poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Lublin. Drogowcy biorą się za remont ul. Filaretów

  Edytuj ten wpis
Autor: (mb, drs)

Nowy, drugi pas ma ułatwiać wyjazd w stronę centrum kierowcom jadącym z LSM i Czubów<br />
 (Jacek Świerc
Nowy, drugi pas ma ułatwiać wyjazd w stronę centrum kierowcom jadącym z LSM i Czubów
(Jacek Świerc

Do końca roku powinien być gotowy dodatkowy pas do skrętu w prawo z ul. Filaretów w Głęboką. Zarząd Dróg i Mostów właśnie ogłosił przetarg na budowę

Pierwotnie magistrat zapewniał, że wykonawcy robót zacznie szukać jeszcze we wrześniu. Jak pisaliśmy miesiąc temu, ten termin się opóźnił. Ale miesiąc temu urzędnicy zapewniali na naszych łamach, że do końca roku inwestycja będzie gotowa. Zgodnie ze specyfikacją ogłoszonego właśnie przetargu, termin wykonania zamówienia to 20 grudnia. Dodając kilka dni potrzebnych na odbiory, koniec roku wydaje się realny.

Nowy, drugi pas ma ułatwiać wyjazd w stronę centrum kierowcom jadącym z LSM i Czubów. Teraz często przed skrzyżowaniem z ul. Głęboką tworzą się długie kolejki samochodów. Poza pracami przy budowie nowej nawierzchni konieczne będzie przesunięcie słupów trakcji trolejbusowej i przeniesienie słupów sygnalizacji świetlnej. A także korekta cykli świateł.

To nie wszystkie plany miasta co do ulicy Filaretów. Przebudowany ma być cały odcinek od ronda koło Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do skrzyżowania z Głęboką. A z Głębokiej będzie łatwiej wyjechać w stronę Czubów. Teraz dwa pasy służą tu do jazdy na wprost w kierunku skrzyżowania z ul. Wileńską i Pagi, a jeden do skrętu w lewo w ul. Filaretów.

Po zmianach ze środkowego pasa dopuszczony będzie także skręt w lewo w kierunku ZUS. Znajdująca się za skrzyżowaniem zatoka na ul. Filaretów ma być przebudowana, dzięki czemu autobusy i trolejbusy nie powinny już „wystawać” na pas ruchu, powstanie też nowa ścieżka rowerowa, a nieziemsko pokrzywione chodniki z płytek zostaną wyremontowane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
arecki
Magdalena
pisoio
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arecki
arecki (5 grudnia 2012 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z treści artykułu i wspomnianych terminów wykonania wynika ze papier wszystko przyjmie.... dopiero od dwóch dni widać jakies szczątkowe wykopy wzdłuż ul. Filaretów niedaleko skrzyzowania z ul. Urmowskiego. 20 grudnia to chyba jakaś pomyłka
Rozwiń
Magdalena
Magdalena (31 października 2012 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję, aby decydujący o tej przebudowie urzędnicy, zanim wydadzą na ten cel ogromne pieniądze, udali się w godzinach rannych na to właśnie skrzyżowanie i dokładnie popatrzyli, ile samochodów faktycznie skręca w z ul. Filaretów w ul. Głęboką, po to, aby dalej jechać prosto w kierunku skrzyżowania Narutowicza/Nadbystrzycka/ Muzyczna. Codziennie mam okazję obserwować to skrzyżowanie i tak naprawdę z całego szeregu aut jadących z ul. Filaretów zaledwie kilka skręca w prawo i nie jedzie do ul. Sowińskiego. Problem tego skrzyżowania polega na zbyt małej odległości na odcinku od świateł na skrzyżowaniu Głęboka/Filaretów do świateł Głęboka/Sowińskiego. Równie dużym problemem jest nagminne wjeżdżanie kierowców na środek skrzyżowania na czerwonym świetle ("każdy przecież zdąży...") i korek gotowy. To jest największe problemy tego miejsca ( plus jeden pas przy ul. Sowińskiego w kierunku Al. Racławickich). Dodatkowy pas do skrętu w prawo z ul. Filaretów w ul. Głęboką nic nie zmieni, a bezsensownie zostaną wydane pieniądze na przenoszenie bardzo niedawno ustawianych tam słupów trakcji trolejbusowej, przenoszenie sygnalizacji świetlnej i pewnie kolejną wycinkę drzew. Jeśli zaś przyjrzeć się zatoce autobusowej przy ul. Filaretów ( tej zaraz za skrętem z ul. Głębokiej), to była remontowana też nie tak dawno i ani autobusy ani trolejbusy nie "wystają z niej" od dawna i nie blokują ruchu samochodów. Jedyną korzyścią tych fantasycznych, ale zdecydowanie nie do końca przemyślanych ( albo wydumanych bez wizji lokalnej) planów remontowych byłaby wymiana płytek chodnikowych, na których można się połamać i dorobienie ścieżki rowerowej.
Proponuję, aby Pan Prezydent i osoby odpowiedzialne za organizację ruchu i remonty dróg wzorem Prezydenta Rzeszowa i tamtejszych urzędników spróbowali pojeździć trochę po mieście środkami komunikacji miejskiej, przemieszczać się na piechotę ( może zobaczyliby wtedy, że np. elektroniczne wyświetlacze w okolicach przystanków montowane są często na środku chodnika znacznie utrudniając przejście) i dopiero po dokładnych "oględzinach" podejmowali decyzje, których konsekwencje wiążą się z wydawaniem olbrzymich pieniędzy i których skutki powinny naprawdę poprawiać komunikację, a nie tylko "robić wrażenie".
mieszkanka Lublina
Rozwiń
pisoio
pisoio (31 października 2012 o 02:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak niedawno budowano to skrzyzowanie to nie można było tego zrobić tylko czekać nie wiadomo na co. teraz w prawo i tak mało kto skręca. wszyscy szykują sie kier Sowinskiego. Swiatła lepiej ustawcie. bedzie taniej
Rozwiń
LEON
LEON (30 października 2012 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DWA PASY RUCHU W DÓŁ DO UL GŁĘBOKIEJ MOŻNA JUŻ OBECNIE ZROBIĆ NA UL. WILEŃSKIEJ. I TO BEZ ŻADNYCH MILIONÓW. WYSTARCZY USUNĄĆ POSTÓJ TAKSÓWEK NA WYSOKOŚCI SZKOŁY
Rozwiń
Cancer
Cancer (30 października 2012 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ad. #5 Nie wiem jak zachodzą procesy myślowe u herbatników, ale dawanie bałamutnego wyjaśnienia z dopiskiem wzywającym innych do myślenia jest zwykłą bezczelnością.
Drogi petit bieurre'ku budżet miasta znany jest od początku roku, a roboty asfaltowe, które zazwyczaj wieńczą dzieło remontu winny odbywać się w temperaturze powietrza minimum 5 stopni C i na suchym podłożu. Jak można tego oczekiwać o tej porze roku.
Tłumaczenie własnej nieporadności w ten sposób jest obraźliwe dla użytkowników dróg, a naganne dla fachowców.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!