Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2014 r.
16:27
Edytuj ten wpis

Lublin: 10 dzielnic bez wywozu śmieci? Widmo zwolnień w SITA Wschód

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 27 A A

Ratusz częściowo unieważnił przetarg na wywóz odpadów w 2015 r. Chodzi o dwa sektory obejmujące Abramowice, Głusk, Dziesiątą, Kośminek, Bronowice, Stare Miasto, Wieniawę, Śródmieście i Za Cukrownią. - Oferty w tych dwóch sektorach były za drogie - wyjaśnia Ratusz. Co dalej?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zapewnimy ciągłość usług do tej pory świadczonych odbioru i zagospodarowania odpadów - zapewnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. - W trybie zamówienia publicznego będziemy dokonywać wyboru w tych dwóch sektorach wykonawców na okres przejściowy do momentu rozstrzygnięcia ponowionego przetargu.

Dlaczego miasto zdecydowało się na unieważnienie przetargu w dwóch z siedmiu sektorów? Ratusz tłumaczy, że oferty opiewały na kwotę większą od tej, którą zakładało miasto. Tak było zresztą w każdym z sektorów, ale w tych dwóch różnica między kwotą zabezpieczoną przez samorząd a cenami ofertowymi była największa i wynosiła 1,6 miliona. - A takiej kwoty nie jesteśmy w stanie wygospodarować w ramach finansowych środków, którymi dysponujemy - wyjaśnia Krzyżanowska.

W pozostałych rejonach różnica między cenami ofertowymi a kwotą oszacowaną przez miasto to łącznie 600 tys. zł. Ratusz uznał, że tyle jest w stanie dołożyć.

Dodajmy, że w przetargu wystartowały dwie firmy: Kom-Eko i SITA Wschód. Obie złożyły oferty tylko na te sektory, w których obecnie działają, więc w żadnym z rejonów nie konkurowały ze sobą o zlecenie. Dzisiejszy wynik przetargu oznacza dla Kom-Eko zachowanie wszystkich czterech rejonów, dla spółki SITA Wschód utratę dwóch z trzech sektorów.

- Na początku stycznia rozpoczniemy proces odbioru pojemników z zabudowy jedno- i wielorodzinnej w tych dwóch sektorach, bo pojemniki są naszą własnością - zapowiada Robert Wiciński, prezes spółki SITA Wschód. Dla załogi spółki utrata dwóch sektorów może nawet oznaczać zwolnienia z pracy. - Potencjalnie może to być od 80 do 100 osób - mówi prezes.

Oferty przetargowe

Na poszczególne sektory miasto zarezerwowało:
sektor I: 6 038 486 zł
sektor II: 5 480 554 zł
sektor III: 5 599 894 zł
sektor IV: 4 581 710 zł
sektor V: 4 140 369 zł
sektor VI: 5 677 172 zł
sektor VII: 3 620 658 zł

Złożone oferty:
sektor I: 7 094 619 zł (SITA)
sektor II: 5 566 913 zł (Kom-Eko)
sektor III: 5 682 634 zł (Kom-Eko)
sektor IV: 5 196 267 zł (SITA)
sektor V: 4 217 995 zł (Kom-Eko)
sektor VI: 5 808 365 zł (Kom-Eko)
sektor VII: 3 842 136 zł (SITA)

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pracownik :( / 27 grudnia 2014 o 12:02

Ludzie. Będą zwolnienia w Sita Wschód. A jeszcze kar nie doliczyliście do tych sum przeznaczonych za wywóz smieci. Jest coraz gorzej premia na Świeta dla pracownika wynosiła od 28zł do 100zł. 

Avatar
Arti / 25 grudnia 2014 o 08:01

Przekonywanie mieszkańców, że musi być drogo (w czasie wprowadzania nowego systemu) i "ewentualne nadwyżki nie mogą być przeznaczone na inne cele" odniosły swój skutek. Ja policzyłem najprościej jak się da. Firmy (po podwyżkach) chcę 37.408.929 zł i to jest "za drogo". W Lublinie oficjalnie mieszka około 380 tyś mieszkańców. Najniższa stawka za wywóz to 12 zł, pomnożona przez liczbę mieszkańców i ilość miesięcy daje 54.720.000 zł. Różnica to 17.311.071zł - słownie ponad 17 milionów. Mam jedno małe  pytanie - czy te 17mln zł to koszty administracji systemu ? Te 17 mln to około 32% całej zebranej sumy - gdzie są te pieniądze?

Przekonywanie mieszkańców, że musi być drogo (w czasie wprowadzania nowego systemu) i "ewentualne nadwyżki nie mogą być przeznaczone na inne cele" odniosły swój skutek. Ja policzyłem najprościej jak się da. Firmy (po podwyżkach) chcę 37.408.929 zł i to jest "za drogo". W Lublinie oficjalnie mieszka około 380 tyś mieszkańców. Najniższa stawka za wywóz to 12 zł, pomnożona przez liczbę mieszkańców i ilość miesięcy daje 54.720.000 zł. Różnica to 17.311.071zł - słownie ponad 17 milionów. Mam jedno małe  pytanie - czy te 17mln zł to k... rozwiń

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 15:38

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

WIEM I DLATEGO PISZĘ! TYLKO TAKI PRYMITYW JAK TY NIE MOŻE TEGO ZROZUMIEĆ

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 15:34

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

WIEM I DLATEGO PISZĘ!TAKI PRYMITYW JAK TY TEGO NIE ZROZUMIE!!!

