piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin dostanie miliony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2001, 20:55
Autor: (step)

Lubelska Regionalna Kasa Chorych dostanie w tym roku dodatkowe 32,3 mln złotych w ramach wyrównania od bogatszych kas chorych. Według dyrektora LRKCh daje to szansę na zbilansowanie tegorocznych kosztów i przychodów kasy, a tym samym na odsunięcie widma zarządu komisarycznego.
W myśl prawa bogatsze kasy chorych mają obowiązek wspomagać finansowo kasy biedniejsze. Do tych drugich należy LRKCh. Za dwa minione lata ma 130 mln zł długu. Ten rok może zakończyć 25-milionową stratą. Ale dzięki większemu wyrównaniu może też wyjść na zero. Taką nadzieję ma dyrektor kasy Adam Borowicz. – W poprzednim roku dostaliśmy 172 mln zł wyrównania – mówił wczoraj. – Na ten rok poprzedni prezes Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych przyznał nam 135,9 mln zł. Nowy prezes stwierdził, że w naliczaniu pominięto tysiące ubezpieczonych. Na tej podstawie zadecydował o zmianie wysokości wyrównania.
Lubelska kasa chorych cieszy się z pieniędzy, które mogą podreperować jej budżet, a tym samym uratować przed wprowadzeniem zarządu komisarycznego. Nie są zadowolone te kasy chorych, które muszą się na naszą zrzucać, np. śląska i wielkopolska. Dyr. Borowicz nie wyklucza, że mogą zaskarżyć decyzję prezesa UNUZ do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!