wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Lubelszczyzna nadal bez kuratora oświaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2008, 16:09

Lublin. Dzisiejszy konkurs na kuratora oświaty nie został rozstrzygnięty. W teczce jedynego kandydata zabrakło dokumentów zaświadczających, że był nauczycielem.

- Oferta nie spełniała wymogów formalnych i została w całości odrzucona - mówi Jarosław Szymczyk z Urzędu Wojewódzkiego, przewodniczący komisji konkursowej. - Kandydat nie przedstawił dokumentów potwierdzających co najmniej 7-letni staż pracy jako nauczyciel i co najmniej 3-letni staż pracy w nadzorze oświaty, co było wymagane w procedurze konkursowej.

- Z CV kandydata wynika, że spełnia oba te kryteria - dodaje Szymczyk. - Ale nie złożył dokumentów, które by to potwierdzały.

Takie rozstrzygnięcie oznacza, że postępowanie konkursowe trzeba zacząć od nowa. - Wojewoda niezwłocznie ogłosi nowy konkurs na lubelskiego kuratora oświaty - tłumaczy przewodniczący komisji. - Realny termin jego rozstrzygnięcia to czerwiec.

Czy Babisz w nim wystartuje? Na razie nie wiadomo. Tuż po zakończeniu obrad komisji konkursowej szybko opuścił Urząd Wojewódzki, a potem nie odbierał telefonu od dziennikarzy.

Przypomnijmy, że w przeszłości prokuratora zarzuciła Babiszowi poświadczenie nieprawdy. Chodziło o rozliczenie delegacji ze służbowej podróży, kiedy kierował wydziałem oświaty w Kraśniku. Bezprawnie pobrał wtedy z miejskiej kasy 1,3 tys. zł.

Sąd sprawę umorzył ze względu na "znikomą szkodliwość czynu”. Po nagłośnieniu afery Babisz pieniądze zwrócił. A teraz mówi, że temat za zamknięty. - Nie uważam, żeby to miało wpływ na moją kandydaturę - ucina Babisz, obecnie wicestarosta kraśnicki związany z PO.

- Ten temat nie był poruszany na posiedzeniu komisji - zaznacza Szymczyk. - Dzisiejszy konkurs ograniczył się jedynie do pierwszego etapu, czyli sprawdzenia złożonych dokumentów. Skoro te nie spełniały wymogów formalnych, do drugiego etapu nie doszło. A dopiero w nim członkowie komisji mogą zadawać pytania.
Więcej w jutrzejszym Dzienniku Wschodnim
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gummpek
kajko
sako
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gummpek
gummpek (21 maja 2008 o 07:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hm a może Babiszczo celowo nie dołączył dokumentów - w Starostwie jest przecież cieplutka posadka.
Rozwiń
kajko
kajko (19 maja 2008 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A teraz na dywanik do Wodza......
Ale Ci się chłopie dostanie...........
Rozwiń
sako
sako (19 maja 2008 o 16:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Se nawet papierów skompletować nie potrafi, a chce być kuratorem oświaty. Dobre co nie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!