sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia z łóżkami szpitalnymi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2013, 19:38

W Domu Małego Księcia przy ul. Lędzian znajdzie się 10 lub 11 łóżek. Prace adaptacyjne zaplanowano n
W Domu Małego Księcia przy ul. Lędzian znajdzie się 10 lub 11 łóżek. Prace adaptacyjne zaplanowano n

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia poszerzy swoją działalność o opiekę stacjonarną. Prace adaptacyjne w budynku przy ul. Lędzian zaczną się jeszcze tym miesiącu

– Prace dostosowujące pomieszczenia przeznaczone na hospicjum stacjonarne do wymogów szpitalnych ruszą w listopadzie – zapowiedział wczoraj ojciec Filip Leszek Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia, które od 16 lat opiekuje się dziećmi nieuleczalnie chorymi dojeżdżając do domów swoich podopiecznych.

W Domu Małego Księcia przy ul. Lędzian znajdzie się 10 lub 11 łóżek. – Będą to miejsca dla pacjentów, którzy nie mogą być w domu ze względu na wielkość i charakter schorzeń – tłumaczy ojciec Buczyński. – Są też sytuacje, że chore dziecko jest pozostawione przez rodziców w szpitalu. Obecnie takie dzieci z naszego województwa przebywają w hospicjum w Rzeszowie, chciałbym, aby mogły korzystać z naszego hostelu.

Oddział stacjonarny dla nieuleczalnie chorych dzieci znajdzie się na parterze, w miejscu gdzie funkcjonuje obecnie poradnia rehabilitacyjna. – Rehabilitacja zostanie przeniesiona na dół, w miejsce gdzie znajduje się sala gimnastyczna – dodaje ojciec Buczyński.

Rozszerzenie działalności hospicjum będzie wiązać się z zatrudnieniem kolejnych lekarzy i pielęgniarek. Chętnych nie brakuje. – Ponieważ łatwiej jest znaleźć lekarza stacjonarnego niż wyjazdowego – zaznacza prezes Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
Oddział stacjonarny ma zacząć działać wiosną przyszłego roku.

Kalendarz Róże Małego księcia

W biurze Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego księcia można kupić wyjątkowy kalendarz na 2014 r. ze zdjęciami 12 polskich aktorek. W sesji zdjęciowej, we wrześniu w Warszawie wzięły udział m.in. Magdalena Różczka, Danuta Stenka, Małgorzata Foremniak, Olga Frycz i Agnieszka Wędłocha. Aktorki pozowały z różami. Kalendarz można kupić za 29 złotych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!