Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2016 r.
21:46

Lubelskie: Sejmik przyjął stanowisko ws. respektowania wyroków TK (SONDA)

Autor: Zdjęcie autora toma
0 37 A A

Głosami PO i PSL i przy sprzeciwie klubu PiS radni sejmiku województwa lubelskiego przyjęli stanowisko w sprawie przestrzegania wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sejmik ze stanowiskiem w sprawie TK  „Ustawowym obowiązkiem Prezesa Rady Ministrów jest opublikowanie każdego ogłoszonego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którego opublikowanie zarządził Prezes Trybunału Konstytucyjnego” – czytamy w dokumencie przygotowanym przez przedstawicieli rządzącej województwem koalicji.

Radni wyrażają opinię, że brak publikacji wyroków TK nie pozbawia ich mocy powszechnie obowiązującej.

Za przyjęciem stanowiska głosowało 20 radnych. Przeciw było 12 członków klubu PiS, którzy początkowo chcieli nie dopuścić do rozpatrywania tego punktu obrad. We wtorek podobne stanowisko przyjął sejmik województwa zachodniopomorskiego. Stanowisko Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie przestrzegania wyroków Trybunału Konstytucyjnego Ustawowym obowiązkiem Prezesa Rady Ministrów jest opublikowanie każdego ogłoszonego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którego opublikowanie zarządził Prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Zgodnie z art. 190 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża opinię, iż brak publikacji wyroków Trybunału Konstytucyjnego nie pozbawia ich mocy powszechnie obowiązującej.

Samorząd Województwa Lubelskiego szanuje wszystkie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej, którego głównym zadaniem jest kontrola konstytucyjności prawa. W związku z powyższym Sejmik Województwa Lubelskiego oświadcza, że przy podejmowaniu uchwał będzie uwzględniał wyroki Trybunału Konstytucyjnego.

 

Sonda: Czy popierasz politykę PiS dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego?

Liczba głosów: 332
55.42%
Nie
43.07%
Tak
1.51%
Nie wiem

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 17:06
co to za sonda? niejasne pytanie-chodzi o politykę partii PIS? czy o politykę rządu PIS?Jasne że na tak postawione pytanie 90 % odpowie nie, ponieważ sytuacja jest patowa. To polityczny klincz i nikt tego nie popiera.Ani KOD, ani PIS. Ta sonda to manipulacja psychospołeczna.Powinno być:np. Czy Twoim zdaniem rząd powinien opublikować wyrok TK-TAK/NIE. Ten artykuł i sonda to manipulacja polityczna
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 15:10
trybunał i stadniny zlikwiduja jak unitre w lubartowie albo ede Pisoskie cwaniaki
Avatar
Antonio w czołgu / 28 kwietnia 2016 o 14:59

" Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!słowo dla psełdo polaczków ...PO...PSl...KOD....i wszelka targowica!!!!!!!!!!!!!!!!


Pisdzielce cytuja Lenina, w sumie sposob myslenia podobny :) szkoda,ze Polska juz dawno nie byla tak słaba i podzielona jak teraz, idealny cel dla Putina,te dekle w stolycy sie zorientuja jak im czołgi na placu defilad zaparkuja.
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 13:30
W 2014 r. nie wykonano aż 15 orzeczeń TK. Gdzie był wtedy lewacki SEJMIK zabetonowanych cwaniaków? Gdzie była ta inicjatywa? Może hipokryzja czy strach przed wypadem z koalicji brały górę?
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 13:13
" Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! słowo dla psełdo polaczków ...PO...PSl...KOD....i wszelka targowica!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
anka / 28 kwietnia 2016 o 11:46

Przepraszam nie radni miasta, a radni sejmiku :). Tylu tych radnych, że człowiekowi się myli.

