Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2011 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Lublin: Będzie wielka wymiana słupków przystankowych

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 7 A A
Nowy słupek. (Jacek Świerczyński)
Nowy słupek. (Jacek Świerczyński)

Przy Krakowskim Przedmieściu koło Poczty Głównej pojawił się nowy słupek przystankowy. Taki sam jak 350 innych zamówionych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Sukcesywnie będą one montowane w całym mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ZTM zamówił w sumie 250 słupków z mniejszą gablotą na rozkłady i 100 sztuk z większą. Do końca września b.r. w Lublinie stanie 50 słupków z większą gablotą i 100 z mniejszą, pozostałe zaś mają być zamontowane do końca września 2012 r.

Nowe słupki są jednolicie czerwone, obok znaku drogowego jest miejsce na naklejki z numerami linii, a nad znakiem pole na naklejkę z nazwą przystanku. Umieszczone na nich jest również logo miasta, a każdy ze słupków wyposażony ma być w kosz na śmieci.

W tym samym przetargu ZTM zamówił też 27 wiat przystankowych (w tym 5 większych), z których dwanaście stanie na lubelskich ulicach jeszcze przed październikiem, zaś reszta w przyszłym roku.

Słupek, który stanął przy Poczcie Głównej nie jest jeszcze tym z przetargu. - MPK lublin wykonało akurat kilka słupków w takiej samej kolorystyce, którą my określiliśmy w przetargu i wymienia je w tych miejscach, w których jest potrzeba postawienia nowego słupka, gdyż stary uległ zniszczeniu - informuje Justyna Góźdź z ZTM.



Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 20 kwietnia 2011 o 23:37
Dlaczego one są czerwone?.Czego nie czarne!!!
Avatar
post / 20 kwietnia 2011 o 23:16
To jest większy problem, który wymyka się spod kontroli władz. Strażacy też mogliby powiadomić kogo trzeba. Ale u nas w takich sytuacjach obowiązuje zasada - każdy robi swoje i nie wtyka nosa w cudze sprawy. Bycie tzw społecznikiem jest przecież w naszym społeczeństwie niemile widziane. W tym tkwi sedno sprawy. Mimo woli solidaryzujemy się z chuliganami a nie ze stróżami porządku. A ci ostatni to już aby dyżur odbębnić i nie łapać złodzieja, bo to kłopot i dla stróża i dla złodzieja.
Avatar
spoko spoko / 20 kwietnia 2011 o 23:11
O ile znam naszą rzeczywistość i obowiązujące prawo, a także mantalność społeczeństwa, chroniące raczej takich bezmózgich ćwoków, a nie porządnego obywatela, to gdyby ten człenio zadzwonił stałby się ofiarą. przecież w takich sytuacjach nie reagują u nas nawet osoby uprawnione. Wolą zachować anonimowość i odwrócić głowę udając, że niczego nie widzieli. Ot taki dzwoniący wychodzi wtedy na frajera wystawianego wraz z dobytkiem na pastwę tym bezkarnym ciulom odurzonym czym tam popadnie. W tym przypadku też wszyscy ich znali i widzieli co porabiają, ale z powodów opisanych wyżej udają, że deszcz pada.
O ile znam naszą rzeczywistość i obowiązujące prawo, a także mantalność społeczeństwa, chroniące raczej takich bezmózgich ćwoków, a nie porządnego obywatela, to gdyby ten człenio zadzwonił stałby się ofiarą. przecież w takich sytuacjach nie reagują u nas nawet osoby uprawnione. Wolą zachować anonimowość i odwrócić głowę udając, że niczego nie widzieli. Ot taki dzwoniący wychodzi wtedy na frajera wystawianego wraz z dobytkiem na pastwę tym bezkarnym ciulom odurzonym czym tam popadnie. W tym przypadku też wszyscy ich znali i widzieli co porabi... rozwiń
Avatar
drań / 20 kwietnia 2011 o 23:02
ch*** mnie interesuja nowe słupki-głupki MPK...niech beda i drewniane...gdzie najtaniej w Lublinie benzyna jest??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????5,09?
Avatar
abc / 20 kwietnia 2011 o 22:30
@patafian - a to tak naprawdę ciężko zadzwonić na policję?
Skąd oni mają za przeproszeniem wiedzieć, że koło Ciebie
właśnie dwaj gówniarze podpalają śmietnik? Telepatia?

