Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2015 r.
6:50

Lublin czeka na DARTa. Nie ma pewności, że będzie gotowy na czas

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A
DART na dworcu w Lublinie – pokaz w październiku 2015. Fot. Wojciech Nieśpiałowski
DART na dworcu w Lublinie – pokaz w październiku 2015. Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Choć już za mniej niż dwa tygodnie powinien wyruszyć w trasę z Lublina nowoczesny pociąg Dart, to wciąż nie wiadomo, czy rzeczywiście tak się stanie. Przewoźnik nie ma pewności, czy pojazd będzie gotowy na czas.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spółka PKP Intercity zamówiła łącznie 20 pociągów typu Dart, a cały ich komplet, zgodnie z umową, ma być dostarczony do końca roku. Wcześniej, bo już 13 grudnia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów i wtedy też z Lublina wyruszyć miał pierwszy z nowych pojazdów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Dartem obsługiwany miał być od połowy grudnia pociąg IC Roździeński z Lublina (odjazd o 10.00) przez Warszawę Centralną (o 12.15) i Częstochowę (14.57) do Katowic (16.16). Powrotny wyjazd z Katowic planowano na 11.43, przyjazd do Lublina na 18.01.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy rzeczywiście w dniu wejścia w życie nowego rozkładu przewoźnik będzie gotowy z nowym taborem. – Czekamy na odbiory pojazdów – mówi Beata Czemerajda z centrali PKP Intercity. Do tej pory odbiorów nie przeszedł choćby jeden z zamówionych pociągów: – Czekamy na pierwszych kilka – dodaje Czemerajda. Spółka nie jest jeszcze w stanie odpowiedzieć, kiedy może być już wiadomo, czy w połowie grudnia nowy skład wyjedzie z Lublina.

Pociąg IC Roździeński jest jednym z pięciu połączeń z Lublina, które mają być obsługiwane przez Darty. Zgodnie z zasadami unijnego dofinansowania do zakupu Dartów kolej musi korzystać z nich na ściśle określonych trasach, a wśród nich jest m.in. trasa z Lublina do Warszawy. Dotacja wynosiła 574 miliony zł, a kolej może zostać zmuszona do jej zwrotu, jeśli składy nie zostaną dostarczone do końca roku. Miesiąc przed tym terminem większość zamówionych pociągów jest jeszcze w bydgoskiej fabryce Pesa.



 

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Małgorzata / 28 stycznia 2017 o 01:20
Ten pociąg to koszmar! I nie tylko przez brak przedziałów, ale to jest główny mankament. Autobusy powinny jeździć w mieście, a nie przez cała Polskę.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 17:26
Chodzi mi o linię kolejową oczywiście
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 17:23
Dobrym pomysłem jeszcze za czasów PRL-u była linia z Lublina do Kielc przez Ostrowiec Świętokrzyski. Dziwię się, że do tego pomysłu nie powrócono teraz. Czas przejazdu pociągów do Krakowa, Wrocławia czy Katowic znacznie by się skrócił w porównaniu do trasy przez Puławy, Radom i Skarżysko
Avatar
pasażer / 1 grudnia 2015 o 13:10

Lublin - Katowice via Warszawa???!!! ktoś spojrzał na mapę polski wymyślając taką relację?

Oczywiście. Wszystkie nowe pociągi tylko przez Warszawę. Dzięki temu podróż z Lublina do Katowic, zamiast się skrócić, to się wydłuży i to o dobre 2,5h! O tym oczywiście nie napiszecie…. Tymczasem… można było zapodać DARTa na trasę pociągu "Sztygar" z Lublina przez Kielce (szybka nawrotka bez zmiany lokomotywy) i dalej przez Zawiercie, Katowice do Wrocławia. Podobnie jak kiedyć IR "Bolko" ten pociąg jeździ wypchany po dach! Podróż do Katowic skróciłaby się o dobre kilkanaście minut… ale po co, wazne że będzie DART i przez Warszawę…. Niedługo pociągiem do Krakowa, albo nawet Kielc będziemy jeździć tylko przez Warszawę...

Z punktu widzenia mieszkańca Nałęczowa, Puław, Lublina i Dęblina nowe połączenia są do d! Do Krakowa, Katowic przez warszawkę, co za chory pomysł. Poza tym nowy skład też nie powala: wąskie przejścia, twarde siedzenia, brak przedziałów.

NIE KARMCIE TROLI

pewnie Uczelnie warszawkie narzekają na NIŻ i mamy drenowanie Lubelskiego żeby przypadkiem do Krakowa nie wyjechali
taki jest skutek myślenia warszawskiego już by cała Polska zapomniała o Wschodzie
 A przypomnieli sobie dzięki TAŚMOM.

