piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Lublin dostanie miliony

Dodano: 7 grudnia 2001, 20:55
Autor: (step)

Lubelska Regionalna Kasa Chorych dostanie w tym roku dodatkowe 32,3 mln złotych w ramach wyrównania od bogatszych kas chorych. Według dyrektora LRKCh daje to szansę na zbilansowanie tegorocznych kosztów i przychodów kasy, a tym samym na odsunięcie widma zarządu komisarycznego.
W myśl prawa bogatsze kasy chorych mają obowiązek wspomagać finansowo kasy biedniejsze. Do tych drugich należy LRKCh. Za dwa minione lata ma 130 mln zł długu. Ten rok może zakończyć 25-milionową stratą. Ale dzięki większemu wyrównaniu może też wyjść na zero. Taką nadzieję ma dyrektor kasy Adam Borowicz. – W poprzednim roku dostaliśmy 172 mln zł wyrównania – mówił wczoraj. – Na ten rok poprzedni prezes Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych przyznał nam 135,9 mln zł. Nowy prezes stwierdził, że w naliczaniu pominięto tysiące ubezpieczonych. Na tej podstawie zadecydował o zmianie wysokości wyrównania.
Lubelska kasa chorych cieszy się z pieniędzy, które mogą podreperować jej budżet, a tym samym uratować przed wprowadzeniem zarządu komisarycznego. Nie są zadowolone te kasy chorych, które muszą się na naszą zrzucać, np. śląska i wielkopolska. Dyr. Borowicz nie wyklucza, że mogą zaskarżyć decyzję prezesa UNUZ do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24