Nikt Ci przecież nie karze samemu wymierzać sprawiedliwości,
ale coś chociażby takim jednym telefonem spróbować zrobić można [;
Avatar
patafian / 20 kwietnia 2011 o 22:19
Tia. Będą mieli co niszczyć nasi wspaniali chuligani, którzy rządzą w 350 tys mieście Lublin. Dzisiaj widziałem, jak na Czubach dwóch dresiarzy podpalało śmietnik. Jak straż pożarna gasiła jeden, to oni podpalili drugi. Dwaj śmierdziele, których nikt nie zauważał. na oczach wszystkich to robili. Brawo nie powiem komu, bo mnie zaczną ścigać zamiast tych śmieci. To ma być miasto kultury? To jest taka większa osada chamstwa i chuligaństwa. Żeby w tym mieście dwaj gówniarze z trocinami w mózgu grali na nosie wszystkim? Wstyd i hańba!
Avatar
człenio / 20 kwietnia 2011 o 21:14
lata świetlne za Dubajem http://demotywatory.pl/2963015/Przystanek-w-Dubaju, ale cóż, my nie śpimy na petrodolarach...
Avatar
gosc / 20 kwietnia 2011 o 23:37
Dlaczego one są czerwone?.Czego nie czarne!!!
Avatar
post / 20 kwietnia 2011 o 23:16
To jest większy problem, który wymyka się spod kontroli władz. Strażacy też mogliby powiadomić kogo trzeba. Ale u nas w takich sytuacjach obowiązuje zasada - każdy robi swoje i nie wtyka nosa w cudze sprawy. Bycie tzw społecznikiem jest przecież w naszym społeczeństwie niemile widziane. W tym tkwi sedno sprawy. Mimo woli solidaryzujemy się z chuliganami a nie ze stróżami porządku. A ci ostatni to już aby dyżur odbębnić i nie łapać złodzieja, bo to kłopot i dla stróża i dla złodzieja.
Avatar
spoko spoko / 20 kwietnia 2011 o 23:11
O ile znam naszą rzeczywistość i obowiązujące prawo, a także mantalność społeczeństwa, chroniące raczej takich bezmózgich ćwoków, a nie porządnego obywatela, to gdyby ten człenio zadzwonił stałby się ofiarą. przecież w takich sytuacjach nie reagują u nas nawet osoby uprawnione. Wolą zachować anonimowość i odwrócić głowę udając, że niczego nie widzieli. Ot taki dzwoniący wychodzi wtedy na frajera wystawianego wraz z dobytkiem na pastwę tym bezkarnym ciulom odurzonym czym tam popadnie. W tym przypadku też wszyscy ich znali i widzieli co porabiają, ale z powodów opisanych wyżej udają, że deszcz pada.
O ile znam naszą rzeczywistość i obowiązujące prawo, a także mantalność społeczeństwa, chroniące raczej takich bezmózgich ćwoków, a nie porządnego obywatela, to gdyby ten człenio zadzwonił stałby się ofiarą. przecież w takich sytuacjach nie reagują u nas nawet osoby uprawnione. Wolą zachować anonimowość i odwrócić głowę udając, że niczego nie widzieli. Ot taki dzwoniący wychodzi wtedy na frajera wystawianego wraz z dobytkiem na pastwę tym bezkarnym ciulom odurzonym czym tam popadnie. W tym przypadku też wszyscy ich znali i widzieli co porabi... rozwiń
Avatar
drań / 20 kwietnia 2011 o 23:02
ch*** mnie interesuja nowe słupki-głupki MPK...niech beda i drewniane...gdzie najtaniej w Lublinie benzyna jest??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????5,09?
Avatar
abc / 20 kwietnia 2011 o 22:30
@patafian - a to tak naprawdę ciężko zadzwonić na policję?
Skąd oni mają za przeproszeniem wiedzieć, że koło Ciebie
właśnie dwaj gówniarze podpalają śmietnik? Telepatia?

Nikt Ci przecież nie karze samemu wymierzać sprawiedliwości,
ale coś chociażby takim jednym telefonem spróbować zrobić można [;
Avatar
patafian / 20 kwietnia 2011 o 22:19
Tia. Będą mieli co niszczyć nasi wspaniali chuligani, którzy rządzą w 350 tys mieście Lublin. Dzisiaj widziałem, jak na Czubach dwóch dresiarzy podpalało śmietnik. Jak straż pożarna gasiła jeden, to oni podpalili drugi. Dwaj śmierdziele, których nikt nie zauważał. na oczach wszystkich to robili. Brawo nie powiem komu, bo mnie zaczną ścigać zamiast tych śmieci. To ma być miasto kultury? To jest taka większa osada chamstwa i chuligaństwa. Żeby w tym mieście dwaj gówniarze z trocinami w mózgu grali na nosie wszystkim? Wstyd i hańba!
Avatar
człenio / 20 kwietnia 2011 o 21:14
lata świetlne za Dubajem http://demotywatory.pl/2963015/Przystanek-w-Dubaju, ale cóż, my nie śpimy na petrodolarach...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!