piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Basen olimpijski na półmetku. Zdjęcia z budowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 grudnia 2014, 20:15
Autor: Dominik Smaga

Może lać deszcz, może sypać śnieg, może być nawet mróz, a prace przy budowie basenu olimpijskiego i tak mają się toczyć. Robotnicy uszczelniają budynek tak, by można było do niego tłoczyć ciepłe i świeże powietrze

- To standard na placach budowy - mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. - Plandekami i folią odcinamy od warunków zewnętrznych te pomieszczenia, które pozostają otwarte. Dzięki temu będziemy mogli prowadzić w nich prace niezależnie od tego, co dzieje się na dworze.

W podobny sposób prowadzone mają być prace przy głównej niecce basenu olimpijskiego. - Są już rozciągnięte sznurki, niecka zostanie przykryta folią, pod którą będzie tłoczone powietrze - dodaje Szczepańska. Dzięki temu, niezależnie od pory roku robotnicy będą mogli układać tu kafelki.

Równocześnie trwa montaż szklanych fasad na zewnątrz budynku. Gdy całą bryłę uda się w taki sposób zamknąć, wtedy można będzie tłoczyć ciepłe powietrze już nie do poszczególnych pomieszczeń, ale do całego obiektu. Pozwoli to na prowadzenie prac wykończeniowych. Miasto szacuje, że obiekt powinien być uszczelniony w taki sposób w ciągu miesiąca. - Oczywiście pozostaną specjalne otwory montażowe, przez które będą instalowane np. elementy ruchomego dna, zatem ta fasada nie będzie tak całkiem zamknięta - zastrzega Szczepańska.

W tej chwili w budynku trwa montaż instalacji sanitarnych, elektrycznych, czy też głównych ciągów wentylacyjnych wraz z odnogami do poszczególnych pomieszczeń. Na poziomie zerowym wylewane są posadzki i montowane ścianki z luksferów.

Według szacunków miasta do tej chwili zrealizowano już połowę inwestycji. Główna bryła obiektu jest już gotowa, ale do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo wewnątrz obiektu.

Ratusz zakłada, że kompleks pływacki zostanie oddany do użytku z początkiem września. Pierwotnie planowano, że budowa zakończy się w listopadzie 2014 r., a obiekt będzie uruchomiony na początku 2015 r. Terminy te okazały się nierealne, bo robotnicy napotkali na placu budowy niespodzianki, których nie było w dokumentacji, jak choćby podziemny, betonowy kanał.

Poza basenem olimpijskim w kompleksie przy Al. Zygmuntowskich znajdzie się również część rekreacyjna, spa, przeszklona rzeka, klub fitness, gabinety odnowy biologicznej oraz restauracja.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin basen olimpijski Lublin
ludwik
ćpala
Zaskroniec i koniec
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ludwik
ludwik (2 stycznia 2015 o 07:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ćpala czyś Ty PIS-em zaczadział?

Rozwiń
ćpala
ćpala (26 grudnia 2014 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak każdy POkraka ma na GWno gadać papu. I taki prikaz z warszafki. No ale od gazety tj od Dziennika Wschodniego wymagany jest obiektywizm a nie hymny POchwalne. Czy była lub będzie Olimpiada w Lublinie? Może będzie paraolimpiada o puchar Pana Kowalczyka - POdnóżka łysego.

Rozwiń
Zaskroniec i koniec
Zaskroniec i koniec (25 grudnia 2014 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja rozumiem, że Łysoń klepie bajki i to z basenikiem. Obiekt sportowy można nazwać olimpijskim jak były na nim rozgrywane zawody w ramach Igrzysk Olimpijskich. Jedynym takim obiektem w Polsce jest stadion we Wrocławie ( obecnie służy żużlowcom ) bo tam w ramach IO w 1936 w Berlinie rozgrywane były zawody. Nazywanie baseniku ( widzów 2000 ) olimpijskim to fałsz. Basenik ten ma tylko nieckę dł. 50 mb co odpowiada wymaganiom organizowania zawodów olimpijskich. Pływanie jest 2 dyscypliną pod względem frekwencji na każdych IO. Ale widownia musi posiadać ponad 15 tys. miejsc. Na łysoniowym basenie może odbyć się paraolimpiada. I PO co oszukiwać ludzi. Inna sprawa, że Łysoń zna się na sporcie jak byk na gwiazdach. Ale to taki typek, że wszędzie wpycha tę łysą pałę. A szkoda bo jest Dyr. od sportu w Ratuszu i On winien zasprawy sportu w Gminie Lublin odpowiadać. Kiedy Łysoń dopuści własnych pracowników do załatwiania spraw za co biorą finans. POdejrzewam, że ten egoista nie dopuści bo to samolub i samochwała.

Rozwiń
Wladimir
Wladimir (18 grudnia 2014 o 08:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jeśli spłacasz kredyt to odsetki nie rosną tłumoku

nie ma pracy dla leniwych nierobów

Rozwiń
tony jaa
tony jaa (18 grudnia 2014 o 06:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a gdzie ta siłownia na nowoczesnym stadionie przy ul.Cukrowniczej :D koniec wyborów koniec obietnic :D

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!