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 11:43
Teraz to już jest bezprawie na całego. Najpierw PO i PSL zaczęło stanowić swoje prawo, potem PIS swoje, a teraz to już i sędziowie są ponad Konstytucją, a do tego wszystkiego radni miasta decydują o tym co jest dla nich obowiązujące, a co nie. To dopiero demokracja :D.
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 11:41
" Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami." - mawiał towarzysz Lenin
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 11:36
w demokracji trybunał to swietosc precz z łapami pisowskimi
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 10:45
My, niżej podpisani przywódcy „Solidarności” z lat 1980-1989, byli więźniowie polityczni i działacze na rzecz Wolnej i Niepodległej Polski wyrażamy oburzenie, że układ z Magdalenki i Okrągłego Stołu ośmiela się podważać działania legalnie wybranych władz Polski. Wasz list otwarty i podjęte przez was różne wrogie Polsce działania wzmocnione stanowiskiem i czynami Prezesa TK, są postrzegane przez nas jako próba paraliżu demokracji w Polsce. - Legendy podziemia mocno odpowiadają prokomunistycznej opozycji w Polsce
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 17:06
co to za sonda? niejasne pytanie-chodzi o politykę partii PIS? czy o politykę rządu PIS?Jasne że na tak postawione pytanie 90 % odpowie nie, ponieważ sytuacja jest patowa. To polityczny klincz i nikt tego nie popiera.Ani KOD, ani PIS. Ta sonda to manipulacja psychospołeczna.Powinno być:np. Czy Twoim zdaniem rząd powinien opublikować wyrok TK-TAK/NIE. Ten artykuł i sonda to manipulacja polityczna
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 15:10
trybunał i stadniny zlikwiduja jak unitre w lubartowie albo ede Pisoskie cwaniaki
Avatar
Antonio w czołgu / 28 kwietnia 2016 o 14:59

" Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!słowo dla psełdo polaczków ...PO...PSl...KOD....i wszelka targowica!!!!!!!!!!!!!!!!


Pisdzielce cytuja Lenina, w sumie sposob myslenia podobny :) szkoda,ze Polska juz dawno nie byla tak słaba i podzielona jak teraz, idealny cel dla Putina,te dekle w stolycy sie zorientuja jak im czołgi na placu defilad zaparkuja.
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 13:30
W 2014 r. nie wykonano aż 15 orzeczeń TK. Gdzie był wtedy lewacki SEJMIK zabetonowanych cwaniaków? Gdzie była ta inicjatywa? Może hipokryzja czy strach przed wypadem z koalicji brały górę?
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 13:13
" Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! słowo dla psełdo polaczków ...PO...PSl...KOD....i wszelka targowica!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
anka / 28 kwietnia 2016 o 11:46

Przepraszam nie radni miasta, a radni sejmiku :). Tylu tych radnych, że człowiekowi się myli.

Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 11:43
Teraz to już jest bezprawie na całego. Najpierw PO i PSL zaczęło stanowić swoje prawo, potem PIS swoje, a teraz to już i sędziowie są ponad Konstytucją, a do tego wszystkiego radni miasta decydują o tym co jest dla nich obowiązujące, a co nie. To dopiero demokracja :D.
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 11:41
" Im silniejszą Polska będzie, tym bardziej nienawidzić jej będą Niemcy, a my potrafimy posługiwać się tą ich niezniszczalną nienawiścią. Przeciwko Polsce możemy zawsze zjednoczyć cały naród rosyjski i nawet sprzymierzyć się z Niemcami." - mawiał towarzysz Lenin
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 11:36
w demokracji trybunał to swietosc precz z łapami pisowskimi
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2016 o 10:45
My, niżej podpisani przywódcy „Solidarności” z lat 1980-1989, byli więźniowie polityczni i działacze na rzecz Wolnej i Niepodległej Polski wyrażamy oburzenie, że układ z Magdalenki i Okrągłego Stołu ośmiela się podważać działania legalnie wybranych władz Polski. Wasz list otwarty i podjęte przez was różne wrogie Polsce działania wzmocnione stanowiskiem i czynami Prezesa TK, są postrzegane przez nas jako próba paraliżu demokracji w Polsce. - Legendy podziemia mocno odpowiadają prokomunistycznej opozycji w Polsce
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 1 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 4 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!