niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: 7 mln zł przeznaczonych na stadion trafi na inne cele

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2012, 17:01
Autor: Dominik Smaga

Tak ma wyglądać nowy stadion w Lublinie (wizualizacja)
Tak ma wyglądać nowy stadion w Lublinie (wizualizacja)

Będzie na remonty przedszkoli, rozbudowę żłobka i remont hali MOSiR. Ratusz dołoży też do dróg.

– Zakładamy, że we wrześniu wykonawca stadionu wejdzie na plac budowy, ale w tym roku zacznie badania geologiczne, fundamentowanie i nic więcej. Dlatego pieniądze na stadion nie zostaną w całości skonsumowane – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Żeby nie leżały bezczynnie na koncie przesuwamy je na inne zadania – dodaje. Z różnych powodów zmniejszą się też wydatki na inne cele, m.in. na przebudowę Centrum Kultury.

Na co miasto przeznaczy pieniądze?

• Spora część, aż 2,3 mln zł trafi na remont hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich z przeznaczeniem na wzmocnienie konstrukcji dachu. • A o 3 mln zł wzrosną wydatki na drogi. Na całej długości ul. Romanowskiego powstanie chodnik, będzie dodatkowa kasa na przebudowę ul. Mireckiego, drogowcy stworzą też łącznik między ul. Paśnikowskiego i Parysa. Zaś wbrew wcześniejszym zapowiedziom jeszcze w tym roku skończona zostanie ul. Lipska.

• 830 tys. zł miasto rezerwuje na remont chodnika i wydzielenie ścieżki rowerowej wzdłuż al. Andersa (od Koryznowej do mostu na Bystrzycy), a ścieżka rowerowa przy Cienistej zyska oświetlenie. • Będą też nowe światła na Krańcowej. – Na przejściu przy targu koło Stokrotki – precyzuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Zobacz także: Tak ma wyglądać nowy stadion w Lublinie

• Do końca wakacji w żłobku przy Okrzei ma powstać nowa grupa dla 20 najmłodszych dzieci. – Zaadaptujemy pierwsze piętro, powstanie tu bawialnia, sypialnia, sanitariat i szatnia. Tempo prac musi być kosmiczne, bo w lipcu nasz żłobek pełni dyżur i na roboty zostaje tylko sierpień, a później pomieszczenia trzeba jeszcze wyposażyć. Ale zdążymy – zapewnia Barbara Puszka, dyrektor Żłobka nr 2. I przyznaje, że zapotrzebowanie na takie placówki jest ogromne. Podczas ostatniego naboru z kwitkiem odeszła stąd setka rodziców. Aktualnie opiekę ma tu 110 dzieci.

• Wyremontowane zostaną sanitariaty w przedszkolach przy Skautów, Kustronia, Lwowskiej, Niepodległości, Smyczkowej, zaś przy Gościnnej także tarasy. Pieniędzy wystarczyć ma też na odnowę pomieszczeń przedszkola przy Uśmiechu, przy Gospodarczej zakończy się docieplenie budynku, także w kilku innych placówkach przewidziano drobne prace.

• Na przesunięciach finansowych zyskają też szkoły. W podstawówce nr 23, VIII LO i Zespole Szkół Budowlanych, powstać mają instalacje ciepłej wody. Są też pieniądze na usunięcie awarii i remonty w szkolnych obiektach. Chodzi o podstawówki nr 2, 3, 25, 38 i 40, Zespół Szkół nr 9, ZSO nr 6, przedszkola nr 2, 5, 9, 11, 15, 31, 34, 35, 42, 58, 72, 76, 77 oraz gimnazja 5, 7, 14, 15, Zespoły Szkół nr 11, kolejówkę, Zespół Szkół Elektronicznych i ZS nr 3.

Zmiany mają być zatwierdzone na czwartkowej sesji Rady Miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ULA LA
Josef
kaj
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ULA LA
ULA LA (28 czerwca 2012 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote] No git jej ziomuś zapodałeś niech se blondyna nie myśli, że stadionik jest nie potrzebny nie. No RKS motorek hoolignas nie. - he he he he he, ha ha ha ha ale numer ... Stadion jest tak potrzebny dla Lublina jak smerfetce depilacja na klacie. Michale chcesz kopać piłkę to kop do tego stadion ci nie jest potrzebny, jak będzie wystarczająco dobry to i stadiony dla ciebie się znajdą na całym świecie, chcesz kibicować to kibicuj czemu nie, chcesz mieć gdzie uczestniczyć w rozróbach to nie za moje pieniądze !!! -stadion na tym etapie rozwoju nie wróć uwsteczniania się Lublina NIE JEST NIKOMU POTRZEBNY, co nie oznacza, ze wogóle nie jest potrzebny, może za 30 lat czemu nie ! Na dzień dzisiejszy wiadomo kto tam przychodzi, wiadomo ile kosztuje nas podatników to, żeby policja mecze obstawiała i wiele wiele innych kosztów !
Rozwiń
Josef
Josef (28 czerwca 2012 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z góry było wiadomo ,że stadionu nie będzie ,chodziło bowiem o zlikwidowanie/fizyczne/cukrowni,aby nigdy jej powtórnie nie uruchomiono.Ziemie buraczane ugorują,a do nas jedzie cukier z Niemiec i Francji/zaczynają się Polska dzielić w dostarczaniu towarów/ i zamiast za cukier płacić 2-2,50 pln.zł,to płacimy 4,50-5,00. To nam zaserwowała nasza władza:jako pierwsza-SLD-PSL.Rolnicy maja za co dziękować PSL-wi,maja 50% dopłat i zęby w ścianę!!!
Rozwiń
kaj
kaj (27 czerwca 2012 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Michał' timestamp='1340793659' post='642921']
W du*** byłaś i gówno widziałaś, jak się nie interesujesz piłką to nie, ale nie wpieprzaj się w jej sprawy w Lbn, bo akurat stadion jest jedną z najbardziej potrzebnych tu rzeczy.
[/quote]
Oszołom.
Rozwiń
Lublinianin
Lublinianin (27 czerwca 2012 o 16:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech nie będzie niczego!!! Lublinowi nic nie jest potrzebne!!! Potrzebni są frustraci, wiecznie narzekający krytykanci, którzy wszystko wiedzą najlepiej – interesuje ich tylko swoje podwórko. Trzeba myśleć z pespektywy inwestorów, których przyciąga również to, że mieście się coś dzieje sportowo, jest to swoisty marketing miast i bardzo ważny aspekt obok infrastruktury czy zwolnień z podatków. Duże firmy chcą działać w miastach, które kojarzą się z sukcesem, a sukces najłatwiej obrazować przez wyniki sportowe. Stadion to początek budowania klubu i przyciągania do niego sponsorów, którzy również będą mieć wkład w utrzymanie obiektu, tak aby podatnicy nie musieli do niego dokładać.
Rozwiń
MR
MR (27 czerwca 2012 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stadion ma rację bytu tam, gdzie jest naprawdę dużo kulturalnych kibiców. Wtedy zarobi na siebie, a w czasie gdy nie ma meczy, można organizować imprezy kulturalne i rozrywkowe. A u nas? Klub drugoligowy (licząc kolejno, to w rzeczywistości trzecia liga), z którego odchodzą piłkarze. Garstka kibiców, którzy w zdecydowanej większości to dresiarze i patologia bez szkoły i wychowania. Nie ma dla kogo robić tego stadionu. Ogromne koszty budowy, a miasto tylko by do niego dokładało.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!