niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: 24-latka zgwałcona po imprezie przez dwóch mężczyzn

Dodano: 17 sierpnia 2016, 07:01
Autor: jsz

Most Kultury, fot. archiwum DW
Most Kultury, fot. archiwum DW

Śledczy wyjaśniają sprawę gwałtu, do którego miało dojść po koncercie na „Moście Kultury” w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letnia kobieta padła ofiarą dwóch mężczyzn.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W związku ze sprawą zatrzymano już jednego mężczyznę. Drugi, 50-latek, wciąż jest poszukiwany. Jak informuje prokuratura do gwałtu doszło w sobotnią noc. 24-latka bawiła się na koncercie na „Moście Kultury” przy ul. Fabrycznej.

– Poznała tam młodego mężczyznę, mówiącego ze wschodnim akcentem – wyjaśnia Marcin Kozak, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie. – Oboje mieli pić alkohol. Z relacji kobiety wynika, że mężczyzna dolewał jej trunek ze swojej butelki.

Kobieta nie protestowała. W pewniej chwili zaczęła tracić nad sobą kontrolę. Straciła świadomość. Obudziła się rano, na łące niedaleko mostu przy ul. Fabrycznej. Obok leżał poznany wcześniej młody człowiek. Zapytała go, czy uprawiał z nią seks. Mężczyzna potwierdził.

Jak ustalili śledczy, następnie 24-latka poszła z chłopakiem do mieszkania, które wynajmował, niedaleko hotelu „Lwów”. – Po pewnym czasie przyszedł tam 50-latek, który również zgwałcił młodą kobietę – dodaje prokurator Kozak.

Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że młodszy z mężczyzn mógł dodać coś do alkoholu, który piła 24-latka. Mogła to być tzw. pigułka gwałtu. Śledczy apelują do kobiet o ostrożność podczas wieczornych imprez. Lepiej nie pić drinków proponowanych przez obcych mężczyzn. Jednocześnie należy zwracać uwagę na to, co dzieje się z naszym własnym kieliszkiem czy butelką. 

Czytaj więcej o: Lublin gwałt Most Kultury

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!