Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2016 r.
11:53

Lublin: Dzieci hałasowały na festynie, więc jedno złapał i zamknął

Autor: Zdjęcie autora jsz
37 32 A A
Za uprowadzenie dziecka grozi do 3 lat więzienia
Za uprowadzenie dziecka grozi do 3 lat więzienia

Mieszkańca Lublina zdenerwowały hałasujące dzieci. Złapał więc jednego z chłopców i zamknął w swoim domu. Teraz odpowie przed sądem za porwanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Skierowaliśmy do sądu akt oskarżenia w tej sprawie – mówi Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Z opinii biegłego wynika, że oskarżony ma ograniczoną poczytalność. Nie ma jednak przeszkód, by odpowiadał za swoje czyny przed sądem.

Chodzi o wydarzenia z czerwca tego roku. W lubelskiej dzielnicy Węglin odbywał się festyn dla dzieci. W jednym z pobliskich domów jednorodzinnych mieszka 56-letni Mirosław M. Mężczyzna cierpi na różnego rodzaju schorzenia. Opiekuje się również swoim ojcem. Feralnego dnia chciał odpocząć przed domem, ale przeszkadzały mu hałasujące dzieci.

Z relacji Mirosława M. wynika, że wielokrotnie zwracał dzieciakom uwagę i próbował uciszać. Jego prośby nie przynosiły jednak żadnego skutku. Kiedy jeden z chłopców zaczął przedrzeźniać i naigrywać się z mężczyzny Mirosław M. stracił cierpliwość. Złapał 11-latka, zaprowadził na swoją posesję i zamknął na klucz.

– Do kogo mam zadzwonić żebyś sobie poszedł? Po mamę czy po policję? – miał pytać chłopca.

Kolega złapanego 11-latka zawiadomił o wszystkim jego matkę. Niedługo później kobieta pojawiła się na posesji Mirosława M. Mężczyzna wypuścił chłopca jeszcze zanim na miejsce dotarli policjanci. Później tłumaczył mundurowym, że dzieci były „hałaśliwe i złośliwe”.

Za uprowadzenie dziecka grozi do 3 lat więzienia. Sprawą Mirosława M. zajmie się Sąd Rejonowy Lublin-Zachód.

Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 23:33
+1
Mógł gościu zadzwonić do straży miejskiej albo po prostu wyjść po zakupy. Ja mieszam między dwoma placami zabaw i sklepem spożywczym i zdecydowanie irytuje mnie tylko nocne wycie i darcie ryja zapijaczonych studentów i meneli wszelkiej maści. Skoro gościu złapał dziecko i zamknął je w mieszkaniu na klucz, to ja bym już traktował go jako osobę niebezpieczną, aspołeczną, nie identyfikującą się z prawami innego człowieka. Oj chyba trzeba żeby gościu zrozumiał, że przymusowe zamykanie kogokolwiek na klucz jest tylko dyspozycją jaką oferuje system więziennictwa, czego oczywiście serdecznie mu życzę. :)
Mógł gościu zadzwonić do straży miejskiej albo po prostu wyjść po zakupy. Ja mieszam między dwoma placami zabaw i sklepem spożywczym i zdecydowanie irytuje mnie tylko nocne wycie i darcie ryja zapijaczonych studentów i meneli wszelkiej maści. Skoro gościu złapał dziecko i zamknął je w mieszkaniu na klucz, to ja bym już traktował go jako osobę niebezpieczną, aspołeczną, nie identyfikującą się z prawami innego człowieka. Oj chyba trzeba żeby gościu zrozumiał, że przymusowe zamykanie kogokolwiek na klucz jest tylko dyspozycją jaką oferuje syste... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 23:41
Gdyby zabił, to byłaby przesada. Ale tylko zamknoł gnoja. Popieram.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 08:45
Jeśli rodzice nie spełniają swoich obowiązków w wychowaniu własnych dzieci - to wychowa ktoś inny, w brutalny sposób
Avatar
sąsiad / 21 grudnia 2016 o 00:14
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mógł gościu zadzwonić do straży miejskiej albo po prostu wyjść po zakupy. Ja mieszam między dwoma placami zabaw i sklepem spożywczym i zdecydowanie irytuje mnie tylko nocne wycie i darcie ryja zapijaczonych studentów i meneli wszelkiej maści. Skoro gościu złapał dziecko i zamknął je w mieszkaniu na klucz, to ja bym już traktował go jako osobę niebezpieczną, aspołeczną, nie identyfikującą się z prawami innego człowieka. Oj chyba trzeba żeby gościu zrozumiał, że przymusowe zamykanie kogokolwiek na klucz jest tylko dyspozycją jaką oferuje system więziennictwa, czego oczywiście serdecznie mu życzę. :)
Zanim komuś życzysz więzienia to najpierw poznaj fakty: nie zamknął w domu tylko na posesji,  za ogrodzeniem a na klucz zamknął furtkę do ogrodu żeby gówniarz nie uciekł i czekał na ulicy na matkę żeby ta pouczyła gnojka jak powinien się zachowywać na placu zabaw i jak odnosić do starszych! Zamiast tego doczekał się awantury, wezwania przez matkę policji i oskarżenia o porwanie.
Zanim komuś życzysz więzienia to najpierw poznaj fakty: nie zamknął w domu tylko na posesji,  za ogrodzeniem a na klucz zamknął furtkę do ogrodu żeby gówniarz nie uciekł i czekał na ulicy na matkę żeby ta pouczyła gnojka jak powinien się zachowywać na placu zabaw i jak odnosić do starszych! Zamiast tego doczekał się awantury, wezwania przez matkę policji i oskarżenia o porwanie. rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:47
Jeśli sędzie będzie mądry, to przede wszystkim do matki i rozwrzeszczanego bachora, który przedrzeźniał mężczyznę skieruje kilka odpowiednich słów. Bo zaczyna się terroryzm niewychowanych bachorów nad normalnymi ludźmi - bo to dzieci i wszystko im wolno.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:11
Jakie "uprowadzenie"? Każdy ma prawo do wypoczynku. A przedrzeźniający gówniarz świętego wyprowadziłby z równowagi. Ludzie, zacznijcie wychowywać swoje dzieci, a nie tylko je hodować!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 21:20
Mógł usunąć gówniarza z sali obrad do końca kadencji!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 13:38
bardzo dobrze sku.........a do ciupy.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 11:57
Gucio (dzisiaj o 09:31' DO GUCIA o to, to, to...............
Avatar
el / 18 grudnia 2016 o 11:31
 Bezmózgi debil-hejter strzelił dowcipem!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 23:41
Gdyby zabił, to byłaby przesada. Ale tylko zamknoł gnoja. Popieram.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 08:45
Jeśli rodzice nie spełniają swoich obowiązków w wychowaniu własnych dzieci - to wychowa ktoś inny, w brutalny sposób
Avatar
sąsiad / 21 grudnia 2016 o 00:14
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mógł gościu zadzwonić do straży miejskiej albo po prostu wyjść po zakupy. Ja mieszam między dwoma placami zabaw i sklepem spożywczym i zdecydowanie irytuje mnie tylko nocne wycie i darcie ryja zapijaczonych studentów i meneli wszelkiej maści. Skoro gościu złapał dziecko i zamknął je w mieszkaniu na klucz, to ja bym już traktował go jako osobę niebezpieczną, aspołeczną, nie identyfikującą się z prawami innego człowieka. Oj chyba trzeba żeby gościu zrozumiał, że przymusowe zamykanie kogokolwiek na klucz jest tylko dyspozycją jaką oferuje system więziennictwa, czego oczywiście serdecznie mu życzę. :)
Zanim komuś życzysz więzienia to najpierw poznaj fakty: nie zamknął w domu tylko na posesji,  za ogrodzeniem a na klucz zamknął furtkę do ogrodu żeby gówniarz nie uciekł i czekał na ulicy na matkę żeby ta pouczyła gnojka jak powinien się zachowywać na placu zabaw i jak odnosić do starszych! Zamiast tego doczekał się awantury, wezwania przez matkę policji i oskarżenia o porwanie.
Zanim komuś życzysz więzienia to najpierw poznaj fakty: nie zamknął w domu tylko na posesji,  za ogrodzeniem a na klucz zamknął furtkę do ogrodu żeby gówniarz nie uciekł i czekał na ulicy na matkę żeby ta pouczyła gnojka jak powinien się zachowywać na placu zabaw i jak odnosić do starszych! Zamiast tego doczekał się awantury, wezwania przez matkę policji i oskarżenia o porwanie. rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 23:33
+1
Mógł gościu zadzwonić do straży miejskiej albo po prostu wyjść po zakupy. Ja mieszam między dwoma placami zabaw i sklepem spożywczym i zdecydowanie irytuje mnie tylko nocne wycie i darcie ryja zapijaczonych studentów i meneli wszelkiej maści. Skoro gościu złapał dziecko i zamknął je w mieszkaniu na klucz, to ja bym już traktował go jako osobę niebezpieczną, aspołeczną, nie identyfikującą się z prawami innego człowieka. Oj chyba trzeba żeby gościu zrozumiał, że przymusowe zamykanie kogokolwiek na klucz jest tylko dyspozycją jaką oferuje system więziennictwa, czego oczywiście serdecznie mu życzę. :)
Mógł gościu zadzwonić do straży miejskiej albo po prostu wyjść po zakupy. Ja mieszam między dwoma placami zabaw i sklepem spożywczym i zdecydowanie irytuje mnie tylko nocne wycie i darcie ryja zapijaczonych studentów i meneli wszelkiej maści. Skoro gościu złapał dziecko i zamknął je w mieszkaniu na klucz, to ja bym już traktował go jako osobę niebezpieczną, aspołeczną, nie identyfikującą się z prawami innego człowieka. Oj chyba trzeba żeby gościu zrozumiał, że przymusowe zamykanie kogokolwiek na klucz jest tylko dyspozycją jaką oferuje syste... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:47
Jeśli sędzie będzie mądry, to przede wszystkim do matki i rozwrzeszczanego bachora, który przedrzeźniał mężczyznę skieruje kilka odpowiednich słów. Bo zaczyna się terroryzm niewychowanych bachorów nad normalnymi ludźmi - bo to dzieci i wszystko im wolno.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:11
Jakie "uprowadzenie"? Każdy ma prawo do wypoczynku. A przedrzeźniający gówniarz świętego wyprowadziłby z równowagi. Ludzie, zacznijcie wychowywać swoje dzieci, a nie tylko je hodować!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 21:20
Mógł usunąć gówniarza z sali obrad do końca kadencji!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 13:38
bardzo dobrze sku.........a do ciupy.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 11:57
Gucio (dzisiaj o 09:31' DO GUCIA o to, to, to...............
Avatar
el / 18 grudnia 2016 o 11:31
 Bezmózgi debil-hejter strzelił dowcipem!
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 86 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 347 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 64

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!