niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Dwa nabory i nadal są miejsca w miejskich przedszkolach

Dodano: 23 sierpnia 2015, 21:00
Autor: Dominik Smaga

Na wolne miejsca w lubelskich przedszkolach mogą liczyć jeszcze rodzice ponad setki maluchów
Na wolne miejsca w lubelskich przedszkolach mogą liczyć jeszcze rodzice ponad setki maluchów

141 wolnych miejsc pozostało w prowadzonych przez miasto przedszkolach – poinformował magistrat. I to pomimo dwukrotnego naboru.

Rodzice chcący zapisać dziecko do placówki powinni zgłosić się do niej za tydzień, 31 sierpnia i złożyć u dyrektora przedszkola wniosek o przyjęcie dziecka. I to do dyrektora będzie należała decyzja.

Gdzie są jeszcze wolne miejsca dla 3-latków? 10 miejsc jest przy Gościnnej, 8 przy Langiewicza, po 5 przy Rynku i ul. Skautów, 4 przy ul. Bohaterów Monte Cassino, po 3 przy Snopkowskiej i Kustronia, po 2 przy Lawinowej i Pana Balcera, zaś po jednym w placówkach przy Wierzbowej, Rzeckiego, Niepodległosci, Samsonowicza, Dziewanny i Podzamczu. Trzy miejsca dla trzylatków są też w przedszkolu przy Gospodarczej, ale wyłącznie dla dzieci z niepełnosprawnością.

Dla dzieci 4-letnich najwięcej miejsc (po 6) jest w przedszkolach przy Bronowickiej i Langiewicza, po 5 w placówkach przy Rynku i ul. Skautów, 4 miejsca czekają przy Lawinowej, po 3 przy Rzeckiego i Gościnnej, po 2 przy Bohaterów Monte Cassino, Motorowej, Dziewanny i Pana Wołodyjowskiego, po jednym przy Pana Balcera i Uśmiechu.

Sporo wolnych miejsc czeka na dzieci 5-letnie. Aż 11 wolnych miejsc jest w przedszkolu przy Maszynowej, 7 przy Bronowickiej, po 5 przy Skautów i Rynku, po 3 przy ul. Podzamcze i Snopkowskiej, po 2 przy Bohaterów Monte Cassino, Motorowej, Niepodległości, Uśmiechu i Paderewskiego, zaś po jednym miejscu czeka w przedszkolach przy Lawinowej, Zuchów, Kustronia, Zachodniej, Lwowskiej, Kurantowej i Dziewanny.

Czytaj więcej o: Lublin przedszkole nabór
Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W przedszkolach jest miejsce ... niech napiszą Państwo o miejscach w lubelskich żłobkach !!! Nie dość, że do miejskich żłobków jest długa kolejka i trzeba czekać po kilka miesięcy to jeszcze jest brak miejsc w żłobkach prywatnych. Czy miasto z tym zamierza coś zrobić ?
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe ile miejsc byłoby wolnych, gdyby wszystkie 6-latki poszły do szkoły w tym roku. W przedszkolu mojego dziecka tylko 3 dzieci poszło, reszta 6-latków zostaje w przedszkolu.
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2015 o 08:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
„Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania z dnia 31 sierpnia 2010 r.” mówi bardzo wiele na temat warunków lokalowych. W § 4. jest napisane, że: „Lokal, w którym mają być prowadzone zajęcia w ramach punktu lub zespołu, spełnia następujące warunki: 1) powierzchnia pomieszczenia przeznaczonego na zbiorowy pobyt od 3 do 5 dzieci wynosi co najmniej 16 m2; w przypadku liczby dzieci większej niż 5, powierzchnia ulega odpowiedniemu zwiększeniu na każde kolejne dziecko, z tym że: a) powierzchnia przypadająca na każde kolejne dziecko wynosi co najmniej 2 m2, jeżeli czas pobytu dziecka nie przekracza 5 godzin dziennie, b) powierzchnia przypadająca na każde kolejne dziecko wynosi co najmniej 2,5 m2, jeżeli czas pobytu dziecka przekracza 5 godzin dziennie lub jest zapewniane leżakowanie; 2) wysokość pomieszczeń przeznaczonych na pobyt dzieci wynosi co najmniej 2,5 m; 3) jest zapewnione utrzymanie czystości i porządku w lokalu, pomieszczenia są utrzymywane w odpowiednim stanie, są przeprowadzane ich okresowe remonty i konserwacje;” Rozporządzenia: www.prawo.legeo.pl
Rozwiń
PP
PP (23 sierpnia 2015 o 23:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A skąd ta norma ? Sanepid sobie wymyślił ? Które przepisy o tym mówią ?

Rozwiń
Gość
Gość (23 sierpnia 2015 o 22:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widać, ile tych wolnych miejsc-dzieci na fotografii siedzą prawie jedno na drugim.Ciekawe, czy zachowana jest norma BEZWZGLĘDNIE obowiązująca PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNE- 2,5 MKW NA DZIECKO??? Wiele prywatnych przedszkoli zamknięto, bo brakowało 2 mkw na całej saki!! W samorządowych przedszkolach zazwyczaj nie ma nawet 1 mkw/dziecko....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!