Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2018 r.
16:44

Lublin: Dokąd trafi urząd miasta? Lista adresów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 19 A A
Do wynajętych pomieszczeń mają trafić urzędnicy pracujący teraz w biurowcu przy ul. Leszczyńskiego 20<br />
Do wynajętych pomieszczeń mają trafić urzędnicy pracujący teraz w biurowcu przy ul. Leszczyńskiego 20
(fot. Google Street View)

Znamy już listę adresów, spośród których Urząd Miasta będzie wybierać swoją nową siedzibę. Wczoraj komisyjnie otwarte zostały oferty złożone w odpowiedzi na miejskie ogłoszenie o poszukiwaniu biur do wynajęcia. Umowa ma być zawarta na co najmniej 10 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urząd szuka 5 tys. mkw. biur w budynku wyposażonym w parkingi i dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Te wymogi znalazły się w zaproszeniu do składania ofert. Było też zastrzeżenie, że w grę wchodzą biura z całego Lublina, ale preferowane będą te z konkretnego rejonu. Chodzi o obszar otoczony al. Solidarności, al. Sikorskiego, al. Kraśnicką, Głęboką, Muzyczną, Lubelskiego Lipca ’80, al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia.

W odpowiedzi na ogłoszenie Ratusz dostał siedem ofert, które wczoraj komisyjnie otwarto. Dwie z nich dotyczą budynków już wcześniej wskazywanych jako możliwe siedziby Urzędu Miasta.

• Jednym z nich jest biurowiec między ul. Spokojną a Wieniawską, którego budowa właśnie dobiega końca. Jeszcze zanim się zaczęła, miasto wynajęło w nim biura, nazywając to „najmem rzeczy przyszłej”. Umowa ostatecznie została zerwana bez kosztów dla miasta, bo zastrzeżenia do takiego najmu zgłosił Urząd Zamówień Publicznych. Jego kontrolerzy uznali, że doszło do zlecenia robót budowlanych bez wymaganego prawem przetargu. Od takiego zarzutu prezydent uwalniany był już dwa razy, jeszcze nieprawomocnie.

• Druga z ofert to biurowiec przy Czechowskiej 19a. Kilka lat temu Ratusz zaklepał sobie tu biura, a wtedy budynek... zniknął. Jego właściciel zrównał go z ziemią i zaczął stawiać nowy. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, miasto zerwało umowę tłumacząc, że nie tak umawiało się z właścicielem, bo miał on tylko przystosować biura do potrzeb Urzędu Miasta.

Jakie są pozostałe oferty? Wśród nich jest • nowy biurowiec na rogu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej, gdzie wcześniej wprowadził się Zarząd Transportu Miejskiego. Autorzy tej oferty wskazali też alternatywny adres: Szeligowskiego 6.

Kolejna oferta to • pomieszczenia w biurowcu Batory przy al. Kraśnickiej 31, obok skrzyżowania z Wojciechowską. Inny adres proponowany urzędnikom to • ul. Jana Pawła II 13, czyli budynek nieopodal kościoła pw. św. Rodziny. Ten, na którego parterze działa drogeria Rossmann.

W grze jest również • ul. Rusałka 17, czyli biały budynek na rogu ul. Wesołej, gdzie mieści się Galeria Rusałka. Ostatnia z ofert to • ul. Długa 5 w dzielnicy Kośminek.

Ratusz nie zdradzał wczoraj zaproponowanych mu warunków, w tym stawek czynszu. Mają być one tematem negocjacji, które urząd ma podjąć z każdym, kto złożył poprawną ofertę.

Do wynajętych w tym trybie pomieszczeń mają się przenieść wydziały działające w dość przestarzałym biurowcu przy Leszczyńskiego 20, gdzie mieści się m. in. Wydział Komunikacji, czy też Wydział Spraw Administracyjnych. Kiedy może dojść do skutku taka przeprowadzka? – Na razie nie wiemy – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Wiele zależy od negocjacji, które są jeszcze przed nami.

