niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Lublin będzie walczył z uprzedzeniami wobec cudzoziemców. "Tarcza antyplotkowa"

Dodano: 10 lutego 2018, 16:38
Autor: Dominik Smaga

W Lublinie cudzoziemców jest coraz więcej, zwłaszcza na uczelniach, gdzie kształci się już ponad 6 tys. obcokrajowców z około 100 krajów, najwięcej z Ukrainy
W Lublinie cudzoziemców jest coraz więcej, zwłaszcza na uczelniach, gdzie kształci się już ponad 6 tys. obcokrajowców z około 100 krajów, najwięcej z Ukrainy

Z uprzedzeniami wobec obecnych w mieście cudzoziemców zamierzają walczyć władze Lublina. We współpracy z kilkoma innymi miastami chcą „rozbrajać bombę” w postaci plotek rodzących niechęć rozwijających się w nienawiść, a w konsekwencji w agresję

Wiele szkód, które dzieją się między „tubylcami” i cudzoziemcami bierze się z tego, że ludzie powtarzają sobie plotki. Słyszymy już, że cudzoziemcy zabierają miejsca pracy i miejsca na studiach – wyjaśnia Anna Szadkowska-Ciężka z Biura Partycypacji Społecznej w Urzędzie Miasta. – Często z braku informacji posługujemy się skrótami myślowymi, stereotypami i uprzedzeniami. One krążą wśród ludzi i nikt tego nie sprawdza. Żeby rozbroić tę bombę trzeba najpierw dowiedzieć się co ludzie mówią i co mają w głowach, a potem prostymi metodami informować ich jak jest naprawdę.

Rozbrajaniem bomby ma się zająć organizacja społeczna wybrana przez Ratusz oczekujący m.in. szkoleń z „metodologii antyplotkowej”.

– Nie mamy monopolu na wiedzę, dlatego szukamy organizacji będącej w stanie pomóc nam w środowiskach młodzieżowych, które są najbardziej negatywnie nastawione do różnorodności, co potwierdzają badania – mówi Szadkowska-Ciężka. – Szukamy kogoś, kto dotrze do młodzieży. U nas takie działania są niezwykle potrzebne, bo nie prowadzi ich szkoła, nie prowadzi nikt inny. Ten temat był i jest odpuszczony.

Pieniądze na ten cel Ratusz chce zdobyć od Rady Europy. Ze złożeniem wniosku musi jednak zdążyć do 1 marca. Lublin będzie tu współpracować z hiszpańskim Bilbao, włoskim Mediolanem, greckim Partas oraz szwedzkim miastem Botkyrka.

W Lublinie cudzoziemców jest coraz więcej, zwłaszcza na uczelniach, gdzie kształci się już ponad 6 tys. obcokrajowców z około 100 krajów, najwięcej z Ukrainy. Oznacza to, że mniej więcej co dziesiąty lubelski student jest cudzoziemcem.

Nie wszystkim podoba się obecność obcokrajowców. Niektórzy wyrażają to agresją. Rok temu na pl. Kaczyńskiego pobity został student z Turcji, któremu napastnicy połamali kości twarzy. W maju przed Ratuszem zaatakowany został 48-letni Nigeryjczyk, który usłyszał że jest „brudasem”. Sprawca innego ataku, który napadł w centrum miasta na Saudyjczyka, został niedawno skazany na osiem miesięcy więzienia.

Czytaj więcej o: Lublin cudzoziemcy Lublin
??
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(73) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

??
?? (12 lutego 2018 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obecnie te gadziny ukrainskie dzieki fundacji batorego żyda sorosza ,korzystaja z prawnego parasola jak żydowinowie ,i taką mamy własnie suwerenność ,gdzie byle żydowina ma wiecej do gadania niż my ,i odtąd hołta ze wschody robi co chce i nic podobnie jak na ciapatych powiedzieć nie wolno,..ba karać będą ,bo to jakaś mowa nienawiści ?? co te chu .. jeszcze wymyslą?
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2018 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.... w Niemczech Żydzi chodzą z ochroną. Niemiecka policja z psami ochrania żydowskie szkoły przedszkola i synagogi. Żaden Żyd nie odważy się wyjść na ulicę w jarmułce. To samo się dzieje we Francji, Belgii, Holandii. Upraszam więc pismaków żeby NIE PRZEP**YLI o polskim antysemityzmie, którego, jak widzimy z porównań i statystyk , nie ma.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2018 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w ratuszu jest ponad 1200 urzędasów. I to jest przykład do redukcji. Ewidentnie etat do likwidacji. Lublin nie jest miejscem do wdrażania lewackich koncepcji, które same homogenizując społeczeństwa burzą porządek społeczny. Prezydent z korzeniami podobno w PZPR wpisuje się w nurt politycznej poprawności i przerostu zatrudnienia. Nie słyszałem aby zareagował ostatnio na Ukraińca bijącego i latającego z nożem w centrum miasta. Za to odwrotnie to krzyku pełno.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2018 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak to najwazniejsze sprawy Polacy mogą chodzić po koszach zamarzać na mrozie jeżdzić za chlebem po świecie i za granicą być prześladowanym i opluwanym byle by u nas jak na zachodzie pokazać ze u nas też zachod europy jest i multi kulti kurs droga do nikąd którą nawet komuniśći nie szli AMEN!
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2018 o 16:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bronicie przegranej sprawy. Im dalej w to brniecie, tym bardziej się pogrążacie. A pani urzędniczka od dżenderów i multi-kulti niech zajmie się przez te kilka ostatnich miesięcy czymś poważnym.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (73)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!