Avatar
Kris / 24 grudnia 2014 o 13:04

Oj słabo, słabo w tej SICIE po zmianach personalnych na samej górze, odczuwają to oczywiście Ci na niższych i najniższych szczeblach firmy, niestety. Ciekawe co na to centrala w Warszawie, target chyba sam się nie zrobi?

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 10:56

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

  WIEM i PISZE, ALE TAKI CIEMNIAK JAK TY i TAK NIE ZROZUMIE!!!

Avatar
Mops / 24 grudnia 2014 o 08:38
Przetarg przetargiem, ustawiony lub nie, nasze kochane urzędniki zapewniły spokojne święta przed urzędem pracy. Rozumiem że miasto szuka oszczędności na zasiłki...
Avatar
Klasyk / 24 grudnia 2014 o 08:28
Parafrazujac klasyka: Panie Żuk oddaj nasze 3 miliony !!!!
Avatar
selektyw / 24 grudnia 2014 o 08:27
Panie posle kabacinski. Prosze zajac sie rozliczeniem miasta z wplywow pobranych od mieszkancow i wydatkow. Skoro miasto planuje teraz wydac mniej rocznie niz w poprzednim przetargu to gdzie sa nasze 3 miliony?.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2014 o 08:02

Szanowny Panie Prezydencie Lublina!

Stadiony to się buduje za grubą kasę, a ludzie ze śmieciami mają zostać od stycznia? Przecież wiadomo że jak MPO SITA zabierze pojemniki to na dzielnicach bedą ludzie zbierać śmieci na pryzmy.

Avatar
Pracownik :( / 27 grudnia 2014 o 12:02

Ludzie. Będą zwolnienia w Sita Wschód. A jeszcze kar nie doliczyliście do tych sum przeznaczonych za wywóz smieci. Jest coraz gorzej premia na Świeta dla pracownika wynosiła od 28zł do 100zł. 

Avatar
Arti / 25 grudnia 2014 o 08:01

Przekonywanie mieszkańców, że musi być drogo (w czasie wprowadzania nowego systemu) i "ewentualne nadwyżki nie mogą być przeznaczone na inne cele" odniosły swój skutek. Ja policzyłem najprościej jak się da. Firmy (po podwyżkach) chcę 37.408.929 zł i to jest "za drogo". W Lublinie oficjalnie mieszka około 380 tyś mieszkańców. Najniższa stawka za wywóz to 12 zł, pomnożona przez liczbę mieszkańców i ilość miesięcy daje 54.720.000 zł. Różnica to 17.311.071zł - słownie ponad 17 milionów. Mam jedno małe  pytanie - czy te 17mln zł to koszty administracji systemu ? Te 17 mln to około 32% całej zebranej sumy - gdzie są te pieniądze?

Przekonywanie mieszkańców, że musi być drogo (w czasie wprowadzania nowego systemu) i "ewentualne nadwyżki nie mogą być przeznaczone na inne cele" odniosły swój skutek. Ja policzyłem najprościej jak się da. Firmy (po podwyżkach) chcę 37.408.929 zł i to jest "za drogo". W Lublinie oficjalnie mieszka około 380 tyś mieszkańców. Najniższa stawka za wywóz to 12 zł, pomnożona przez liczbę mieszkańców i ilość miesięcy daje 54.720.000 zł. Różnica to 17.311.071zł - słownie ponad 17 milionów. Mam jedno małe  pytanie - czy te 17mln zł to k... rozwiń

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 15:38

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

WIEM I DLATEGO PISZĘ! TYLKO TAKI PRYMITYW JAK TY NIE MOŻE TEGO ZROZUMIEĆ

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 15:34

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

WIEM I DLATEGO PISZĘ!TAKI PRYMITYW JAK TY TEGO NIE ZROZUMIE!!!

Avatar
Kris / 24 grudnia 2014 o 13:04

Oj słabo, słabo w tej SICIE po zmianach personalnych na samej górze, odczuwają to oczywiście Ci na niższych i najniższych szczeblach firmy, niestety. Ciekawe co na to centrala w Warszawie, target chyba sam się nie zrobi?

Avatar
Piotr / 24 grudnia 2014 o 10:56

wszędzie powielasz te swoje bzdury, ceny odbioru śmieci w Lublinie nie są jednymi z najdroższymi w Polsce, ba są jednymi z najtańszych, NIE WIESZ NIE PISZ

  WIEM i PISZE, ALE TAKI CIEMNIAK JAK TY i TAK NIE ZROZUMIE!!!

Avatar
Mops / 24 grudnia 2014 o 08:38
Przetarg przetargiem, ustawiony lub nie, nasze kochane urzędniki zapewniły spokojne święta przed urzędem pracy. Rozumiem że miasto szuka oszczędności na zasiłki...
Avatar
Klasyk / 24 grudnia 2014 o 08:28
Parafrazujac klasyka: Panie Żuk oddaj nasze 3 miliony !!!!
Avatar
selektyw / 24 grudnia 2014 o 08:27
Panie posle kabacinski. Prosze zajac sie rozliczeniem miasta z wplywow pobranych od mieszkancow i wydatkow. Skoro miasto planuje teraz wydac mniej rocznie niz w poprzednim przetargu to gdzie sa nasze 3 miliony?.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2014 o 08:02

Szanowny Panie Prezydencie Lublina!

Stadiony to się buduje za grubą kasę, a ludzie ze śmieciami mają zostać od stycznia? Przecież wiadomo że jak MPO SITA zabierze pojemniki to na dzielnicach bedą ludzie zbierać śmieci na pryzmy.

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 16 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 15 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 25 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!