Po opróżnieniu miejskiego biurowca przy Leszczyńskiego 20, ma on być zburzony i zastąpiony nowym.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lbn / 9 marca 2018 o 10:55
undefined napisał:
To typowo lewackie że u żuka  administracja rozwija się jak hydra.
 hehe wydaje mi się że to PiS aministrację z roku na rok powiększa, mamy chyba najliczniejszy rząd w całej Europie, dojna zmiana to prawdziwy problem bo premie dostają jedynie ministrowie(kilkudziesięciotysięczne) oraz Rydzyk(milionowe) a zwykli ludzie nie dostają nic albo dostają ochłap
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 08:47
To typowo lewackie że u żuka administracja rozwija się jak hydra.
Avatar
opo / 9 marca 2018 o 07:36
Jaka chwała???? Za co??? Pracuje i bierze wypłatę!!!! Za co wychwalać??czy mniebktos chwali za robotę???
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 06:34
W tym samym czasie "ratusz" nie może sprzedać od kilku lat sprzedać budynku w ścisłym centrum. Wymóg wyposażenia w parkingi jest tym bardziej niezrozumiały, że to urzędnicy powodują korki w centrum i na jego obrzeżach, a nie mieszkańcy.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 04:14
To jest odpowiedzialne i profesjonalne podejście. Pamiętajmy, to w jakiej jakości biurowcu firma czy urząd przyjmuje, wpływa na postrzeganie regionu przez zagranicznych kontrahentów i inwestorów. Dlatego, że Urząd Marszałkowski wybudował Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK), do regionu przybywają nowocześni inwestorzy np. z krajów Azji. A Urząd Miasta Lublin też ten trend zauważył, i dlatego planuje nowoczesny biurowiec na Leszczyńskiego, oby było to coś oryginalnego, tak aby można było powiedzieć, od razu, że jest to biurowiec Miasta Lublin. Potrzebujemy oryginalnych budowli jak wody. Nowoczesne biurowce są gwarantem nowoczesnych inwestycji. Tak samo jak kolorowy neon przyciąga więcej klientów niż zwykły szyld. Ciekawe kiedy Urząd Wojewódzki wybuduje sobie nowoczesny biurowiec, zamiast przyjmować petentów w dotychczasowych chlewikach... monumentalizm musi ustąpić pragmatyzmowi, i nowoczesnej architekturze. Tylko nowoczesne biurowce gwarantem nowoczesnych miejsc pracy. Samorząd to już wie. Rząd tego nie przyzna. Inwestorzy preferują teraz nowoczesność, futuryzm i przyszłość. Dlatego głosuję na Żuka i Sosnowskiego, PO i PSL.
To jest odpowiedzialne i profesjonalne podejście. Pamiętajmy, to w jakiej jakości biurowcu firma czy urząd przyjmuje, wpływa na postrzeganie regionu przez zagranicznych kontrahentów i inwestorów. Dlatego, że Urząd Marszałkowski wybudował Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK), do regionu przybywają nowocześni inwestorzy np. z krajów Azji. A Urząd Miasta Lublin też ten trend zauważył, i dlatego planuje nowoczesny biurowiec na Leszczyńskiego, oby było to coś oryginalnego, tak aby można było powiedzieć, od razu, że jest to biurowiec Miasta Lubl... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:24
nie każda działka w centrum się nadaje na lokalizację biurowca, nie wspominam już o tym, że budowa od zera biurowca to koszt XXXXX razy większy od płacenia czynszu co miesiąc za wynajęcie powierzchni, Lublin nie jest na tyle bogatym miastem, żeby mieć wolne środki w wysokości 100 czy 200 mln na budowę od zera biurowca, gdyby miał Żuk już dawno załatwiłby nową siedzibę dla urzędników
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:16
Chwała Żukowi za to, że chce poprawić komfort pracy tak urzędników, jak i petentów. Skupienie kilkudziesięciu wydziałów rozsianych po całym mieście i po różnych dzielnicach w jednym czy dwóch biurowcach, to bardzo dobry pomysł. Ale krótkowzroczni idioci tego nie zrozumieją i będą pisać jakieś komiczne bzdety o ustawionych przetargach.
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:14
URZĘDY MUSZĄ BYĆ W CENTRUM ŻEBY KAŻDY MIESZKANIEC MIAŁ DO NICH RELATYWNIE TAKĄ SAMĄ ODLEGŁOŚĆ I ŻEBY NIE DOCHODZIŁO DO SYTUACJI ŻE JEDNA BABCIA MA URZĄD POD NOSEM A DRUGA MUSI JECHAĆ 1.5H AUTOBUSEM PRZEZ CAŁE MIASTO!!!
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:11
pisowskie trolle sieją propagandę, jak pod każdym artykułem: "Żuk to, Żuk tamto" rzygam tym hejtem
Avatar
mieszkaniec / 8 marca 2018 o 23:10
undefined napisał:
Jak to jest, że Miasto sprzedaje działki w centrum Lublina  a potem za grube miliony wynajmuje powierzchnie biurowe. Kto na tym zarabia i komu się to opłaci ?.
 Sprzedaje małe działki na których nie stoi żaden nowoczesny biurowiec. Jesteś głupi czy tylko udajesz głupiego?
