czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lublin. Cmentarze we Wszystkich Świętych 2013: jak dojechać, gdzie zaparkować

  Edytuj ten wpis
Autor: drs, p.p.

Lublin. Ul. Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową (Maciej Kaczanowski)
Lublin. Ul. Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową (Maciej Kaczanowski)

We Wszystkich Świętych zmienia się organizacja ruchu przy niektórych lubelskich cmentarzach. Sprawdź, jak dojechać.

Cmentarz na Majdanku

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od dziś do 3 listopada włącznie.

Wjazd

Na Drodze Męczenników Majdanka wyłączone zostały światła na skrzyżowaniu z ul. Herc. Za tym skrzyżowaniem pas ruchu (jadąc od centrum) przy osi jezdni będzie przeznaczony do jazdy na wprost.

Natomiast zatoka parkingowa przy dawnym obozie ma służyć jako pas do skrętu w prawo. Co dalej? Ul. Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową i służyć będzie jako droga dojazdowa do cmentarza.

Wyjazd

Został poprowadzony za punktami kamieniarskimi drogą gruntową wprost na rondo. Na samym rondzie nie wolno skręcić w lewo w Drogę Męczenników Majdanka. Aby dojechać do centrum, trzeba jechać prosto przez Dekutowskiego, a następnie w lewo w al. Witosa.

Parkowanie

Przy cmentarzu będzie więcej miejsc niż zwykle. Przed przebudową parking przy nekropolii mieścił ok. 100 pojazdów, teraz jest tam 278 miejsc, przy czym ok. 30 zostanie zajętych pod stoiska handlowe. Dodatkowe miejsca powstaną na ul. Dekutowskiego od Drogi Męczenników Majdanka do al. Witosa.

Tu jeden pas jezdni zostanie przeznaczony na parking. Samochód będzie można stawiać też m.in. na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku i przy ul. Dobrzańskiego na parkingach Uniwersytetu Przyrodniczego.

Inne zmiany

Do 3 listopada kierowców jadących Drogą Męczenników Majdanka od strony śródmieścia obowiązywać ma zakaz skrętu w lewo w ul. Lucyny Herc. Nie będzie można też skręcać w lewo na teren muzeum jadąc od strony Felina.


Cmentarz przy Lipowej

Dojazd

Od dziś do niedzieli włącznie pojawi się dodatkowa możliwość dojazdu na cmentarz od strony ul. Głębokiej przez ul. Raabego, skąd (uwaga!) będzie można skręcić w prawo w ul. Obrońców Pokoju. Odcinek ul. Obrońców Pokoju między Raabego a Uniwersytecką (przy ogrodzeniu Radia Lublin) będzie przez ten czas wyjątkowo drogą dwukierunkową.

Parkowanie

1 listopada darmowy będzie parking pod Plazą, czynny będzie od godz. 7 do 21. W tym czasie podniesione mają być szlabany wjazdowe i wyjazdowe. Na dwóch poziomach jest tu 670 miejsc. Przypominamy, że na parking pod Plazą nie mogą wjeżdżać pojazdy wyposażone w instalację gazową.

Między 31 października a 3 listopada parkować będzie można po obu stronach ul. Głębokiej na odcinku od Narutowicza do Raabego.

Znaki zakazujące zatrzymywania się będą w tym czasie zasłonięte.

Natomiast zatoka postojowa przy ul. Obrońców Pokoju obok Plazy zostanie wydzielona jako parking wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.Cmentarz przy Pszczelej

W piątek na Pszczelej będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej. Pozwoli to wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe.

Spod cmentarza będzie można wyjechać przez Kukułczą i Letniskową do Krężnickiej. Autobusy dojadą tylko pod kościół.

Cmentarz przy Mościckiego

Od dziś w rejonie cmentarza przy ul. Mościckiego w Chełmie, jak co roku, będzie zmieniona organizacja ruchu. Od czwartku do niedzieli ruch od ul. Mościckiego do skrzyżowania z ul. Reytana będzie odbywał się jednokierunkowo.

W przypadku dużego natężenia ruchu na skrzyżowaniu ul. Wojsławickiej i 3 Maja będzie prowadzona ręczna regulacja ruchem. Wokół cmentarza zostaną wydzielone nowe miejsca parkingowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
łap za kieszeń
asd
PIK
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

łap za kieszeń
łap za kieszeń (31 października 2013 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

chamy się rwą na cmentarze... jakby nie mogli każdego innego dnia sobie pójśc tylko akurat rzucą się jutro jak stado baranów

Rozwiń
asd
asd (31 października 2013 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przy Unickiej nic się nie zmienia.

Rozwiń
PIK
PIK (31 października 2013 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wydawało mi się że jest jeszcze cmentarz na Unickiej, czyżby DW zapomniał o nim?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!