czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lubelskie z plecakiem! Konkurs rozstrzygnięty

Dodano: 30 czerwca 2017, 09:57
Autor: gr

W czerwcu ogłosiliśmy konkurs pt. „Lubelskie z plecakiem”. Poprosiliśmy w nim o opisanie, jak wygląda Wasz wymarzony dzień na Lubelszczyźnie. Zwyciężył Sylwester Prościński, który w nagrodę otrzyma plecak turystyczny. Gratulujemy!

Prezentujemy najlepszą pracę: „Mój wymarzony dzień na Lubelszczyźnie spędziłbym na szlaku turystycznym Dolina Chodelki. Przebiega on przez Chodelski Obszar Chronionego Krajobrazu, który jest jednym z najpiękniejszych i najczystszych miejsc położonych na terenie Krainy Lessowych Wąwozów. Trasa ma również liczne walory historyczne, gdyż wiedzie obok średniowiecznych grodzisk. W Chodlu warto zobaczyć kościół parafialny z 30-metrową wieżą oraz zalew.

Nie wolno też pominąć Skarpy Dobrskiej – rezerwatu przyrody, który znajduje się pomiędzy wsiami Dobre i Podgórz. Na jego obszarze występują liczne gatunki chronionych roślin oraz motyli. Skarpa ma około 90 metrów wysokości. Rozciąga się z niej wspaniały krajobraz, otoczona jest ona licznymi wąwozami i meandrującą rzeczką.

W Opolu Lubelskim z kolei wart zwiedzenia jest pałac Lubomirskich z XVII w., a w Niezdowie – zespół pałacowo-parkowy. Znajduje się tam jeden z najstarszych wiązów szypułkowych na Lubelszczyźnie. Drzewo ma niezwykły kształt pnia, zaś jego obwód wynosi prawie pięć metrów”.

Nagrodą główną w konkursie jest plecak turystyczny. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcy i życzymy wspaniałych przygód!

Czytaj więcej o: Lubelskie z plecakiem
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 czerwca 2017 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jako ilustracja staw Echo w Zwierzyńcu. Gdzie sens, gdzie logika?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!