sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie uczelnie dostaną pieniądze na nowe kierunki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 sierpnia 2010, 11:15
Autor: mb

Ponad 58 milionów zł dostaną szkoły wyższe z naszego regionu na rozwój oferty edukacyjnej. Za te pieniądze otworzą nowe kierunki studiów, unowocześnią już działające i uruchomią zajęcia wyrównawcze dla studentów.

Chodzi o dotacje z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęło właśnie trzecią edycję konkursów, w których uczelnie mogły się starać o pieniądze na poprawienie swojej oferty dla kandydatów i studentów.

Nowością w tej edycji było to, że uczelnie mogły się starać także o pieniądze na wprowadzanie tzw. kształcenia na odległość (np. za pomocą internetu).

Łącznie uczelnie i jednostki naukowo-badawcze z całego kraju złożyły 421 wniosków. Ministerstwo przyznało pieniądze na realizację 94 z nich. Z 700 mln zł, które miał do rozdysponowania resort, ponad 58 trafi na Lubelszczyznę.

Najwięcej – aż 22 mln zł – dostanie lubelski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Największa uczelnia w regionie zrealizuje za te pieniądze projekt "UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”.

Dwóm uczelniom z Lubelszczyzny (Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu i Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji) udało się zdobyć pieniądze na realizację po dwóch projektów.

Środki trafią nie tylko do Lublina. Państwowa Wyższa Szkoła w Białej Podlaskiej będzie mogła rozwinąć studia dla przyszłych inżynierów budownictwa. (MB)


Kto ile dostanie:
* KUL w Lublinie – 11 mln zł
* UM w Lublinie – 9,2 mln
* UMCS w Lublinie – 22 mln zł
* PL w Lublinie – 4 mln
* WSPA w Lublinie – 9,5 mln zł
* PWS w Białej Podlaskiej – 2,4 mln
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
crx
aga
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

crx
crx (12 sierpnia 2010 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A politycy będą prowadzić zajęcia na kierunkach"Dymanie frajerstwa"lub "Wciskanie gawiedzi kitu raz na cztery lata".Na pewno znajdą się chętni.Tych nigdy w kraju nie brakuje!!!!!!!!!!1
Rozwiń
aga
aga (12 sierpnia 2010 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"... na realizcję po dwóch projektów..." litości dziennikarze, litości!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!