niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Chcą zbudować maszt z antenami. Ma być wyższy niż 10-piętrowy wieżowiec

Dodano: 15 września 2016, 06:27
Autor: Dominik Smaga

Nowy maszt z nadajnikami telefonii komórkowej chce postawić operator sieci Play u zbiegu ul. Poligonowej i Zelwerowicza. Budowla ma być wyższa od 10-piętrowego wieżowca. Na razie spółka stara się o pozwolenie Urzędu Miasta, który raz już jej odmówił.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Maszt o wysokości 51 metrów miałby stanąć przy ul. Poligonowej 78a. Właśnie tej działki dotyczy wniosek złożony przez spółkę P4 w lubelskim Urzędzie Miasta. Operator chce umieścić na konstrukcji 5 anten radiolinii oraz 12 anten sektorowych i teraz stara się o tzw. decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Sprawa będzie rozpatrywana przez miasto już po raz drugi. Za pierwszym razem urzędnicy wydali decyzję odmowną. – Wniosek został negatywnie zaopiniowany przez Zarząd Dróg i Mostów ze względu na brak dojazdu z drogi publicznej do planowanego masztu – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Taką decyzję urzędników operator próbował podważyć w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, ale utrzymało ono w mocy rozstrzygnięcie lubelskiego Ratusza. Miasto musi się jednak ponownie zająć sprawą, bo korzystając z tzw. służebności gruntu inwestor zapewnił sobie dojazd, którego brak był wcześniej powodem odmownej decyzji.

Urząd Miasta oficjalnie poinformował o wszczęciu postępowania, teraz czeka na wnioski od zainteresowanych stron postępowania. Rozstrzygnięcie nie zapadnie jednak zbyt szybko, bo zmarła jedna z osób uznanych za stronę tej sprawy, a co najmniej do listopada może jeszcze potrwać sądowa procedura mająca ustalić prawowitego spadkobiercę, który stanie się stroną postępowania.

Miasto nie będzie badać wpływu planowanego masztu na otoczenie. Ratusz wydał decyzję stwierdzającą brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Użytkownik niezarejestrowany
ex_
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 września 2016 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
******dziennikwschodni.pl/lublin/jak-promieniuja-anteny-telefonii-komorkowej-nik-urzad-dostal-niekompletne-pomiary,n,1000174540.html
Rozwiń
ex_
ex_ (15 września 2016 o 16:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wyrzuć komórkę, tableta i td to nie będziesz ptrzebował nadajników. przy oakzji wyrzuć jeszczę mikrofalówkę, router wifi i radio jeśli masz. to też emituje promoeniowanie.
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2016 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@Gość (dzisiaj o 10:51) Kury jak kury zaraz wymyślą, że bedą bezpłodni od tego i się bzykac nie będa mogli. Ludzie potrafią naprawdę tak do J**** ze czasem az czlowiek sie zastanawia czy ludzie wogóle potrafią myslec ;)
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2016 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@ Gość (dzisiaj o 11:41) Święte słowa :)
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2016 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@pralina Po grzyba nadajnik zdala od terenó zmaieszkałych, zeby sygnał nie docierał?? Nadajnik robi sie po to, żeby więcej ludzi korzystało, a nie po to, żeby stał.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!