 

Niestety Lubelszczyzna jak zwykle dostaje po d.pie , zamiast szybciej i taniej dostaniemy dłuższej i drożej .Trzeba by tych urzędników biurkowych rozliczać z tego co robią to nie było by takich historii jak teraz. Przy takim rozkładzie kolej tylko dalej będzie tracić a nie zarabiać . Ciekawe czy ktoś z urzędasów czyta to co piszą ludzie ? trasa na Kraków jest bardzo oblegana ale nie przez Warszawę . Ludzie maja dość beznadziejnych decyzji które wprowadzają nie tylko zamęt , przeczą zdrowemu rozsądkowi ale i powodują niechęć do przewoźnika i zamiast PKP , PKSu i  busiarzy wybierają POLSKI BUS tanio i ze zdrowym podejściem do pasażera .

jak zwykle dostaje po d.pie , zamiast szybciej i taniej dostaniemy dłuższej i drożej .Trzeba by tych urzędników biurkowych rozliczać z tego co robią to nie było by takich historii jak teraz. Przy takim rozkładzie kolej tylko dalej będzie tracić a nie zarabiać . Ciekawe czy ktoś z urzędasów czyta to co piszą ludzie ? trasa na Kraków jest bardzo oblegana ale nie przez Warszawę . Ludzie maja dość beznadziejnych decyzji które wprowadzają nie tylko zamęt , przeczą zdrowemu rozsądkowi ale i powodują niechęć do przewoźnika i zamiast PKP , PKSu i&n... rozwiń
Avatar
Jan78 / 1 grudnia 2015 o 11:51

TO JEST
kara ZA wybory

Avatar
Jan78 / 1 grudnia 2015 o 11:49

NIE KARMCIE TROLI

pewnie Uczelnie warszawkie narzekają na NIŻ i mamy drenowanie Lubelskiego żeby przypadkiem do Krakowa nie wyjechali
taki jest skutek myślenia warszawskiego już by cała Polska zapomniała o Wschodzie
 A przypomnieli sobie dzięki TAŚMOM.

 

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 11:35
Uwzględniając to że jednak trochę osób dojeżdża każdego dnia do pracy w Wawie to ten rozkład jest totalne dno. I to w obie strony. Z rana w Warszawie pierwszy kurs jest za późno, a powrotne składy z Katowic i Szczecina. No to się zacznie. Przecież tym ignorantom z IC kamienie wozić a nie ludzi. A nowy skład? Jeszcze nie wiem. Z mojego doświadczenia wynika że w bezprzedziałowych wagonach rano jest zbyt silne oświetlenie, jeżeli fotele będą miały regulację nachylenia oparcia to ok. Ale czy mają? Nie wiem. Najgorsze to jednak OPÓŹNIENIA i ... Wasza (IC) Bezkarność w tym wzgłędzie.
Uwzględniając to że jednak trochę osób dojeżdża każdego dnia do pracy w Wawie to ten rozkład jest totalne dno. I to w obie strony. Z rana w Warszawie pierwszy kurs jest za późno, a powrotne składy z Katowic i Szczecina. No to się zacznie. Przecież tym ignorantom z IC kamienie wozić a nie ludzi. A nowy skład? Jeszcze nie wiem. Z mojego doświadczenia wynika że w bezprzedziałowych wagonach rano jest zbyt silne oświetlenie, jeżeli fotele będą miały regulację nachylenia oparcia to ok. Ale czy mają? Nie wiem. Najgorsze to jednak OPÓŹNIENIA i ... ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 11:32
Przecież o połączeniach typu Dęblin- Radom przez Warszawę to PKP gadało już dawno w swoich planach ( 5 lat temu, może więcej). Inna sprawa to skomunikowanie pociągów PR i IC na stacji Lublin 5-10 minut na przesiadkę to trochę mało, zwłaszcza dla starszych, rodzin z dziećmi ( jak Ci za mało to 2 godziny wcześniej - wtedy zdążysz się przesiąść)
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 11:20

Ja wszystko rozumiem i super, że będą nowoczesne pociągi, ale... z Lublina do Krakowa przez Warszawę??? Czy ktoś na głowę już upadł w tym warszawocentryzmie? Jedyne wytłumaczenie jakie mógłbym zrozumieć to, że to był jedyny sposób by uzyskać fundusze z UE. Inaczej to szczyt głupoty i arogancji.

