niedziela, 28 maja 2017 r.

Lublin

Lubelskie tropy pułkownika Klemby

Dodano: 19 września 2001, 23:51

Płk Jerzy Klemba wraz ze swoim dawnym wspólnikiem, Januszem Iwanowskim-Pineiro, jest podejrzany o zagarniecie 1,2 mln zł na szkodę Impex-metalu i wyłudzenie 800 tys. z nieistniejącego już Banku Depozytowo-Kredytowego w Lublinie.

Przed kilkoma dniami wrócił do Polski ścigany listami gończymi płk Jerzy Klemba. Wrócił, ponieważ chce oskarżać liderów dawnego Porozumienia Centrum (obecnie Prawo i Sprawiedliwość) o branie pieniędzy z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Tymczasem sam jest podejrzany o udział w aferach finansowych. Razem ze wspólnikiem, Januszem Iwanowskim-Pineiro, jest podejrzany o zagarniecie 1,2 mln zł na szkodę Impexmetalu i wyłudzenie 800 tys. z Banku Depozytowo-Kredytowego w Lublinie, który połączył się przed kilkoma laty z Bankiem Pekao SA.
- Prokuratura na nowo podjęła śledztwo i przedłużyła je do grudnia - informuje Katarzyna Konwerska-Grześkowiak, rzecznik prasowy prokuratora okręgowego w Warszawie. - Sprawę wszczęto w 1991 roku. Jednak potem zawieszono ją z uwagi na ukrywanie się podejrzanych. Nic więcej nie mogę powiedzieć.
Klemba i Pineiro przebywali w Wenezueli. Obaj wrócili w związku ze sprawą powiązań braci Kaczyńskich z aferą FOZZ.
Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o sprawie Banku Depozytowo- Kredytowego. Bank Pekao nie udziela żadnych konkretnych informacji.
- Z tym bankiem połączyliśmy się dopiero w 1999 roku, a sprawa pochodzi z czasów na długo przed naszym połączeniem. Dotarcie do tych materiałów nie jest łatwe - mówi Sebastian Łuczak, rzecznik prasowy Banku Pekao SA. - Wtedy był to inny bank i bardzo trudno te papiery odkopać. Wszystko trzeba przeglądać ręcznie, ale mogę zapewnić, że niedługo przedstawimy pełniejszą informację.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!