sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin bez Echa?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 czerwca 2002, 19:29

Kielecka firma Echo Investment - właściciel terenu po byłym poligonie na Czechowie od roku nie może porozumieć się z miastem w sprawie zagospodarowania 107 hektarów. Według władz miasta ich koncepcja nie zgadza się z planem zagospodarowania tego terenu. Jest jednak szansa na przełom

Teren po byłym poligonie został zakupiony przez firmę z Kielc od Agencji Mienia Wojskowego. Za poligon zapłaciła ok. 12 mln zł.
Właściciel terenu - Echo Investment chce 8 hektarów przeznaczyć na centrum komercyjne, czyli obiekty handlowe i usługowe z kompleksem rozrywkowym z multikinem, małą gastronomią, butikami oraz parkingami na ok. 800 aut. Taki projekt przedstawiono na wczorajszej konferencji prasowej. - Jest to podstawowe założenie zagospodarowania terenu - mówi Piotr Gromniak, członek zarządu kieleckiej firmy. - Część zysków z komercyjnej działalności chcemy przeznaczyć na budowę parku.
Według tej koncepcji na Czechowie powstałby prawie 100-hektarowy teren zieleni. Firma wycofała się z pomysłu budowy w tym miejscu osiedla domów jednorodzinnych, które miało zająć około 30 hektarów.
- Chcielibyśmy w tym miejscu stworzyć prawdziwe centrum rekreacji - zapewnia P. Gromniak. - Ze ścieżkami rowerowymi, alejkami spacerowymi, kompleksem boisk, kortów i halą sportową, torem dla deskorolkarzy i górką saneczkową.
Co zatem stoi na przeszkodzie? Według firmy Echo Investment ich propozycje pozostają bez... echa.
- Dziwię się, że w Lublinie nikt nie chce z nami rozmawiać na poważne - twierdzi Krzysztof Gepner, pełnomocnik firmy. - W żadnym mieście, gdzie budowaliśmy podobne inwestycje nie napotkaliśmy na takie trudności, jak nad Bystrzycą. A zbudowaliśmy już 11 podobnych obiektów.
Firma deklaruje, że chce zainwestować w Lublinie 150 mln złotych. Zatrudnienie znalazłoby 1000 osób. - Byliby to w większości ludzie stąd - zapewnia K. Gepner. - W ciągu 18 miesięcy jesteśmy w stanie zmienić całkowicie wygląd tego terenu. Powstałoby miejsce podobne do krakowskich Błoni.
Co na to Ratusz? Wiceprezydent miasta, Janusz Mazurek twierdzi, że rozumie rozgoryczenie firmy. - Ich koncepcja kłóci się z planem zagospodarowania przestrzennego - przekonuje J. Mazurek. Musimy chronić zieleń. - Przed kim? Echo Investment też do tego dąży.
Według prezydenta Mazurka ostatnia propozycja kieleckiej firmy, która zakłada, że 8 ze 100 hektarów zostanie przeznaczonych na działalność komercyjną ma szanse na powodzenie. - Jest to interesująca koncepcja - twierdzi J. Mazurek. - Firma nie proponuje tam budowy hipermarketu, na co między innymi nie chcieliśmy się zgodzić. - Czy wobec tego poprze pan ich propozycję? - Na razie nie chcę składać deklaracji - odparł prezydent.
Czy wobec przedłużających się negocjacji z miastem Echo Investment może wycofać się z inwestycji? - Nie dopuszczamy takich myśli - mówi P. Gromniak. - Chyba że w lubelskim Ratuszu stoi kolejka inwestorów, którzy chcą wydać u was 150 mln. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!