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 10:23

Z punktu widzenia mieszkańca Nałęczowa, Puław, Lublina i Dęblina nowe połączenia są do d! Do Krakowa, Katowic przez warszawkę, co za chory pomysł. Poza tym nowy skład też nie powala: wąskie przejścia, twarde siedzenia, brak przedziałów.

Nie wytrzymasz kilku godzin w wagonie bez oddzielnych przedziałów ?

Latałeś kiedyś samolotem ?

Samolotem podróż trwa nawet 10 - 12 godzin (np. do USA).

Też przeszkadzało ci podróżowanie bez 6 - 8 osobowych przedziałów ?  ;)

.......................

A w autobusach MPK podróż trwa czasem nawet 40 - 50 minut (między odległymi dzielnicami Lublina).

I to na stojąco.

Nie wytrzymasz kilku godzin w wagonie bez oddzielnych przedziałów ?

Latałeś kiedyś samolotem ?

Samolotem podróż trwa nawet 10 - 12 godzin (np. do USA).

Też przeszkadzało ci podróżowanie bez 6 - 8 osobowych przedziałów ?  ;)

.......................

A w autobusach MPK podróż trwa czasem nawet 40 - 50 minut (między odległymi dzielnicami Lublina).

I to na stojąco.

rozwiń
Avatar
Małgorzata / 28 stycznia 2017 o 01:20
Ten pociąg to koszmar! I nie tylko przez brak przedziałów, ale to jest główny mankament. Autobusy powinny jeździć w mieście, a nie przez cała Polskę.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 17:26
Chodzi mi o linię kolejową oczywiście
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 17:23
Dobrym pomysłem jeszcze za czasów PRL-u była linia z Lublina do Kielc przez Ostrowiec Świętokrzyski. Dziwię się, że do tego pomysłu nie powrócono teraz. Czas przejazdu pociągów do Krakowa, Wrocławia czy Katowic znacznie by się skrócił w porównaniu do trasy przez Puławy, Radom i Skarżysko
Avatar
pasażer / 1 grudnia 2015 o 13:10

Lublin - Katowice via Warszawa???!!! ktoś spojrzał na mapę polski wymyślając taką relację?

Oczywiście. Wszystkie nowe pociągi tylko przez Warszawę. Dzięki temu podróż z Lublina do Katowic, zamiast się skrócić, to się wydłuży i to o dobre 2,5h! O tym oczywiście nie napiszecie…. Tymczasem… można było zapodać DARTa na trasę pociągu "Sztygar" z Lublina przez Kielce (szybka nawrotka bez zmiany lokomotywy) i dalej przez Zawiercie, Katowice do Wrocławia. Podobnie jak kiedyć IR "Bolko" ten pociąg jeździ wypchany po dach! Podróż do Katowic skróciłaby się o dobre kilkanaście minut… ale po co, wazne że będzie DART i przez Warszawę…. Niedługo pociągiem do Krakowa, albo nawet Kielc będziemy jeździć tylko przez Warszawę...

Z punktu widzenia mieszkańca Nałęczowa, Puław, Lublina i Dęblina nowe połączenia są do d! Do Krakowa, Katowic przez warszawkę, co za chory pomysł. Poza tym nowy skład też nie powala: wąskie przejścia, twarde siedzenia, brak przedziałów.

NIE KARMCIE TROLI

pewnie Uczelnie warszawkie narzekają na NIŻ i mamy drenowanie Lubelskiego żeby przypadkiem do Krakowa nie wyjechali
taki jest skutek myślenia warszawskiego już by cała Polska zapomniała o Wschodzie
 A przypomnieli sobie dzięki TAŚMOM.

 

Niestety Lubelszczyzna jak zwykle dostaje po d.pie , zamiast szybciej i taniej dostaniemy dłuższej i drożej .Trzeba by tych urzędników biurkowych rozliczać z tego co robią to nie było by takich historii jak teraz. Przy takim rozkładzie kolej tylko dalej będzie tracić a nie zarabiać . Ciekawe czy ktoś z urzędasów czyta to co piszą ludzie ? trasa na Kraków jest bardzo oblegana ale nie przez Warszawę . Ludzie maja dość beznadziejnych decyzji które wprowadzają nie tylko zamęt , przeczą zdrowemu rozsądkowi ale i powodują niechęć do przewoźnika i zamiast PKP , PKSu i  busiarzy wybierają POLSKI BUS tanio i ze zdrowym podejściem do pasażera .

