niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelskie MPWiK wyemituje obligacje. Prezydent się zgodził

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2013, 18:46
Autor: (DRS)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Nawet 90 milionów złotych może sięgnąć wartość obligacji, które zamierza wyemitować Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Już w tym roku firma chce pozyskać wypuścić obligacje o wartości 6 mln zł. Zgodę na emisję wydał prezydent miasta, pełniący rolę zgromadzenia wspólników MPWiK.

– Pieniądze z obligacji są potrzebne na wkład własny do projektu rozbudowy i modernizacji sieci – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Umowa emisji jest zawarta na preferencyjnych warunkach, bo ponad połowę kosztów obsługi obligacji pokryje nam Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gdyby odbywało się to na komercyjnych zasadach, to koszt obsługi sięgnąłby 22 milionów.

Tymczasem NFOŚiGW dopłaci nam 13,5 miliona zł, a spółkę będzie to kosztowało 8,5 miliona – dodaje. Wykup obligacji planowany jest na lata 2016-26.

Tymczasem niedawno prezydent umorzył część udziałów miasta w MPWiK, "zabierając” ze spółki 13 milionów zł z zysku spółki z lat ubiegłych. Pieniądze trafią na inwestycje oświatowe, w tym budowę szkoły na Sławinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
POpelina
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

POpelina
POpelina (12 listopada 2013 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy rzecznik prezydenta ma nas za analfabetów?

Skąd wzięła pani rzecznik 22 miliony złotych kosztów - czyżby była to opinia prezydenta z tytułem doktora ekonomii?

Czym prędzej niech pani rzecznik poinformuje marszałka województwa bronionego przez jej przełożonego, że wypuszczenie obligacji na warunkach komercyjnych jest droższe od kredytu z BOŚ, bo pewnie bidula z niewiedzy dał się obuć w straszne koszty.

Głupoty pani rzecznik gada, bo komercyjna emisja obligacji będzie zawsze tańsza niż nawet najlepszy kredyt z BOŚ czy innego EBRiR.

Plany związane z prywatyzacją MPWiK są znane tym, którzy znać je chcą, a gdyby prezydent chciał pozyskać środki na finansowanie inwestycji tej miejskiej spółki, to wypuściłby "dobrego", a nie owijał w bawełnę wyciągniętą z tej firmy gotówkę.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!