czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie uczelnie szukają studentów za granicą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 sierpnia 2011, 19:16
Autor: Dominik Smaga

Lublin będzie mieć kolejną kampanię promocyjną. Tym razem na Ukrainie i Białorusi. Przeprowadzi ją Urząd Miasta, a kampania będzie odbywać się we wrześniu i październiku. Cel? Zachęcić młodzież ze Wschodu do studiowania w naszym mieście.

– Podejmujemy działania, które powinny skutkować zwiększeniem zainteresowania Lublinem w roku przyszłym – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

– Akcja będzie adresowana nie tylko do tych, którzy mają polskie pochodzenie, ale i do szerszego grona – mówi Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta.

– Chcemy, żeby Lublin był bardziej międzynarodowy. W tej chwili na lubelskich uczelniach studiuje 1500 młodych ludzi z zagranicy, daje nam to piąte miejsce, o czwarte ścigamy się z Wrocławiem, a nie jest powiedziane, że nie możemy znaleźć się w pierwszej trójce razem z Warszawą i Krakowem – dodaje.

Kampania będzie prowadzona na dwóch internetowych portalach społecznościowych: na Facebooku i rosyjskim portalu Wkontaktie popularnym także na Ukrainie i Białorusi. Wspomagać mają ją spotkania na tamtejszych uczelniach, w szkołach i parafiach. Budżet akcji nie jest wielki, wynosi tylko 40 tys. złotych.

Wzrost liczby zagranicznych studentów jest zapisany w strategii działań miasta do 2020 r. Ma to między innymi uchronić lubelskie uczelnie przed skutkami zbliżającego się niżu demograficznego.

– Ten niż w pewnym, choć jeszcze delikatnym stopniu jest odczuwalny już teraz – przyznaje Anna Guzowska, rzecznik Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

– Nasza uczelnia już wcześniej zaczęła promować się na Wschodzie, bierzemy udział w targach edukacyjnych. Jeśli miasto swoją kampanią wesprze tego typu działania, to będzie to bardzo pożądane i docenione przez nasze środowisko .

Jak podkreśla Sagan, wybór Ukrainy i Białorusi nie był przypadkowy. – Tam jest największy potencjał do szybkiego pozyskania dużej liczby studentów. A zależy nam na szybkim efekcie promocyjnym – wyjaśnia.

Indie i Chiny

Magistrat już zapowiada, że nie chce poprzestać na promocji za Bugiem. W przyszłości chce przyciągnąć także młodzież z Chin i Indii. Urzędnicy przyznają jednak, że będzie to wymagać zwiększenia liczby kierunków, na których nauczanie odbywa się w języku angielskim.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Dyzio
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dyzio
Dyzio (16 sierpnia 2011 o 07:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No cóż fajnie pożartować tak z poniedziałku - wspieranie deficytowej części budżetu, kształcenie, które jest bardzo drogie dla Państwa za darmo dla cudzoziemców... dobry pomysł, aby tylko utrzymać bezproduktywną kadrę oświatową - kto zapłaci za długi uczelni? Niech ktoś się stuknie i w końcu przestanie pakować kasę w worek bez dna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!