jak zwykle dostaje po d.pie , zamiast szybciej i taniej dostaniemy dłuższej i drożej .Trzeba by tych urzędników biurkowych rozliczać z tego co robią to nie było by takich historii jak teraz. Przy takim rozkładzie kolej tylko dalej będzie tracić a nie zarabiać . Ciekawe czy ktoś z urzędasów czyta to co piszą ludzie ? trasa na Kraków jest bardzo oblegana ale nie przez Warszawę . Ludzie maja dość beznadziejnych decyzji które wprowadzają nie tylko zamęt , przeczą zdrowemu rozsądkowi ale i powodują niechęć do przewoźnika i zamiast PKP , PKSu i&n... rozwiń
Avatar
Jan78 / 1 grudnia 2015 o 11:51

TO JEST
kara ZA wybory

Avatar
Jan78 / 1 grudnia 2015 o 11:49

NIE KARMCIE TROLI

pewnie Uczelnie warszawkie narzekają na NIŻ i mamy drenowanie Lubelskiego żeby przypadkiem do Krakowa nie wyjechali
taki jest skutek myślenia warszawskiego już by cała Polska zapomniała o Wschodzie
 A przypomnieli sobie dzięki TAŚMOM.

 

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 11:35
Uwzględniając to że jednak trochę osób dojeżdża każdego dnia do pracy w Wawie to ten rozkład jest totalne dno. I to w obie strony. Z rana w Warszawie pierwszy kurs jest za późno, a powrotne składy z Katowic i Szczecina. No to się zacznie. Przecież tym ignorantom z IC kamienie wozić a nie ludzi. A nowy skład? Jeszcze nie wiem. Z mojego doświadczenia wynika że w bezprzedziałowych wagonach rano jest zbyt silne oświetlenie, jeżeli fotele będą miały regulację nachylenia oparcia to ok. Ale czy mają? Nie wiem. Najgorsze to jednak OPÓŹNIENIA i ... Wasza (IC) Bezkarność w tym wzgłędzie.
Uwzględniając to że jednak trochę osób dojeżdża każdego dnia do pracy w Wawie to ten rozkład jest totalne dno. I to w obie strony. Z rana w Warszawie pierwszy kurs jest za późno, a powrotne składy z Katowic i Szczecina. No to się zacznie. Przecież tym ignorantom z IC kamienie wozić a nie ludzi. A nowy skład? Jeszcze nie wiem. Z mojego doświadczenia wynika że w bezprzedziałowych wagonach rano jest zbyt silne oświetlenie, jeżeli fotele będą miały regulację nachylenia oparcia to ok. Ale czy mają? Nie wiem. Najgorsze to jednak OPÓŹNIENIA i ... ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 11:32
Przecież o połączeniach typu Dęblin- Radom przez Warszawę to PKP gadało już dawno w swoich planach ( 5 lat temu, może więcej). Inna sprawa to skomunikowanie pociągów PR i IC na stacji Lublin 5-10 minut na przesiadkę to trochę mało, zwłaszcza dla starszych, rodzin z dziećmi ( jak Ci za mało to 2 godziny wcześniej - wtedy zdążysz się przesiąść)
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 11:20

Ja wszystko rozumiem i super, że będą nowoczesne pociągi, ale... z Lublina do Krakowa przez Warszawę??? Czy ktoś na głowę już upadł w tym warszawocentryzmie? Jedyne wytłumaczenie jakie mógłbym zrozumieć to, że to był jedyny sposób by uzyskać fundusze z UE. Inaczej to szczyt głupoty i arogancji.

Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 10:23

Z punktu widzenia mieszkańca Nałęczowa, Puław, Lublina i Dęblina nowe połączenia są do d! Do Krakowa, Katowic przez warszawkę, co za chory pomysł. Poza tym nowy skład też nie powala: wąskie przejścia, twarde siedzenia, brak przedziałów.

Nie wytrzymasz kilku godzin w wagonie bez oddzielnych przedziałów ?

Latałeś kiedyś samolotem ?

Samolotem podróż trwa nawet 10 - 12 godzin (np. do USA).

Też przeszkadzało ci podróżowanie bez 6 - 8 osobowych przedziałów ?  ;)

.......................

A w autobusach MPK podróż trwa czasem nawet 40 - 50 minut (między odległymi dzielnicami Lublina).

I to na stojąco.

Nie wytrzymasz kilku godzin w wagonie bez oddzielnych przedziałów ?

Latałeś kiedyś samolotem ?

Samolotem podróż trwa nawet 10 - 12 godzin (np. do USA).

Też przeszkadzało ci podróżowanie bez 6 - 8 osobowych przedziałów ?  ;)

.......................

A w autobusach MPK podróż trwa czasem nawet 40 - 50 minut (między odległymi dzielnicami Lublina).

I to na stojąco.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 9 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 3 4

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 0

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 5

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 10

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 14 27

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 27 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 2 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.