poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Czas upłynął, przebudowa drogi jeszcze nie. Kiedy skończą prace?

Dodano: 6 grudnia 2017, 09:40
Autor: drs

(fot. Maciej Kaczanowski)

Do 30 listopada miała się zakończyć przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino od ul. Armii Krajowej do al. Kraśnickiej. Mimo to prace mogą się przeciągnąć nawet do najbliższego poniedziałku.

Jako powód opóźnienia wskazywane są roboty prowadzone przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które weszło na plac budowy komplikując pracę drogowcom. – Prace trzeba dokończyć tam, gdzie teren był zajmowany przez LPEC – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

To właśnie z powodu wymiany sieci ciepłowniczej miasto dało drogowcom dodatkowy czas na zakończenie przebudowy. Ze wszystkim mieli zdążyć do końca listopada. Nie zdążyli.

– Pozostało położenie chodnika i ścieżki rowerowej na wysokości ul. Ułanów, przy kładce dla pieszych brakuje dojścia od ul. Pielęgniarek – wylicza Kieliszek.

Wykonawca musi się też uporać z budową parkingu między kościołem a pomnikiem, a także z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino i ul. Armii Krajowej, która od poniedziałku już miga na pomarańczowo. – Wszystkie prace powinny się zakończyć do niedzieli, najpóźniej do poniedziałku. Jednocześnie zaczynamy odbiory już wykonanych robót.

Z zakończeniem i rozliczeniem inwestycji Ratusz musi się uporać do końca roku, aby nie musiał oddawać rządowych pieniędzy przyznanych na przebudowę sfatygowanej drogi.

Ul. Bohaterów Monte Cassino już w przyszłym roku bardzo zyska na znaczeniu, bo po wybudowaniu jej nowego odcinka będzie się tędy jeździło do al. Solidarności i dalej, do obwodnicy Lublina.

>>>

Zobacz także: Nowe mieszkania powstaną przy ul. Spokojnej w Lublinie

WIDEO

mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkaniec osiedla
mieszkaniec osiedla (6 grudnia 2017 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od strony ronda, Wileńska, Zana, Boh. M.Casino  sciezka  z jednej strony urywa  sie  przed  sklepem z odzieża, a z drugiej  strony przed  wejsciem  do  E.Lecclerka, daalj sciezki nie ma
Rozwiń
Mieszkaniec
Mieszkaniec (6 grudnia 2017 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Tak jak "bubel" ul. Tymiankowej !!!!
 Co masz na myśli z tym bublem? O tym, że dzięki staraniom rady dzielnicy zrezygnowano z progów zwalniających i teraz piraci szaleją po tej ulicy to już wiem. Coś jeszcze?
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli z przebudową jest "związany" Pan Kieliszek to opóźnienia są "usprawiedliwione" ??? Tak jak "bubel" ul. Tymiankowej !!!!
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
HAHAHA! Kiedyś już pisałam, ja na wojeciechowską wlazł LPEC to wszyscy się smiali z ich roboty... cytat od Pani ze sklepu " A jak oni mają robić? jak non stop po zakupy przychodza. jeden to z 5 razy dziennie po pączki lata":D to fakt, pracuje niedaleko i jak lpec robił to przez miesiąc nic się nie działo na budowie. no ale kto miastowej współce kare przywali?
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 11:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetnie, a jak tam budowa przedłużenia BMC, kiedy zostanie otwarta Wojciechowska, co z ulicą Bliską?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!