Avatar
lbn / 9 marca 2018 o 10:55
undefined napisał:
To typowo lewackie że u żuka  administracja rozwija się jak hydra.
 hehe wydaje mi się że to PiS aministrację z roku na rok powiększa, mamy chyba najliczniejszy rząd w całej Europie, dojna zmiana to prawdziwy problem bo premie dostają jedynie ministrowie(kilkudziesięciotysięczne) oraz Rydzyk(milionowe) a zwykli ludzie nie dostają nic albo dostają ochłap
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 08:47
To typowo lewackie że u żuka administracja rozwija się jak hydra.
Avatar
opo / 9 marca 2018 o 07:36
Jaka chwała???? Za co??? Pracuje i bierze wypłatę!!!! Za co wychwalać??czy mniebktos chwali za robotę???
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 06:34
W tym samym czasie "ratusz" nie może sprzedać od kilku lat sprzedać budynku w ścisłym centrum. Wymóg wyposażenia w parkingi jest tym bardziej niezrozumiały, że to urzędnicy powodują korki w centrum i na jego obrzeżach, a nie mieszkańcy.
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 04:14
To jest odpowiedzialne i profesjonalne podejście. Pamiętajmy, to w jakiej jakości biurowcu firma czy urząd przyjmuje, wpływa na postrzeganie regionu przez zagranicznych kontrahentów i inwestorów. Dlatego, że Urząd Marszałkowski wybudował Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK), do regionu przybywają nowocześni inwestorzy np. z krajów Azji. A Urząd Miasta Lublin też ten trend zauważył, i dlatego planuje nowoczesny biurowiec na Leszczyńskiego, oby było to coś oryginalnego, tak aby można było powiedzieć, od razu, że jest to biurowiec Miasta Lublin. Potrzebujemy oryginalnych budowli jak wody. Nowoczesne biurowce są gwarantem nowoczesnych inwestycji. Tak samo jak kolorowy neon przyciąga więcej klientów niż zwykły szyld. Ciekawe kiedy Urząd Wojewódzki wybuduje sobie nowoczesny biurowiec, zamiast przyjmować petentów w dotychczasowych chlewikach... monumentalizm musi ustąpić pragmatyzmowi, i nowoczesnej architekturze. Tylko nowoczesne biurowce gwarantem nowoczesnych miejsc pracy. Samorząd to już wie. Rząd tego nie przyzna. Inwestorzy preferują teraz nowoczesność, futuryzm i przyszłość. Dlatego głosuję na Żuka i Sosnowskiego, PO i PSL.
To jest odpowiedzialne i profesjonalne podejście. Pamiętajmy, to w jakiej jakości biurowcu firma czy urząd przyjmuje, wpływa na postrzeganie regionu przez zagranicznych kontrahentów i inwestorów. Dlatego, że Urząd Marszałkowski wybudował Lubelskie Centrum Konferencyjne (LCK), do regionu przybywają nowocześni inwestorzy np. z krajów Azji. A Urząd Miasta Lublin też ten trend zauważył, i dlatego planuje nowoczesny biurowiec na Leszczyńskiego, oby było to coś oryginalnego, tak aby można było powiedzieć, od razu, że jest to biurowiec Miasta Lubl... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:24
nie każda działka w centrum się nadaje na lokalizację biurowca, nie wspominam już o tym, że budowa od zera biurowca to koszt XXXXX razy większy od płacenia czynszu co miesiąc za wynajęcie powierzchni, Lublin nie jest na tyle bogatym miastem, żeby mieć wolne środki w wysokości 100 czy 200 mln na budowę od zera biurowca, gdyby miał Żuk już dawno załatwiłby nową siedzibę dla urzędników
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:16
Chwała Żukowi za to, że chce poprawić komfort pracy tak urzędników, jak i petentów. Skupienie kilkudziesięciu wydziałów rozsianych po całym mieście i po różnych dzielnicach w jednym czy dwóch biurowcach, to bardzo dobry pomysł. Ale krótkowzroczni idioci tego nie zrozumieją i będą pisać jakieś komiczne bzdety o ustawionych przetargach.
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:14
URZĘDY MUSZĄ BYĆ W CENTRUM ŻEBY KAŻDY MIESZKANIEC MIAŁ DO NICH RELATYWNIE TAKĄ SAMĄ ODLEGŁOŚĆ I ŻEBY NIE DOCHODZIŁO DO SYTUACJI ŻE JEDNA BABCIA MA URZĄD POD NOSEM A DRUGA MUSI JECHAĆ 1.5H AUTOBUSEM PRZEZ CAŁE MIASTO!!!
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 23:11
pisowskie trolle sieją propagandę, jak pod każdym artykułem: "Żuk to, Żuk tamto" rzygam tym hejtem
Avatar
mieszkaniec / 8 marca 2018 o 23:10
undefined napisał:
Jak to jest, że Miasto sprzedaje działki w centrum Lublina  a potem za grube miliony wynajmuje powierzchnie biurowe. Kto na tym zarabia i komu się to opłaci ?.
 Sprzedaje małe działki na których nie stoi żaden nowoczesny biurowiec. Jesteś głupi czy tylko udajesz głupiego?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!