poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Lubelskie uczelnie rejestrują kandydatów na studia. Jakie są limity?

Dodano: 17 maja 2016, 11:33

Na Uniwersytecie Przyrodniczym zaczęła się w poniedziałek internetowa rejestracja kandydatów na studia. Za tydzień nabór rozpocznie Politechnika Lubelska. Na pozostałych uczelniach rejestracja już trwa.

Uniwersytet Przyrodniczy na studiach pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich na kierunku weterynaria przygotował miejsce dla 2020 kandydatów. W sumie uczelnia ma swojej ofercie 34 kierunki studiów, w tym jedną nowość: chłodnictwo, klimatyzację i technologie zintegrowane.

- Absolwent tego kierunku trafi na rynek pracy jako specjalista przygotowany do działalności w sferze projektowania produkcji, zastosowania i eksploatacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych oraz obsługi technologicznej takich systemów w każdej dziedzinie, także w sferze życia codziennego – mówi Agnieszka Wasilak, specjalista ds. promocji UP.

Rejestracja kandydatów potrwa do 5 lipca.

Dwa dni później odbędzie się egzamin praktyczny z rysunku odręcznego dla osób starających się o przyjęcie na architekturę krajobrazu oraz sprawdzian dla ubiegających się o indeks na kierunku hipologia i jeździectwo. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 8 lipca.

• Jako ostatnia z lubelskich uczelni rejestrację kandydatów rozpocznie Politechnika Lubelska. Potrwa ona od 23 maja do 3 lipca. - Wyjątkiem jest kierunek architektura. Tutaj rekrutacja będzie prowadzona do 26 czerwca, z uwagi na obowiązkowy egzamin z rysunku, który odbędzie się 29 i 30 czerwca – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy uczelni.

Politechnika w tym roku oferuje 20 kierunków kształcenia, w tym dwa nowe: inżynieria systemów bezpieczeństwa wewnętrznego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki oraz marketing i komunikacja rynkowa na Wydziale Zarządzania. Uczelnia przygotowała 2025 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 990 miejsc na studiach niestacjonarnych I stopnia.

Inni zaczęli wcześniej

• Już od trzech tygodni kandydatów rejestruje Uniwersytet Medyczny. – Do tej pory zgłaszały się głównie osoby, które zdawały maturę zagraniczną. Większego zainteresowania ze strony tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych spodziewamy się po zakończeniu egzaminów maturalnych – mówi Krystyna Walkowska, kierownik biura rekrutacji UM. – Rejestracja będzie trwała do 17 czerwca. Pierwsze listy osób przyjętych przedstawimy 13 lipca.

Uczelnia na pierwszy rok studiów planuje przyjąć 2242 kandydatów, w tym 290 na studia anglojęzyczne. Zgodnie z ustaleniami z Ministerstwem Zdrowia o 15 proc. zostanie zwiększony limit miejsc na kierunku lekarskim. Większa liczba kandydatów niż w ubiegłym roku zostanie przyjęta także na dietetykę (o 20 osób) i na biomedycynę (o 10 osób).

• Rejestracja kandydatów na UMCS rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa do 10 lipca. Chętni do studiowania kierunków na Wydziale Artystycznym oraz logopedii z audiologią na Wydziale Humanistycznym będą jednak mieli czas tylko do 24 czerwca (ze względu na egzaminy wstępne zaplanowane na początek lipca). Uczelnia szykuje pięć nowości: agrochemię na Wydziale Zamiejscowym w Puławach, społeczeństwo informacyjne, analitykę gospodarczą, architekturę informacji oraz studia drugiego stopnia na kierunkach geoinformatyka i logistyka.

• Do 8 lipca trwa nabór w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który prowadzi rejestrację kandydatów od 4 kwietnia. KUL szykuje dwa nowe kierunki na studiach drugiego stopnia. Będą to: prawo Unii Europejskiej oraz humanistyka cyfrowa. W przypadku studiów licencjackich jedyną nowością będzie uruchomienie grupy anglojęzycznej na informatyce.

Czytaj więcej o: Lublin KUL studia UMCS studenci
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 sierpnia 2017 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkoda że ja mieszkam daleko od fili Wyższej Szkoły Bankowej a dokładnie w Białymstoku a interesuje mnie kierunek Zarządzanie kryzysowe które jest w ofercie WSB
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2016 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
U mnie Gdańsk to było zawsze miasto w którym chciałam studiować i udało się, aktualnie staram się o przyjęcie na studia II stopnia na wsb, mieszkam też na miejscu.
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2016 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jestem z lublina, ale studiuje w wiekszym i bardziej perspektywicznym miescie - Wrocławiu finanse na wsb juz na studiach drugiego stopnia i nie zaluje - swietna atmosfera na uczelni no i bardzo imprezowe miasto ;)
Rozwiń
Gość
Gość (19 maja 2016 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
34 kierunki, które uczą wszystkiego i nic. I co można potem dalej zrobić z takim wykształceniem? Warto na pewno idąc już na studia wiedzą, co się będzie chciało robić potem, żeby maksymalnie wykorzystać czas na uczelni. Mi w sprecyzowaniu swoich przyszłych planów pomogli doradcy z GVeducation. pl Wam też polecam!
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2016 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dokładnie !!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!