawodowcy" to co innego, oni przecież jadą na ochotnika, za forsę...Nawet za komuny polskie rządy nie rwały się tak jak obecne z posyłaniem żołnierzy na zadymy organizowane przez sojuszników z ZSRR...

[url="http://janostrzyca.bloog.pl/id,3593536,title,Wojsko-Polskie-czy-Arm... rozwiń
Avatar
poborowy / 4 sierpnia 2008 o 15:13
Aż sie chce iść do wojska prestiż, kasa panienki przygoda !!! juz pędze !!!
A tak naprawde to jestem "szczesliwcem" ktory pojutrze musi sie wstawic do wcielenia oczywiscie mialem gowno do gadania czy mi sie podoba czy nie, czy moze bardziej od tego zeby ktos kreowal moja przyszlosc biegajac po lesie i przezywajac te wspaniale przygody wolalbym np. pojsc w tym czasie na upragnione studia i pogłebiać moje zainteresowania.
Avatar
Jazz / 4 sierpnia 2008 o 14:58
Gratulacje dla Pana Norberta Rudasia. Świetna robota. Polecam.
Avatar
jan ostrzyca / 4 sierpnia 2008 o 17:26
Wstępujcie do wojska, wstępujcie. Trzeba więcej mięsa na misje wojenne. Polska wysyła coraz więcej żołnierzy na wojenki w różnych zadupiach naszej planety. Poborowych się nie wysyła, bo byłby straszny wrzask jakby zaczęli wracać w worach. Ale "zawodowcy" to co innego, oni przecież jadą na ochotnika, za forsę...Nawet za komuny polskie rządy nie rwały się tak jak obecne z posyłaniem żołnierzy na zadymy organizowane przez sojuszników z ZSRR...

[url="http://janostrzyca.bloog.pl/id,3593536,title,Wojsko-Polskie-czy-Armia-sp-z-oo-,index.html"]Wojsko Polskie czy Armia sp. z o.o.? [/url]
Wstępujcie do wojska, wstępujcie. Trzeba więcej mięsa na misje wojenne. Polska wysyła coraz więcej żołnierzy na wojenki w różnych zadupiach naszej planety. Poborowych się nie wysyła, bo byłby straszny wrzask jakby zaczęli wracać w worach. Ale "zawodowcy" to co innego, oni przecież jadą na ochotnika, za forsę...Nawet za komuny polskie rządy nie rwały się tak jak obecne z posyłaniem żołnierzy na zadymy organizowane przez sojuszników z ZSRR...

[url="http://janostrzyca.bloog.pl/id,3593536,title,Wojsko-Polskie-czy-Arm... rozwiń
Avatar
poborowy / 4 sierpnia 2008 o 15:13
Aż sie chce iść do wojska prestiż, kasa panienki przygoda !!! juz pędze !!!
A tak naprawde to jestem "szczesliwcem" ktory pojutrze musi sie wstawic do wcielenia oczywiscie mialem gowno do gadania czy mi sie podoba czy nie, czy moze bardziej od tego zeby ktos kreowal moja przyszlosc biegajac po lesie i przezywajac te wspaniale przygody wolalbym np. pojsc w tym czasie na upragnione studia i pogłebiać moje zainteresowania.
Avatar
Jazz / 4 sierpnia 2008 o 14:58
Gratulacje dla Pana Norberta Rudasia. Świetna robota. Polecam.
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 6

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!